Okulary neutralne z wkładką korekcyjną

JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jestem dalekowidzem i w codziennym życiu muszę używać dodatniej korekcji + cylinder. Pomimo rozbujałego kapitalizmu wcale nie jest tak, aby istniał olbrzymi wybór okularów sportowych (tu bieganie) z wkładką korekcyjną. Jedyne jakie udało mi się kupić ~2 lata temu maja taką cechę, że ich podstawowe zewnętrzne szkła (zerowe) są b. mocno przyciemnione i nadają się do użytku wyłącznie przy b. silnym słońcu. Niestety w pochmurne dni, których w Polsce nie brakuje te szkła są zdecydowanie zbyt ciemne. W związku z tym poszukuję okularów sportowych neutralnych, albo wręcz rozjaśniających, ale z wkładką korekcyjną.
Moja guglownica się poddaje, ale może tylko moja? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Teraz widzę, że powtórzyłem wątek - https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 01&start=0
Jednak rozwiązania tam nie znajduję, więc pytanie aktualne.
New Balance but biegowy
MagikGT1980
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2018, 11:09
Życiówka na 10k: 1:02:42
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poszukaj w Uvex mają kilka modeli do których idzie dokupić wkładkę do szkieł korekcyjnych,koszt samej wkładki coś około 100 zł


Wysłane z iPhone .
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

MagikGT1980 pisze:Poszukaj w Uvex mają kilka modeli do których idzie dokupić wkładkę do szkieł korekcyjnych,koszt samej wkładki coś około 100 zł

Niestety nie widzę nigdzie wkładki korekcyjnej :chlip:
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

balticbhp pisze:Cześć,

czy o takie okulary chodziło jak w linku poniżej? Masz ochronę zgodnie z EN166 i dodatkowo światło nadfioletowe EN 170 i w cenie etui. Producent na prawdę solidny.

https://balticbhp.pl/sklep/ochrona-glow ... orekcyjna/
Dzięki za link (info). Rzeczywiście chodzi mi o coś w tym stylu. Gdyby jeszcze była opcja wymiennych szkieł to już byłoby super :hej:
ARCTICA robi takie - http://arctica.pl/p46/okulary-sportowe-arctica-S-70 o symbolu S-70, ale jak zapoznałem się z opiniami, to zachwyt mi przeszedł; ponoć nagminnie wyłamują się mocowania zewnętrznych szkieł podczas ich wymieniania.
Jest jeszcze jeden producent z tych dostępnych w PL, a na dodatek, rodzimy, polski - http://goggle.pl/, a ja popieram polski biznes! Problem w tym momencie polega na tym, że większość z tych okularów, które biorę pod uwagę (korekcja + wymienne szyby) - http://goggle.pl/pl/sport/index?id_cat= ... 5D=6&name= jest niedostępna w ich sklepie firmowym. Nawiązalem z nimi kontakt i dowiedziałem się, że 27 lutego uaktualniaja ofertę i stąd nieaktualność oferty katalogowej.
Wobec powyższego czekam jeszcze tych kilka dni.
Awatar użytkownika
Daro7777
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:25
Życiówka na 10k: 50,33
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Goggle to nie jest polska firma tylko amerykańska z Kaliforni. Zamówiłem właśnie model Goggle T420-3R do biegania i w góry.
Zobaczymy jak będą leżały.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Daro7777 pisze:Goggle to nie jest polska firma tylko amerykańska z Kaliforni.
Skąd masz tą informację? Bo w stopce strony internetowej napisali sobie California 2020? :hahaha:
Firma polska, okulary chińskie. Wirtualna marka. Tak jak i Arctica zresztą.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

