Strona 1 z 1

Ból rzepki po stronie przyśrodkowej

: 29 cze 2018, 09:17
autor: Liga
Witajcie, uprzejmie proszę o poradę, o ile ktoś z takie opisu jest w stanie coś wyczytać.

Staż biegowy mam niewielki - od początku marca. Zaczynałem od około 3 km marszobiegu, przed wystąpieniem opisanego problemu doszedłem do około 6km biegu ciągłego w tempie 5:50-6:20 (biegam bez sprawdzania tempa, na samopoczucie). 14 czerwca pojechałem na kilka dni w Bieszczady, jak na mnie pochodziłem sporo - około 90 km w 3 dni i ~5k przewyższeń. Po powrocie czułem lekki dyskomfort w obu kolanach, ale nic strasznego. W wtorek 19.06 poszedłem pobiegać, skończyło się po 3,5 km takim bólem kolana, że wrócić do domu było ciężko. Kolano boli w rzepce po stronie przyśrodkowej i trochę w dolnej części rzepki. Ból pojawia się po kilkunastu minutach chodzenia lub siedzeniu na krześle. Przy prostowaniu i schodzeniu po schodach i mniej przy wchodzeniu. Czasami jest tak silny, że uniemożliwia chodzenie. Byłem na konsultacji u niby jednego z lepszych diagnostów w Lublinie i u ortopedy sportowego. Usg niby nic ni wykazało, lekarz po pobieżnym badaniu stwierdził że to przeciążenie i zasugerował ew. kwas hialuronowy.
I tutaj są moje pytania. Czy objawy faktycznie są charakterystyczne dla przeciążenia? Jeśli tak, to jak długo może to trwać (po półtora tygodnia w zasadzie nie ma żadnych zmian). I ostatnie - czy iniekcja kwasu jest coś warta?

Re: Ból rzepki po stronie przyśrodkowej

: 29 cze 2018, 16:14
autor: bosak
Wzmacniaj "to" ćwiczeniami dotyczącymi "kolano skoczka" i "gęsia stopka". Na YT są filmiki, a w sieci jest co poczytać na ten temat. Skoro usg nic nie wykazuje i lekarz nic nie widzi, to co przez internet można stwierdzić?
Acha. Jeszcze objawy po po stronie przyśrodkowej mogę być z powodu uszkodzonej łąkotki. Też możesz poczytać o tym.

Re: Ból rzepki po stronie przyśrodkowej

: 12 lip 2018, 21:58
autor: tomazo
U mnie USG też nie za wiele wykazało, dopiero rezonans wskazał problem - łąkotka (pisałem o tym przed chwilą w innym wątku). Po obejrzeniu filmów na YouTube zdiagnozowałem u siebie co najmniej połowę możliwych kontuzji więc polecam np. zmianę lekarza lub konsultację fizykotetapeuty.