Koronawirus Covid 19

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Spidelli pisze: No ale przecież nie wierzysz, że teraz nie będzie zakażeń, bo będą 3 soby w sklepie? Skąd wiesz, że ktoś nie kichnął w bułki, które wkładasz do koszyka albo nie mieszał w nich brudnymi łapami?
Celem tych zakazów nie było to, żeby ludzie przestali kichać w bułki, ale żeby ograniczyć liczbę osób w sklepie tzn., żeby dało się zachować odstęp od innych. I moja dzisiejsza wizyta w sklepie potwierdziła, że w miarę to działa - nie było tłumów, od każdego dało się trzymać odstęp 2 metrów. Chleb i bułki nie są sprzedawane luzem, tylko w folii (nie wiem, czy tak jest wszędzie).

Chodzi o to, żeby zmniejszyć wskaźnik zaraźliwości w społeczeństwie i to jest kolejne ograniczenie, które ma temu służyć. A wirus, cóż wirus - będzie pewnie jeszcze z nami ze dwa lata :hahaha:
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 23:42 przez krunner, łącznie zmieniany 2 razy.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Stan nadzwyczajny (wyjątkowy albo klęski żywiołowej), o ile zostanie wprowadzony, to po 30 kwietnia, wtedy kończy się kadencja Gersdorf, gdyby zrobili to przed tą datą - to jej kadencja z automatu byłaby odpowiednio przedłużona.
No chyba, że wcześniej sytuacja zrobi się taka, że w/w kwestia przestanie mieć dla PiS priorytet, a sytuacja wymusi ten krok.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Jan123

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Stan nadzwyczajny (wyjątkowy albo klęski żywiołowej), o ile zostanie wprowadzony, to po 30 kwietnia, wtedy kończy się kadencja Gersdorf, gdyby zrobili to przed tą datą - to jej kadencja z automatu byłaby odpowiednio przedłużona.
No chyba, że wcześniej sytuacja zrobi się taka, że w/w kwestia przestanie mieć dla PiS priorytet, a sytuacja wymusi ten krok.
WOW To jest warte nagrody nobla!Powinni to ogłosić dlaczego tak bardzo chcą wybory.
Ciekawe czy to powiedzą w TVP1 :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

FYI

według informacji oficjalnych ile kosztuje test na koronawirusa to 500zł zrobionych zostało 72,901
Czyli wydanych na testy zostało kasy: 36 000 000
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Tak się zastanawiam jaka jest różnica miedzy stanem wyjątkowym a aktualnym:
Jaka? Na przyklad godzina policyjna, wojsko na ulicach.
Wierz mi, ze jeszcze nie jest wcale tak zle/niekomofortowo jak by moze.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
Jan123 pisze:Tak się zastanawiam jaka jest różnica miedzy stanem wyjątkowym a aktualnym:
Jaka? Na przyklad godzina policyjna, wojsko na ulicach.
Wierz mi, ze jeszcze nie jest wcale tak zle/niekomofortowo jak by moze.
Mogą być, ale nie muszą być!
Ja przeżyłem stan wojenny, w 1981 miałem 18 lat, i godzinę, wówczas, milicyjną, ale np. do lasu i parków etc, wchodzić można było zawsze. :)
Dla PiS wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, w takiej formie o jakiej piszesz, byłoby najczarniejszym snem - "stanęliby tam gdzie stało ZOMO", i żadne tłumaczenia, że to z innych powodów etc. nie miałoby większego znaczenia, zrobiliby to samo co Jaruzelski, dlatego, miedzy innymi, tak się przed tym "podprogowo" bronią.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Można się kłócić, czy WOT to wojsko. Z nazwy na pewno tak. Jest też finansowane z pieniędzy na wojsko. I jeśli wierzyć informacjom z polskiej TV, to już dawno są w terenie.
Jan123 pisze:według informacji oficjalnych ile kosztuje test na koronawirusa to 500zł zrobionych zostało 72,901
Czyli wydanych na testy zostało kasy: 36 000 000
Ale chcesz powiedzieć że to dużo, czy że to mało?
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Można się kłócić, czy WOT to wojsko.
Wojsko to to będzie, jak spędzi 2 tygodnie na poligonie w namiotach w temp. minus 20C w nocy. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
L19:57
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 22 kwie 2013, 06:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:49:48

Nieprzeczytany post

Dzisiejszy rząd rozdaje karty i od niego zależy czy wprowadzi ten stan czy nie. Kropka

Następny (ten cacy wiarygodny), po wygranej Sz. P. Małgorzaty 10.05 :echech:( i przegraniu obecnego sejmu, termin niewiadomy, senat już ma) wprowadzi stan wojenny (lub inszy) ku radości UE.

