Telemedycyna

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dzień dobry, nie jestem akwizytorem ;)
Ale zaciekawiła mnie sprawa jakiejś tzw "telemedycyny".
Czy ktoś znający się na rzeczy może się wypowiedzieć, czy to ma sens czy to jest jakiś bullshit?

https://media.pzu.pl/informacje-prasowe ... lemedyczny
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

W ramach telemedycyny zrobiłam w tym roku badanie EKG Holtera, uznałam, że to po prostu prostsze od zapisania się na wizytę, chodzenia gdzieś tam i czekania w kolejce. Aparat przysłali mi kurierem, dostałam telefoniczne instrukcje jak go podłączyć a po badaniu odesłałam również kurierem i za dwa dni dostałam opis na maila. Ale, gdy z tym opisem poszłam do kardiologa, już nie "tele", to mnie wyśmiał i kazał zrobić standardowego Holtera. Więc sama nie wiem.

Spotkałam się też z usługami typu konsultacja e-mailowa u specjalisty za np., 50zł, a nie 150 czy 250 jak standardowa wizyta. Ale ile jest to warte - nie wiem, chyba wolę zapłacić i pójść osobiście, zwłaszcza, że niektóre pytania rodzą się w trakcie wizyty. No chyba, że chodziłoby o monitoring jakiegoś tam leczenia, to może wtedy ma to sens.
Ale jak dla mnie telemedycyna to sposób na zdobycie klientów, bo niby taniej i niby prościej, ale w efekcie mniej profesjonalnie.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To próba odwiedzenia pacjentów od zamiaru wizyty w gabinecie lekarskim, stosowana też przez firmy oferujące prywatne ubezpieczenia medyczne. IMHO w kraju z dobrze zorganizowaną i właściwie finansowaną opieką zdrowotną nie powinno mieć to miejsca. Tylko kilka spraw ma sens tak załatwiać, np. wypisanie kolejnej recepty, zadanie dodatkowego pytania, wystawienie skierowania na szczepienie, ...

No i ciekawe, kiedy włączą dodatkową funkcję tego telekiosku: ustalenie ceny kolejnej polisy ubezpieczeniowej :hej:
ODPOWIEDZ