https://pl.aliexpress.com/item/32999389 ... web201603_

A może coś takiego? Sam zamawiałem okulary korekcyjne z Ali (do siatkówki) i spisują się extra, wszystko zgodnie z "receptą"
JK1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 05 lis 2014, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też się jakiś czas temu zastanawiałem nad takim rozwiązaniem. I po kilku próbach znalezienia okularów z wkładką, jednak poszedłem w inną stronę. Do sportowych oprawek zamówiłem u optyka szkła korekcyjne. Dzięki temu mam takie oprawki, jakie chciałem (u mnie - w wysokie góry, lodowiec itp.) i szkła takie jak w innych parach okularów, których używam, tylko bardzo mocno przyciemnione.
Trzeba tylko być w kontakcie z optykiem, by nie kupić oprawek, do których nie da się wstawić szkieł. Ja kupowałem normalne ciemne okulary, w których zostały zmienione soczewki, ale można też znaleźć sporo ofert sportowych oprawek do wstawienia korekcyjnych szkieł.
Kluczowe pytanie jest takie: w czym wkładka korekcyjna jest lepsza od okularów?
titto
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 14 sie 2012, 13:08
Życiówka na 10k: 0:47min
Życiówka w maratonie: 4:20min
Lokalizacja: Żyrardów

Nieprzeczytany post

Sam używałem okularów z wkładką korekcyjną i wymiennymi szkłami (polaryzacyjne, przyciemniane bezbarwne i żółte), ale kłopot w tym że ta wewnętrzna wkładka zawsze szybko parowała, a finalnie pękło mocowanie :wrrwrr:
Osobiście polecam wybrać okulary przeciwsłoneczne, jakiś wygodny model + soczewki korekcyjne fotochromowe :spoko:
Ja wybrałem oprawki Solaris + soczewki Transition xtractive i jestem mega zadowolony :spoczko:
Bardzo wygodne rozwiązanie na każdą pogodę i warunki atmosferyczne.

Pozdrowienia,
titto
Awatar użytkownika
Cologero
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 26 mar 2012, 16:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wschód

Nieprzeczytany post

Używam drugą parę Goggle z wkładką korekcyjną. Szkła wymienne: czarne, pomarańczowe, neutralne. Dają radę przy bieganiu i na rowerze. U mnie nigdy nie zaparowały. Osobiście polecam.
PS. Producent USA

Wysłane z mojego LG-H930 .
Obrazek
Awatar użytkownika
dirtybutclean
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2010, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja od lat używam soczewek kontaktowych.Mega wygoda i odpada parowanie.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dirtybutclean pisze:Ja od lat używam soczewek kontaktowych.Mega wygoda i odpada parowanie.
Tak, ale w temacie chodziło o soczewki dla dalekowidzów!
W ostateczności z jakiegoś zachodniego outletu kupiłem biegowe oprawki Oakley'a i dałem wstawić odpowiednie dla mojej wady wzroku soczewki, a na dodatek fotochromowe. Jestem b. zadowolony :taktak:
enryk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ludzie kładą co raz większy nacisk na to by chronić swoje oczy przed wpływem promieniowania UV. Przyśpiesza ono nie tylko proces starzenia się skóry wokół oczu, ale również szybsze żółknięcie soczewki. W dłuższej perspektywie może to spowodować nieodwracalny proces pogarszania się wzroku. Jedną z najlepszych form zapobiegania temu są dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne, warto natomiast rozważyć zakup w wersji z soczewkami fotochromowymi (tutaj duży plus dla Ciebie). Jeśli mówimy o sprawdzonych producentach to można śmiało wymienić firmę Oakley posiadającą w swojej ofercie okulary fotochromowe - https://www.brylano.com/pl/c/Okulary-fotochromowe/366 Dobór to kwestia indywidualna ponieważ musisz zwrócić uwagę na takie czynniki zewnętrzne jak intensywność promieniowania UV czy temperatura otoczenia.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2020, 13:52 przez enryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mam od jakiegoś już czasu oprawki versport. Do nich mam dwie pary szkieł, czyli tzw adaptery: jedne są neutralne, drugie fotochrom z polaryzacją (tak to się chyba nazywa). W przypadku tych drugich najpierw poszłam zapytać optyka czy da się do nich wstawić takie szkła jakie chciałam, a później zamówiłam adaptery bez szkieł, ponieważ versport ma ceny innych szkieł niż białe ...z kosmosu...
Sprawdzają mi się idealnie, fotochromy bardzo często używam prowadząc samochód w słoneczne dni.
enryk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Im większy wybór - tym lepiej.
ODPOWIEDZ