Wiadomo, jedną ustawą odbierze, to co obecni porozdawali (jakieś tam 500+, dodatkowe renty i emerytury), wprowadzi naukę od 6 lat i pracę do 70 dla wszystkich (po co ma się rozdrabniać do 67) z możliwością przedłużenia do u. ś. , WOT zamiast do pomocy na zasypywanie gołymi ręcami przekopu Mierzei, pewnie jakieś zasiłki dla uchodźców (....) Wolne, apolityczne sądy to przyklepią.

A może jednak pójdę na te (i nast. wybory).

Ale za chwilę zobaczę biegających solo. Przyłważyłem już Takowych na trasach (poza parkami, bulwarami, lasami,... :taktak:
Im krócej biegniesz, tym mniejszy dystans jesteś w stanie pokonać :-).
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

5,6% na tyle ocenany jestnrelna spadek dochodu narodowego w 2020 roku w Niemczech.
Realia gospodarcze wymuszaja postepowanie: Jak tak dalej pojdzie umrzemy z godu.
Trzymanie sie polityki zamknietych granic tylko przyspiesza dojscie do punktu "krytyczneg"
Nadrukowanie pieniedzy ( dofinansowanie gospodarki ) jest tez bardzo ryzykowne.
Nieliczmy na to ze wyjdziemy z kryzysu bez uszczerbku (slowa osoby z kregu rzadowego).
Jesli nie zaczniemy dzialac moze dojsc do rozpaku EU.
Sprawa jest powazna ! Na kogo mozemy liczyc???
Jan123

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Można się kłócić, czy WOT to wojsko. Z nazwy na pewno tak. Jest też finansowane z pieniędzy na wojsko. I jeśli wierzyć informacjom z polskiej TV, to już dawno są w terenie.
Jan123 pisze:według informacji oficjalnych ile kosztuje test na koronawirusa to 500zł zrobionych zostało 72,901
Czyli wydanych na testy zostało kasy: 36 000 000
Ale chcesz powiedzieć że to dużo, czy że to mało?
Dobre pytanie dlatego to napisałem ,bo trzeba by porównać do kosztów innych , których nie mam .

Ktoś by pewnie chciał porównać do 13tki czy 500 plus.

Ja bym bardziej preferował porównać jakie inne testy są tak drogie i ile na nie Ministerstwo przekazuje pieniędzy .
W tedy można by powiedzieć ,że mało kasy przeznaczyli na testy czy nie.

Wydaje mi się ,że testy są za drogie, ale mam małe doświadczenie w tym temacie ,i porównuje go do badania np testu wydolnościowego czy badania krwi.
Przy takiej ilości powinno zoptymalizować się cenę .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
Kangoor5 pisze:
Jan123 pisze:według informacji oficjalnych ile kosztuje test na koronawirusa to 500zł zrobionych zostało 72,901
Czyli wydanych na testy zostało kasy: 36 000 000
Ale chcesz powiedzieć że to dużo, czy że to mało?
Dobre pytanie dlatego to napisałem ,bo trzeba by porównać do kosztów innych , których nie mam .

Ktoś by pewnie chciał porównać do 13tki czy 500 plus.

Ja bym bardziej preferował porównać jakie inne testy są tak drogie i ile na nie Ministerstwo przekazuje pieniędzy .
W tedy można by powiedzieć ,że mało kasy przeznaczyli na testy czy nie.

Wydaje mi się ,że testy są za drogie, ale mam małe doświadczenie w tym temacie ,i porównuje go do badania np testu wydolnościowego czy badania krwi.
Przy takiej ilości powinno zoptymalizować się cenę .
Cena jest niestety zoptymalizowana do prawie nieograniczonego popytu na świecie.
A jeśli chodzi o porównywanie do czegoś, to tacy Czesi porównują do kosztów 1 tygodnia przestoju w gospodarce, o który może da się skrócić ten stan dzięki jak największemu testowaniu. W porównaniu do tego kosztu, suma z Twoich wyliczeń to są "waciki". No ale oprócz testów trzeba jeszcze mieć rządzących, którzy chcą się poświęcić takiemu zagadnieniu jak kryzys w gospodarce, a nie marnować energii na kłótnie o jakieś wybory, które w każdej chwili mogą odłożyć na później.

