Komentarz do artykułu Dlaczego i co jeść po bieganiu? - ABC żywienia
: 25 cze 2019, 07:18
Skomentuj artykuł Dlaczego i co jeść po bieganiu? - ABC żywienia
Bieganie, Trening, Maraton, Plany Treningowe - największe biegowe forum w Polsce!
https://bieganie.pl/forum/
Podpisuję się pod tym w teorii i praktyce.Jarlaxle pisze:Akurat pomijanie posiłku po wieczornym treningu, jest "błędem" który może przynieść całkiem ciekawe rezultaty
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26741119
Wg badan owszem, po 24h nie ma roznicy czy nawrzucamy wegli od razu po treningu czy pozniej.brujeria pisze:Natomiast szybka resynteza glikogenu, o której mowa w artykule, nie ma dla większości osób żadnej wartości, jeżeli mają kilka godzin odstępu między treningami. Glikogen spokojnie się odbuduje.
Porady dotyczące żywienia sportowców trenujących dwa razy dziennie zapewne wykraczają poza ramy poradników ABC. To jest raczej artykuł skierowany do osób, które trenują nawet rzadziej niż codziennie. Straszenie więc ich ryzykiem niepełnej resyntezy glikogenu jest raczej chybione. Osoby takie zapewne chciałyby skorzystać z szansy, aby organizm regenerując się miał szansę sięgnąć do ich tkanki tłuszczowej, niż hamować ten proces poprzez dostarczenie węgli i podbicie insuliny (choć rzeczywiście po wysiłku odpowiedź insulinowa jest niewielka).Sikor pisze:Wg badan owszem, po 24h nie ma roznicy czy nawrzucamy wegli od razu po treningu czy pozniej.brujeria pisze:Natomiast szybka resynteza glikogenu, o której mowa w artykule, nie ma dla większości osób żadnej wartości, jeżeli mają kilka godzin odstępu między treningami. Glikogen spokojnie się odbuduje.
Ale przy np. 2 treningach jednego dnia juz tak. Glikogen sie a tak szybko nie odbudowuje.
No chyba, ze mowimy o krotkich treningach, ktore tak naprawde niewiele zapasy uszczupla, to wtedy w sumie wszysytko jedno.
Tu sie calkowicie z Toba zgadzam. Odnioslem sie do tych "kilku godzin" wspomnianych wczesniej.brujeria pisze:Porady dotyczące żywienia sportowców trenujących dwa razy dziennie zapewne wykraczają poza ramy poradników ABC. To jest raczej artykuł skierowany do osób, które trenują nawet rzadziej niż codziennie. Straszenie więc ich ryzykiem niepełnej resyntezy glikogenu jest raczej chybione. Osoby takie zapewne chciałyby skorzystać z szansy, aby organizm regenerując się miał szansę sięgnąć do ich tkanki tłuszczowej, niż hamować ten proces poprzez dostarczenie węgli i podbicie insuliny (choć rzeczywiście po wysiłku odpowiedź insulinowa jest niewielka).
Wydaje mi się, że gdzieś natknąłem się na badania o resyntezie istotnej części już po 6 h, ale nie chce mi się teraz szukać. Nie pamiętam też kontekstu tych badań, więc może byłoby to nieadekwatne.Sikor pisze:Tu sie calkowicie z Toba zgadzam. Odnioslem sie do tych "kilku godzin" wspomnianych wczesniej.brujeria pisze:Porady dotyczące żywienia sportowców trenujących dwa razy dziennie zapewne wykraczają poza ramy poradników ABC. To jest raczej artykuł skierowany do osób, które trenują nawet rzadziej niż codziennie. Straszenie więc ich ryzykiem niepełnej resyntezy glikogenu jest raczej chybione. Osoby takie zapewne chciałyby skorzystać z szansy, aby organizm regenerując się miał szansę sięgnąć do ich tkanki tłuszczowej, niż hamować ten proces poprzez dostarczenie węgli i podbicie insuliny (choć rzeczywiście po wysiłku odpowiedź insulinowa jest niewielka).
Dla ogromnej wiekszosc trenujacych tutaj nie jest w sumie zaden temat do rozmyslania