badanie podologiczne

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
stev72
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przez forumowiczów zostałem uświadomiony, że z moim płaskostopiem, poza dobrymi butami i zejściem z wagi powinienem zaopatrzyć się w odpowiednie wkładki i zrobić badanie podologiczne.
Zakładów świadczących to badanie i wkładki jest sporo, nawet w mojej mieścinie znalazłem taką ofertę tylko się zastanawiam czy badanie w jednej z firm jest równoważne tym z innej. Czy aparatura do pomiarów ma istotne znaczenie?
W moim mieście mają w ofercie - Komputerowa Diagnostyka Stóp oraz badanie biomechaniczne. Do tego oferują wkładki VASYLI. Czy to jest wystarczające by wybrać ich ofertę? O co ew dopytać. Wkładki z badaniem to już cena w miarę przyzwoitych butów a idąc na badania dodatkowo chcę namówić moją nastoletnią córkę aby chodziła we wkładkach bo też ma płaskostopie i stawia stopy do środka
blog 2w1 - proszę o komentarze :)
viewtopic.php?f=27&t=59275
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

stev72 pisze:Przez forumowiczów zostałem uświadomiony, że z moim płaskostopiem, poza dobrymi butami i zejściem z wagi powinienem zaopatrzyć się w odpowiednie wkładki i zrobić badanie podologiczne.
Z płaskostopiem to się wybierz do specjalisty, a nie po wkładki do butów, które nie wiadomo czy są ci potrzebne i czy cokolwiek pomogą i czy w czymś nie zaszkodzą. "Badanie podologiczne" brzmi dumnie, ale na takie badanie wybierz się do lekarza podologa* a nie do osoby mającej w pracy za zadanie sprzedać ci wkładki do obuwia.

* - nie musi być koniecznie podolog. Wystarczy ortopeda z dobrą wiedzą i pasją, choć takich ze świecą szukać, albo takiż fizjoterapeuta.
stev72 pisze: a idąc na badania dodatkowo chcę namówić moją nastoletnią córkę aby chodziła we wkładkach bo też ma płaskostopie i stawia stopy do środka
Powyższe dotyczy także córki.
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nieudolna reklama wkładek...
Mam nadzieję że innych "uświadomień" nie czerpiesz do internautów :hejhej:
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Nieudolna reklama wkładek...
Mam nadzieję że innych "uświadomień" nie czerpiesz do internautów :hejhej:
A to akurat moja rada była. Tylko tyle, że warto się zapoznać z całym tematem, w którym podkreślałam, że to specjalista dopiera wkładki po odpowiednim badaniu. Bez sensu, żebym wklejała tutaj całą dyskusję. Nie jest to żadna reklama. Sama zderzyłam się z podobnym problemem odnośnie kontuzji i także noszę wkładki ( dobrane przez fizjoterapeutę). Stev72 po prostu napisał nie tę kolejność o której była mowa, czyli: najpierw specjalista a później wkładki i to dobrane dokładnie do jego potrzeb ( jeśli takowe będą). Myślę, że pytanie nie dotyczy kupna wkładek, tylko polecenia odpowiedniego miejsca, gdzie można badania dokonać. Ja mogę polecić przychodnie w moim mieście, ale to raczej zbyt daleko. Tam badanie przeprowadza fizjoterapeuta, który zajmuje się także sportowcami z naszego miasta i okolicy.
ODPOWIEDZ