L19:57 Nie podzielam twoich marzeń o Sz. P. Małgorzacie, ale każdy ma swoje preferencje.
L19:57 pisze:Następny (ten cacy wiarygodny), po wygranej Sz. P. Małgorzaty 10.05 :echech:( i przegraniu obecnego sejmu, termin niewiadomy, senat już ma)
(...)
Wiadomo, jedną ustawą odbierze, to co obecni porozdawali (jakieś tam 500+, dodatkowe renty i emerytury), wprowadzi naukę od 6 lat i pracę do 70 dla wszystkich (po co ma się rozdrabniać do 67) z możliwością przedłużenia do u. ś.
Dlaczego uważasz, że ktoś inny jest potrzebny do realizacji marzeń obecnego premiera? Przecież wystarczy dać wolną rękę i więcej władzy, żeby "gospodarka cała się odbudowała" wg. opisywanego, północno koreańskiego wzoru. Jakieś tam 500 czy dodatkowe renty i emerytury nie muszą być odbierane, inflacja zrobi swoje. Częściowo już zrobiła a zaraz przyspieszy i wkrótce będzie to wymarzone zap... za miskę ryżu.

Marzenie o tym, że "będziemy mniejsze chcieli mieć emerytury" już wprowadza w życie, odbierając wam część składek przy okazji zmiany nazwy z OFE na IKE. I jeszcze wspaniałomyślnie pozwala wam wybrać, czy chcecie żeby wam odebrać 15%, czy 20%. Tak wspaniale spinał się ten ich budżet marzeń ;-) A najlepsze dla nich jest to, że ty rzeczywiście wydajesz się być zadowolony.

Nauka od 6 lat? coś w tym złego? Dalej uważasz, że polskie dzieci są głupsze od innych europejskich dzieci? To chyba mało patriotyczne myślenie.
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Chę was ratować przed kangurskim, pitu, pitu o "polityce", więc: :hahaha:

Koronawirus „uratuje” życie milionom ludzi? Jakim cudem?

"...Dlaczego zmarło mniej ludzi niż „powinno”? Na razie, ze względu na ubogość danych, autorzy mogą tylko spekulować.

Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że niższa śmiertelność była skutkiem pierwszych zmian w ludzkim zachowaniu, początkiem dostosowywania się społeczeństwa USA do nowej sytuacji. Amerykanie zaczęli myśleć o tym, jak uniknąć zarażenia się i wdrażać to w życie.

Za spadek śmiertelności odpowiadać mogły co najmniej dwa mechanizmy. Po pierwsze – „zwyczaj” częstszego mycia rąk mógł się przyczynić do tego, że inne choroby zakaźne o znaczącym w skali populacyjnej śmiertelnym żniwie – przede wszystkim grypa – zabiły mniej osób niż w latach poprzednich.

Drugi z sugerowanych mechanizmów: im więcej ludzi zostaje w domu (ogranicza częstość wychodzenia, podróżowania), tym mniej wypadków drogowych i zgonów w wyniku przestępstw. Ta zależność – jeśli rzeczywiście odegrała tu rolę – powinna być jaskrawo widoczna przede wszystkim w najmłodszych grupach wiekowych. Młodsi są zwykle bardziej „mobilni” oraz – co ważniejsze – wśród nich mniejszy wpływ na statystyki mają zgony z powodu chorób przewlekłych..."


Obrazek
L19:57
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 22 kwie 2013, 06:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:49:48

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:


L19:57 Nie podzielam twoich marzeń o Sz. P. Małgorzacie, ale każdy ma swoje preferencje.
L19:57 pisze:Następny (ten cacy wiarygodny), po wygranej Sz. P. Małgorzaty 10.05 :echech:( i przegraniu obecnego sejmu, termin niewiadomy, senat już ma)
(...)
Wiadomo, jedną ustawą odbierze, to co obecni porozdawali (jakieś tam 500+, dodatkowe renty i emerytury), wprowadzi naukę od 6 lat i pracę do 70 dla wszystkich (po co ma się rozdrabniać do 67) z możliwością przedłużenia do u. ś.
Dlaczego uważasz, że ktoś inny jest potrzebny do realizacji marzeń obecnego premiera? Przecież wystarczy dać wolną rękę i więcej władzy, żeby "gospodarka cała się odbudowała" wg. opisywanego, północno koreańskiego wzoru. Jakieś tam 500 czy dodatkowe renty i emerytury nie muszą być odbierane, inflacja zrobi swoje. Częściowo już zrobiła a zaraz przyspieszy i wkrótce będzie to wymarzone zap... za miskę ryżu.

