Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem co Wy macie z tymi mandatami i policją. Cały czas biegam, średnio w tygodniu pokonuję 100-120 kilometrów. Policję jak i wojsko mijam kilka razy dziennie podczas moich treningów. I co? I ani razu się mną nie zainteresowali.

Wysłane z mojego Mi A1 .
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
bezuszny
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:23
Życiówka na 10k: 39:51
Życiówka w maratonie: 3:13:48
Lokalizacja: Holandia

Nieprzeczytany post

To co, od przyszłego czwartku biegamy z maseczkami? ;)
5 - 19:20 (Amsterdam, 17.10.2020)
10 - 39:51 (Leiden Marathon, 10.10.2021)
HM - 1:29:27 (Berliner Halbmarathon, 03.04.2022)
M - 3:13:48 (Rotterdam Marathon, 24.10.2021)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

na to wygląda - dodatkowa opcja treningowa - lekki beztlen :hahaha:
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
77Przemek77
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 06 gru 2019, 15:30
Życiówka na 10k: 41:56 Goleniów 2022
Życiówka w maratonie: 03:31:13 Dębno 2023

Nieprzeczytany post

Wystarczy Buff biegowy na twarzy, wszyscy biegacze mają tego na pęczki. Ostatnio porządkowałem swoje i uzbierało się tego ok. 30 sztuk :)

Wysłane z mojego SM-G973F .
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Co do obrazu "biegaczy":
Siostra truchta na warszawskim Ursynowie, od bloku do marketu i z powrotem. Blok dość nowy. Siostra dobiegała do domu , z okna bloku słyszy kobiecy głos:
"a pani biegającej to obostrzenia nie dotyczą, do końca dnia zamierza tak biegać?", siostra udaje, że nie słyszy, a baba dalej nawala: "halo, ja do pani mówię" , i jeszcze coś, ale siostra przebiegła.
Napisałem jej tylko, żeby uważała, niech zaczyna bieg nieco dalej od bloku.
Jakie to szczęście, że mieszkam na wsi i mogę biegać prawie na odludziu, dziś mam urlop to nawet syna wziąłem na marszobieg. ósmoklasista nie ma teraz w-f, pozamykane wszystkie szkolne boiska, nawet nasz piękny plac zabaw itd. I jeszcze oficjalnie nie może nigdzie sam wyjść nawet na rower. Dba władza o zdrowie.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Buff może być, ale przy takiej pogodzie będzie jednak trochę za "ciepły", okala kark, uszy, szyję etc.
Przydałoby się jednak coś cienkiego i tylko na usta i nos.

PS- Biegał w ogóle ktoś w takiej typowej maseczce, jaką nosi większość, da się przez to podczas biegu oddychać?
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

77Przemek77 pisze:Wystarczy Buff biegowy na twarzy, wszyscy biegacze mają tego na pęczki. Ostatnio porządkowałem swoje i uzbierało się tego ok. 30 sztuk :)
Serio tak uważasz? Ja mam dwa i więcej mieć nie zamierzam.
Swoją drogą, jak już ktoś niżej zauważył - w buffie teraz będzie zdecydowanie za ciepło, ale podobnie i w maseczce i w czymkolwiek na twarzy ...
50latek pisze:Co do obrazu "biegaczy":Siostra truchta na warszawskim Ursynowie, od bloku do marketu i z powrotem. Blok dość nowy. Siostra dobiegała do domu , z okna bloku słyszy kobiecy głos:
"a pani biegającej to obostrzenia nie dotyczą, do końca dnia zamierza tak biegać?", siostra udaje, że nie słyszy, a baba dalej nawala: "halo, ja do pani mówię" , i jeszcze coś, ale siostra przebiegła.
Wiesz, i to jest właśnie teraz gorsze niż zakazy i ewentualne spotkanie jakiegoś patrolu. Ludzie siedzą w domach, nasłuchają się różnych wiadomości, gdzie wiadomo, co jest serwowane i za chwilę wrogiem będzie człowiek próbujący mimo wszystko w miarę normalnie żyć, a nie władza. Być może to nawet celowa manipulacja, skłócone społeczeństwo wszystko łyknie.
Już słyszałam, jak taka "baba" chciała wzywać policję do kobiety, która wyszła z dwójką małych dzieci na spacer ... :echech:
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Tak, panika i psychoza jest ogromna, nie chce jednak tego tu komentować i wchodzić w bezsensowne polemiki społeczno-polityczne.
Żona była w sklepie, wytarła chusteczka nos, obok pani około 30, w maseczce, rękawicach itd. jak to zobaczyła to spanikowana dosłownie odbiegła kilka metrów dalej.
Siła medów (szczególnie tych społecznościowych) jest ogromna. Bez fejsbuka wywołanie takiej psychozy byłoby niemożliwe.
77Przemek77
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 06 gru 2019, 15:30
Życiówka na 10k: 41:56 Goleniów 2022
Życiówka w maratonie: 03:31:13 Dębno 2023

