Strona 1 z 1
Re: Pakiety medyczne
: 21 gru 2018, 11:08
autor: keiw
Re: Pakiety medyczne
: 25 gru 2018, 08:38
autor: ldamianl
Keiw no popatrz, a niektórzy to nawet specjalnie się rejestrują w wigilię żeby odpisać na tak palący problem

Re: Pakiety medyczne
: 06 mar 2019, 14:00
autor: thomekh
marianxb5 pisze:2 lata temu pracowałem w korpo. Mieliśmy pakiet z pewnej firmy. Jako wabik na nieświadomego potencjalnego pracownika super sprawa. Problemy robią się w przypadku gdy zachorujemy i chcemy skorzystać z pakietu. Do specjalistów dodatkowo płatne długie kolejki + limity. Zdecydowanie odradzam.
Wabik? Większość firm prywatną opiekę ma wliczone w koszty pracownicze i masz to za darmo. Czy dopłaca się do specjalisty czy nie zależy od pakietu jaki firma ci wykupiła. Zawsze możesz dołożyć do wyższego pakietu oraz dokupić kolejki premium, czyli wizyta w max 24h. A jak to nie pasuje to przecież jest NFZ. Tam szybciutko się dostaniesz do lekarza
Jeszcze nigdy nie miałem problemów. Telefon i wizyta jeszcze tego samego dnia, specjalista dzień później.
Kwestia jeszcze ile placówek masz u siebie w mieście.
Re: Pakiety medyczne
: 09 mar 2019, 00:07
autor: Kangoor5
Jest jeszcze kwestia tego, co to za specjalista ten specjalista. U mnie w mieście jest np. jeden "ortopeda", do którego można się dostać w tym samym tygodniu ale nie bez przyczyny. Po prostu do niego nikt w miarę ogarnięty drugi raz nie idzie, bo szkoda czasu. Na wizytę u sensownych ortopedów czeka się dłużej.
Re: Pakiety medyczne
: 09 mar 2019, 11:17
autor: C80
Mała uwaga odnośnie Luxmedu (Szczecin). Mam opłacany z zakładu pracy i byłbym w pełni zadowolony gdyby nie jeden problem (stan wiedzy na połowę 2018 roku). Jeżeli po wizycie u specjalisty wymagane jest np. prześwietlenie to można wykonać je jedynie we współpracujących zakładach, za friko w ramach NFZ w innym miejscu nie da się bo nie mają podpisanej umowy. Jeżeli macie bliżej do jakiegoś innego zakładu to niestety będzie potrzebna wizyta u lekarza rodzinnego z NFZ celem przepisania skierowania na takie z pieczątką na której jest numer umowy (tak mi tłumaczono). Czy każdy lekarz rodziny bez problemu przepisze skierowania tego nie wiem.
W przypadku potrzeby wizyty w szpitalu (stan wiedzy na bodajże 2015 lub 2016 rok) w celu wykonania zabiegu lub operacji sytuacja jest identyczna. Bez skierowania z pieczątką szpital nie przyjmie ludka.
Natomiast jeżeli wizyty zamykają się w ramach Luxmedu to bez zarzutu. Specjaliści w Szczecinie w każdej chwili dostępni bez żadnych dopłat, w Portalu Pacjenta można sobie łatwo sprawdzić terminy i miejsca. W zeszłym roku musiałem udać się do ortopedy i wizytę w Luxmedzie (Szczecin) załatwiłem "z dnia na dzień", w ramach konsultacji ten sam lekarz miał wolne terminy za kolejne parę dni. Na konsultacje ciężej było upolować godziny popołudniowe. Mi zależało na popołudniowej wizycie i gdy próbowałem znaleźć tego lekarza w przychodni mającej umowę z NFZ okazało się, że terminy były za 3-4 miesiące. Prędzej ręka czy noga odpadnie niż się człowiek dostanie.
Rehabilitacja w ramach pakietu Luxmed (krioterapia, ultradźwięki, światło) do załatwienia praktycznie z dnia na dzień, z tym że popołudnia już trudniejsze do upolowania.
Re: Pakiety medyczne
: 09 mar 2019, 18:45
autor: Kangoor5
Autork(ka) tego wątku to spamer(ka). Co drugi swój post edytuje po kilku dniach, żeby wstawić link do strony.