Marzenie o tym, że "będziemy mniejsze chcieli mieć emerytury" już wprowadza w życie, odbierając wam część składek przy okazji zmiany nazwy z OFE na IKE. I jeszcze wspaniałomyślnie pozwala wam wybrać, czy chcecie żeby wam odebrać 15%, czy 20%. Tak wspaniale spinał się ten ich budżet marzeń ;-) A najlepsze dla nich jest to, że ty rzeczywiście wydajesz się być zadowolony.

Nauka od 6 lat? coś w tym złego? Dalej uważasz, że polskie dzieci są głupsze od innych europejskich dzieci? To chyba mało patriotyczne myślenie.
Bynajmniej nie są to moje marzenia. Kandydatka Sz. Małgorzata ma w cuglach wygrać z Sz. Andrzejem.
Bez problemu Znajdziesz Jej wypowiedzi.

Żeby nie było inflacji, to trza zabrać. Jeżeli nie, to za chwilę inflacja i przećwiczona już denominacja złotego przez HGW w 1994r.

Nie wiem kto pierwszy zaczął gmerać przy OFE.
Chyba Sz. Premier T. zostawiając swoje polskie premierostwo i wyjeżdżając do Brukseli.

Nasze polskie dzieci i bez tych "6-ciu" lat są mądrzejsze od europejskich dzieci.
Podobnie jak studenci i inni pracownicy (inżynierowie, lekarze, pielęgniarki, informatycy, fachowcy z innych branż), którzy z różnych powodów muszą pracować za ojro, funty czy baksy na całym świecie.

Jest jednak spora grupa Patriotów, którzy chcą jeszcze tutaj pracować za "....... miskę ryżu".
Im krócej biegniesz, tym mniejszy dystans jesteś w stanie pokonać :-).
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

L19:57 pisze:Bynajmniej nie są to moje marzenia. Kandydatka Sz. Małgorzata ma w cuglach wygrać z Sz. Andrzejem.
Bez problemu Znajdziesz Jej wypowiedzi.
Nie widzę potrzeby jej słuchania, tym bardziej wyszukiwania.
L19:57 pisze:Nie wiem kto pierwszy zaczął gmerać przy OFE.
Chyba Sz. Premier T. zostawiając swoje polskie premierostwo i wyjeżdżając do Brukseli.
Rozmawiajmy o faktach a nie o fantazjach. O ile % pomniejszono wtedy odłożone przez was środki, a o ile % pomniejszają teraz?
wtedy 0% - teraz 15%
L19:57 pisze:Żeby nie było inflacji, to trza zabrać. Jeżeli nie, to za chwilę inflacja i przećwiczona już denominacją złotego przez HGW w 1994r.
No to trza zabrać, czy nie trza zabrać. Już się pogubiłem w tym, co byś chciał powiedzieć i co byś chciał, żeby z tym twoim pińcet zrobili.
L19:57 pisze:Nasze polskie dzieci i bez tych "6-ciu" lat są mądrzejsze od europejskich dzieci.
Podobnie jak studenci i inni pracownicy (inżynierowie, lekarze, pielęgniarki, informatycy, fachowcy z innych branż), którzy z różnych powodów muszą pracować za ojro, funty czy baksy na całym świecie.
Jasne. Wszyscy Polacy są najmądrzejsi. Dlatego w czasie dobrej światowej koniunktury wymyślali sobie budżet, przy którym musieli przejadać swoje przyszłe emerytury a jak przyszły kłopoty, to w pierwszym miesiącu brakuje pieniędzy nawet na banalny papier do drukarek w najważniejszym miejscu
L19:57 pisze:Jest jednak spora grupa Patriotów, którzy chcą jeszcze tutaj pracować za "....... miskę ryżu".
Dużo wskazuje na to, że będziesz miał okazję się wykazać i zrobić tę przyjemność bankierowi, który mówiąc "jeżeli my ludzie (...) zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania" myśli: rządzeni przez nas ludzie muszą to zrozumieć, nam się ich pieniądze należą
L19:57
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 22 kwie 2013, 06:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:49:48

Nieprzeczytany post

:echech: AMEN :lalala: :spoczko:
Im krócej biegniesz, tym mniejszy dystans jesteś w stanie pokonać :-).
ODPOWIEDZ