Zwrot towaru w Decathlonie

50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Czy może ktoś z was oddawał jakiś zakup do tego sklepu? W regulaminie jest, że można to zrobić z kartą Deca bezterminowo. Chciałbym oddać zegarek, jak dla mnie dość drogi, który po 6 tygodniach użytkowania okazał się całkowitym szmelcem i jest wadliwy. Nie chciałbym naprawy, tylko zwrot gotówki.
Kiedyś w sklepie Euro-agd udało mi się oddać wadliwą komórkę, która przestała spełniać swoje zadania po jakiś 2 miesiącach.
Idę dziś lub w poniedziałek do Deca, nie wiem, czego się spodziewać.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kurczę... Ty naprawdę masz 50lat? :lalka:

Skoro jest wadliwy to bez go pewnieprzyjmą i zwykłe masz do wyboru czy wymiana czy gotówka.

Wysłane z mojego A5_Pro .
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Raczej przyjmą jako zgłoszenie reklamacyjne - do rozpatrzenia.
Przy czym, jeżeli podstawą roszczenia będzie nieprawidłowy pomiar tętna, tzn. raz dobry a raz nie - to szanse oceniam marnie.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Padła bateria, więc jest teraz kompletnie bezużyteczny. Oddanie do naprawy to dla mnie strata pewnie 3 tygodni bycia bez zegarka.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z moich z nimi doświadczeń:
Jeśli bateria jest standardowa i wymienna przez użytkownika, to może być ciężko z reklamacją. Kilka razy oddawałem zepsuty licznik rowerowy i zawsze najpierw sprawdzali baterię.
Jeśli bateria jest wbudowana, np. jest to akumulator, to raczej uznają to za towar wadliwy i zwrócą pieniądze.
Jest jeszcze kwestia ceny tego zegarka. Tam jest chyba tak, że różni pracownicy mają różną decyzyjność i gdy wartość albo stopień skomplikowania rośnie, to już decyduje pracownik danego działu a na końcu jest jeszcze opcja zatrzymania do rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni.
Jeśli rzeczywiście jest wadliwy, to prawie na pewno dostaniesz zwrot pieniędzy w jednym albo w drugim trybie.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Masz Polara. Robisz zgłoszenie reklamacyjne w Sport Konsulting. Jak im wyślesz zegarek w ramach gwarancji, to naprawiony lub nowy otrzymasz w kilka dni.
Wysylalem ze Szczecina w poniedziałek a w czwartek miałem już nówkę przysłaną z serwisu z Krakowa.
Nie wiem jak podejdzie do tego Decathlon, tzn. reklamację na pewno uznają, ale nie wiem jak długo to u nich trwa.
Oddanie sprzętu po takim czasie i żądanie kasy raczej nie wchodzi w rachubę. Musisz pytać u źródła.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Masz Polara. Robisz zgłoszenie reklamacyjne w Sport Konsulting. Jak im wyślesz zegarek w ramach gwarancji, to naprawiony lub nowy otrzymasz w kilka dni.Wysylalem ze Szczecina w poniedziałek a w czwartek miałem już nówkę przysłaną z serwisu z Krakowa.
No niestety, byłem już w Decathlonie (mam go rzut beretem), przy okazji oddałem buty kupione na początku grudnia , które nijak nie mogły się dopasować do moich szerokich stóp.

@Kangoor5
mam Polara 430, nie wiem jaka tam jest bateria, chyba wbudowana. A jakby była wymienna to co , uznaliby, że sobie wymieniałem na wadliwą i chce naciągnąć? Nie łapie. Cena była 549, teraz już widzę 599. Ale i tak mam nadzieję, że mi zwrócą gotówkę. W Euro-agd miałem tak z padnięta bateria w komórce (ale to była naprawdę tania i szajsowata komórka kupiona dodatkowo), to zwrócili gotówkę. Sprzęt firmy, w którym bateria pada po paru tygodniach mało intensywnego użytkowania nie jest warty moich pieniędzy. Jaka mam gwarancję, że nie padnie potem tuż po gwarancji.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie. Nie miałem na myśli niczego złego z ich strony. Pisałem na przykładzie licznika rowerowego, w którym bateria jest elementem eksploatacyjnym, wymienianym przez użytkownika.
Rozumiem, że złożyłeś reklamację i czekasz na rozpatrzenie. Tak?
Agnusia93
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:51
Życiówka na 10k: 59:57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

50 latek Keiw napisał do kogo należy napisać jeśli chodzi o produkty polara. Ja u nich też wysyłam na gwarancję sprzęt i zawsze w ciągu tygodnia odsyłali mi naprawiony zegarek i problem się nuż nie powtórzył.
Co do deca. Ja mam kartę stałego klienta i wiele razy oddawałam u nich różne rzeczy po nawet 3 miesiącach. Nigdy nie miałam problemów z tym. Tylko ja mam tę kartę a sprzęt widać, że był w idealnym stanie.
[b]5km - 27:10[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]10km - 56:03[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]HM Silesia - 02:09:30[/b] 01.10.2023

[url=viewtopic.php?f=28&t=57794]Komentarze do bloga[/url]
Awatar użytkownika
Ziomal
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2020, 15:33
Życiówka na 10k: 37:08
Życiówka w maratonie: 3:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Czy może ktoś z was oddawał jakiś zakup do tego sklepu? W regulaminie jest, że można to zrobić z kartą Deca bezterminowo. Chciałbym oddać zegarek, jak dla mnie dość drogi, który po 6 tygodniach użytkowania okazał się całkowitym szmelcem i jest wadliwy. Nie chciałbym naprawy, tylko zwrot gotówki.
Kiedyś w sklepie Euro-agd udało mi się oddać wadliwą komórkę, która przestała spełniać swoje zadania po jakiś 2 miesiącach.
Idę dziś lub w poniedziałek do Deca, nie wiem, czego się spodziewać.
Witaj!
Jakiego sprzętu dotyczy ten post?
Czy udało Ci się rozwiązać swój problem? Jak wygląda obecna sytuacja? Chętnie pomogę :)
Pisz tu bądź priv.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