Nieprzeczytany post

beata pisze:
77Przemek77 pisze:Wystarczy Buff biegowy na twarzy, wszyscy biegacze mają tego na pęczki. Ostatnio porządkowałem swoje i uzbierało się tego ok. 30 sztuk :)
Serio tak uważasz? Ja mam dwa i więcej mieć nie zamierzam.
Swoją drogą, jak już ktoś niżej zauważył - w buffie teraz będzie zdecydowanie za ciepło, ale podobnie i w maseczce i w czymkolwiek na twarzy ...
50latek pisze:Co do obrazu "biegaczy":Siostra truchta na warszawskim Ursynowie, od bloku do marketu i z powrotem. Blok dość nowy. Siostra dobiegała do domu , z okna bloku słyszy kobiecy głos:
"a pani biegającej to obostrzenia nie dotyczą, do końca dnia zamierza tak biegać?", siostra udaje, że nie słyszy, a baba dalej nawala: "halo, ja do pani mówię" , i jeszcze coś, ale siostra przebiegła.
Wiesz, i to jest właśnie teraz gorsze niż zakazy i ewentualne spotkanie jakiegoś patrolu. Ludzie siedzą w domach, nasłuchają się różnych wiadomości, gdzie wiadomo, co jest serwowane i za chwilę wrogiem będzie człowiek próbujący mimo wszystko w miarę normalnie żyć, a nie władza. Być może to nawet celowa manipulacja, skłócone społeczeństwo wszystko łyknie.
Już słyszałam, jak taka "baba" chciała wzywać policję do kobiety, która wyszła z dwójką małych dzieci na spacer ... :echech:
Spoko nie uważam, że to idealne rozwiązanie ;) w zasadzie cokolwiek będzie na twarzy - to ekstremalne bieganie jak dla mnie. Chodziło mi tylko o to żeby nie szukać na siłę jakichś magicznych maseczek i innych rozwiązań :)

Wysłane z mojego SM-G973F .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Tak, panika i psychoza jest ogromna,
Psychoza może doprowadzić do najgorszego: https://www.czecho.pl/wiadomosci/29496- ... czalkowice
--------------------------------------------------------------
Wiadomo gdzie dokładnie i w jakich okolicznościach trzeba zasłaniać usta i nos? Oby to nie było znowu tak mętne i mandatogenne jak "zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych".

Żeby nie brakło uszczypliwości: znowu w awangardzie walki z epidemią i wszyscy się na nas wzorują, podczas gdy wszyscy południowi sąsiedzi od tygodni mają ten obowiązek a jedni w tym tygodniu wprowadzili wyjątek dla uprawiających sport.
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3427
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

wczorajszy tweet z oficjalnego konta polskiej policji

Obrazek
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Miałem okazję porównać jak to wygląda w Wawie i na wsi.
W stolicy czuć swego rodzaju psychozę i te partole chodzące wokół otaśmowanych parków wyglądają jak wyjęte z filmów Bareji.
I jak tak się człowiek szybko przemieszcza po tych pustych chodnikach to lekkie ciarki przechodzą po plecach w szczególności jak się biegnie na przeciw policji.
Ale osobiście nie zostałem zatrzymany nawet w celu pouczenia.

Na wsi sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. Nie ma tu takiej ciężkie zawiesistej atmosfery jak w dużym mieście. Ostatnio biegnąc ulicą, zostałem zaczepiony przez sąsiadów ciepłym słowem:
- Wirus jest. Biegać nie można! - na co zareagowałem,
- Można, a nawet trzeba!
Skończyło się na śmiechu po obu stronach, choć w pierwszym odruchu "obronnym" chciałem mu zarzucić, że stoi na małym balkonie z dwiema innymi osobami i to dopiero jest przestępstwo!

Zdrowia życzę i pogody ducha.
Andrzej_
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 219
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie rozumiem tych wypowiedzi policji. Co to znaczy ograniczać izolację?
Jeśli biegnę sam pustą, boczną uliczką to stosuję się do przepisów ograniczających izolację czy nie?
L19:57
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 22 kwie 2013, 06:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:49:48

Nieprzeczytany post

Keri pisze:....
I jak tak się człowiek szybko przemieszcza po tych pustych chodnikach to lekkie ciarki przechodzą po plecach w szczególności jak się biegnie na przeciw policji.
Ale osobiście nie zostałem zatrzymany nawet w celu pouczenia.

.....

Zdrowia życzę i pogody ducha.
Też tak mam. Psychoza stanu wojennego lat 80-tych pozostała. (W 1980 rozpocząłem pracę w ZM Ursus).
Pamiętać tylko, że od 16.04. działamy w maseczkach (lub kominach), sie wie, że tam, gdzie wolno i solo.

Alleluja i do przodu :spoczko:
Im krócej biegniesz, tym mniejszy dystans jesteś w stanie pokonać :-).
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Wiadomo gdzie dokładnie i w jakich okolicznościach trzeba zasłaniać usta i nos? Oby to nie było znowu tak mętne i mandatogenne jak "zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych".
Zgodnie z dzisiejszymi wypowiedziami - w przestrzeni publicznej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przestrze%C5%84_publiczna
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Zablokowany