Strona 1 z 1
Ból kolana przy schodzeniu po schodach.
: 04 mar 2015, 12:22
autor: Emsouze
Od jakiegoś czasu odczuwam ból w jednym kolanie. Generalnie staw ma pełny zakres ruchowy - czuje jedynie mały dyskomfort. Ból pojawia się podczas schodzenia po schodach. Przy wchodzeniu nie występuje Przestaje boleć na drugi dzień.
Biegam ok 2 razy w tygodniu po 10 km. po mieszanej nawierzchni. Jestem dość ciężki - 95 kg.
Czy ktoś spotkał się z podobną przypadłością.
Re: Ból kolana przy schodzeniu po schodach.
: 04 mar 2015, 12:49
autor: Skoor
Boli po zewnetrznej czy po wewnetrznej?
Re: Ból kolana przy schodzeniu po schodach.
: 05 mar 2015, 09:10
autor: Emsouze
Ciężko go jednoznacznie zlokalizować. Bardziej po zewnętrznej i z tyłu kolana.
Re: Ból kolana przy schodzeniu po schodach.
: 05 mar 2015, 09:52
autor: charm
a jakiś związek bólu z bieganiem? w sensie po treningu się nasila, boli w trakcie, albo boli dzień po, albo zupełnie niezależnie tylko schody (ile tych schodów? boli od razu, czy po iluś piętrach)?
Re: Ból kolana przy schodzeniu po schodach.
: 05 mar 2015, 10:16
autor: Emsouze
Wygląda to tak: biegam wieczorem (podczas biegu trochę zaczyna boleć), po skończonej trasie zaczyna już wyraźnie. Rano również boli i w momencie kiedy wychodzę z mieszkania i schodzę po schodach (4 pietro) od samego początku czuję ból. W momencie zwykłego chodzenia lub wchodzenia na schody czuję mały dyskomfort ale nie nazwałbym tego bólem - potrafię normalnie funkcjonować. W ciągu dnia ból powoli ustępuje i wieczorem już jest spokój.
Trenuję brazylijskie jiu-jitsu i podczas tych treningów oraz po nich nie odczuwam takich dolegliwości.