Strona 1 z 1

cukier poniżej normy

: 05 lis 2012, 22:12
autor: IXOF
Witam. tak prosto z mostu. Jakis czas temu robiłem badania krwi kontrolne na koniec I sezonu biegowego!! :)
no i wyszedł mi mały cukier(57, norma >60) o ile wiem czym to grozi to jest jedno ale, otóż krew miałem pobrana o 16:22, ale zapomniałem o tych badaniach i ok 14 zjadłem paczka z bita śmietana, i ogólnie trochę jestem zorientowany i wiem ze słodycze itp mogą spowodować wahania cukru i myślę ze dlatego mógł wyjść za mały, bo ogólnie źle się nie czuje. co Wy na to ??

coś o mnie.

facet, 17lat, 178/67 h/m
biegam normalnie tydzień i 3x siłka z tym ze przed badaniami było tylko bieganie

no i jestem na diecie: wiem ze tam wspomniałem o pączku, ale źle tego dnia policzyłem kanapki to szkoły i musiałem coś zjeść bo bylem głodny ;( ale takie wpadki często się nie zdarzają, powiedział bym ze bardzo rzadko, a tak to staram się zdrowo odżywiać, rano owsianka, potem w szkole kanapki (ciemne pieczywo i kawałek wędliny) a obiad i reszta to rożnie ale tez raczej zdrowo ( nie jem dużo makaronów itp i niestety mało lubię i znikoma liczba warzyw, a owoce to jabłko od czasu do czasu)i pije dużo wody mineralnej niesmakowej (augustowianka) i czasami jakaś herbatka + miód +cytrynka ( przed badaniami jeszcze zdarzało się używanie cukru do słodzenia) a jeżeli chodzi o kcal to jakieś 1800-2000 kcal/doba przy zapotrzebowaniu wg wyliczeń z tego forum 2400 ale wydaje mi się ze potrzebuje chyba ciut więcej.

proszę o sugestie czy jest się czym martwic, a i jeszcze, w czwartek idę do lekarza po skierowanie na powtórzenie badania;)
Pozdrawiam.

Re: cukier poniżej normy

: 05 lis 2012, 22:27
autor: Adam Klein
Dziwna godzina na pobieranie krwi na badanie poziomu cukru.
Co do reszty się nie wypowiem.

Re: cukier poniżej normy

: 05 lis 2012, 22:30
autor: IXOF
godzina taka wiem.. powinno być rano, ale szkoła;/

powtórne raczej bd na czczo

Re: cukier poniżej normy

: 06 lis 2012, 07:46
autor: apaczo
Adam słusznie zauważył, że godzina w której pobrano krew była lekko ujmując, niewłaściwa.
Wynik mało wiarygodny. Proszę zrobic badanie rano przed śniadaniem.

Re: cukier poniżej normy

: 06 lis 2012, 13:35
autor: Hael
z tego co się orientuję, to aby wykryć problemy z cukrem, trzeba mierzyć poziom cukru glukometrem o stałych porach przez dłuższy czas.

Re: cukier poniżej normy

: 06 lis 2012, 13:58
autor: f.lamer
a nie jest tak że żeby wykryć problem wystarczy badanie na czczo, a żeby go zdiagnozować potrzebne sa badania dodatkowe (jak choćby test tolerancji glukozy)?

tak czy owak badanie mało wiarygodne

Re: cukier poniżej normy

: 16 lis 2012, 22:02
autor: F@E
Widocznie nie służy ci ta dieta

Re: cukier poniżej normy

: 17 lis 2012, 09:59
autor: IXOF
F@E pisze:Widocznie nie służy ci ta dieta
służy służy :)

Lekarz zlecił mi wykonać 3 razy badania na czczo, zrobiłem to w piątek, poniedziałek i wtorek i wyniki odpowiednio 87;88;83 czyli wszystko w jak najlepszej normie ;)

Pozdrawiam ;)

Re: cukier poniżej normy

: 17 lis 2012, 21:49
autor: F@E
Jest owszem

Re: cukier poniżej normy

: 17 lis 2012, 22:01
autor: maciejbrs
IXOF pisze:Dziwna godzina na pobieranie krwi na badanie poziomu cukru.
Na czczo w medycynie nie oznacza rano lecz 6h po ostatnim posiłku. Z prktycznego punktu widzenia zaleca się wykonywać badanie rano, żeby uniknąć w/w sytuacji.