Słuchawki do biegania - co polecacie?

locar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2018, 14:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przeczytałem temat i już sam nie wiem co kupić ;] szukam jakichś słuchawek do bieganie, bezprzewodowych i dobrze trzymających się uszu w cenie tak około 100 zł. Nie jestem jakimś wielkim audiofilem więc jakoś brzemienia nie musi być na nie wiadomo na jakim poziomie. Czy możecie coś polecić co się obecnie sprawdza??
New Balance but biegowy
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Popatrz na ofertę Awei, sporo osób je poleca, a koszt ok 70/80 zł :) Ja ostatnio kupiłem iPipoo IL98BL i ogólnie nie narzekam, choć troszkę wysuwają się z uszu (może przez to że mam odstające :hej: ) - następne jednak będę brał "Awejki" :D
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moje uszy całkowicie przestały tolerować czegokolwiek w nich. Zastanawiam się więc nad tymi opartymi o przewodnictwo kostne. Czy ktoś może miał z nimi jakieś doświadczenia? Warto inwestować?
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mam. Kupiłem AfterShokzy. Mają swoje wady (dla mnie np. duży pałąk, nie tylko wada wizualna, ale także problem przy zakładaniu z czapką czy buffem - nie to, że nie da rady, po prostu jest dosyć ciasno), ale posiadają dwie ogromne zalety.
1. nie bolą uszy - czyli mogę używać długo bez 'zmęczenia materiału'. W przypadku zwykłych słuchawek 30min to było dla mnie maks.
2. nie izolują otoczenia przez co są bezpieczniejsze (oczywiście kwestia także odpowiedniej głośności). Słyszysz muzykę, ale masz kontrolę nad światem zewnętrznym.

Sporo ludzi wypowiadało się, że pierwszy kontakt jest dosyć dziwny (dziwne uczucie przewodnictwa). Ja nic takiego nie zaobserwowałem. Podczas biegu słuchawki trzymają się prawidłowo, nie zlatują ze swojej pozycji.

Ja nie żałuje zakupu, aczkolwiek ich koszt jest moim zdaniem przesadzony. Niestety jak się nie ma konkurencji to można dyktować warunki ;)
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O i pochwaliłem.. Słuchawki padły. Zakupione pod koniec listopada poprzedniego roku w oficjalnym sklepie na Polskę. Zobaczymy co z reklamacją.
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kolejne słuchawki przetestowane. Udało się trafić w promocji Jabra Elite 65t (bez dopisku Active) i w sumie wyszło, że z wielu które miałem są najlepsze.

W odróżnieniu od sprawdzanych Plantronics Backbeat 903+, Jabra Rox Wireless, Audictus Adrenaline oraz Creative Outlier Sports te są prawdziwymi bezprzewodowymi słuchawkami, brak jakiegokolwiek kabla. Słuchawki działają do 5 godzin, co wśród słuchawek bez kabla jest bardzo dobrym wynikiem. Większość działa 2-3 godziny, jednak owa większość jest nieco mniejsza rozmiarami. Jabra Elite 65t są dość duże, jednak na szczęście nie wygląda się jak ufoludek z antenkami zamiast uszu. Po prostu bardziej wypełniają ucho i minimalnie wystają na bok ucha.

Słuchawki przychodzą w zestawie z etui ładującym. Producent twierdzi, że etui pozwala naładować słuchawki dwa razy. Przy biegach jednogodzinnych słuchawki lądowały w etui kilkanaście razy i jeszcze sporo prądu jest. Poziom naładowania etui i słuchawek sygnalizują diody, zewnętrzna i wewnętrzna. Wewnętrzna pokazuje stan słuchawek.

Warto zainstalować aplikację Jabra, bo dostaje się w niej korektor dźwiękowy oraz dodatkowe "ficzery". W korektorze można podbić basy i wtedy muzyka rockowa czy techno na prawdę fajnie brzmi. IMHO najlepiej i najmocniejszy bas ze słuchawek podanych powyżej.

"Ficzerem" w aplikacji jest możliwość włączenia dźwięków otoczenia. Te są zbierane przez mikrofon i przekazywane do uszu. Mimo wszystko nie polecam tego trybu na rower, otoczenie jednak słychać za cicho. Rozmowy telefoniczne są czyste i obie strony nie mają problemów z dogadaniem, nawet jeżeli podczas biegania mamy cienką czapkę na głowie.

Drugim dodatkiem są dźwięki na uspokojenie, bo chyba tak to można nazwać. Z poziomu aplikacji można puścić sobie dźwięki deszczu, wiatru, burzy, wodospadu, wiatraka oraz dwa rodzaje szumu.

Co do noszenia. Trzymają się bardzo dobrze, nie wymagają specjalnego dopasowywania poza rozmiarem wkładek (3 rozmiary). Nawet szybsze biegi nie powodują strachu, że wypadną.

Po kilku miesiącach zauważyłem jedną wadę. Na początku po odłożeniu do etui słuchawki wyłączały się same i było to sygnalizowane miganiem diody na słuchawce oraz zniknięciem ikony z paska w androidzie. Teraz tak się nie dzieje i słuchawki mimo "pobytu" w etui są wciąż aktywne i sparowane. Dlatego przed wsadzeniem do etui lepiej je samodzielnie wyłączyć (3s przycisk zasilania).
keitzb
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2019, 21:45
Życiówka na 10k: 1h04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jakiś miesiąc temu kupiłam takie https://www.izigsm.pl/sklep-produkt-slu ... 66736.html są super. Do tej pory używałam przewodowych - odkąd ma na bluetooth nic mi nie przeszkadza żadne kabelki :hejhej:
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

khorne pisze:O i pochwaliłem.. Słuchawki padły. Zakupione pod koniec listopada poprzedniego roku w oficjalnym sklepie na Polskę. Zobaczymy co z reklamacją.
Oj, to masz pecha. Popytałam o nie wśród znajomych i okazało się, że dwoje z nich także je ma i to od dłuższego czasu. Ja też jednak na nie się skusiłam. Na razie sprawują się nieźle, choć ten pałąk rzeczywiście przeszkadza w noszeniu czapki czy opaski, więc w uszy podwiewa, ale u mnie skończył się problem nawracającego bólu uszu, który podczas biegania był tak silny, że całkowicie uniemożliwiał korzystanie ze standardowych słuchawek dokanałowych.

Dźwięk całkiem normalny, dziwny jest wtedy, kiedy używa się zatyczek do uszu i korzysta tylko z przewodnictwa kostnego, choć to ciekawe przeżycie. Na ten moment to jedyne słuchawki których mogę używać. Najciekawsza rzecz w nich jest ta, że można słuchać muzyki, ale i upajać się szumem lasu, czy rozmawiać ze znajomymi w trakcie biegu. Cena, rzeczywiście wzięta nie wiadomo skąd. Ten nowszy model ma mniejszy pałąk, ale czy warto za ten luksus zapłacić ponad 800zł, czyli o połowę więcej niż za poprzedni model? Aż tyle za słuchawki nie dałabym.
rowertour
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może ja osobiście nie używam słuchawek przy bieganiu lecz przy jeździe na rowerze ale mogę polecić te Słuchawki dokanałowe JBL Endurance Dive Czarny znakomicie się sprawdzają na każdą pogodę.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Kupiłem takie:

https://mi-home.pl/audio/mi-sport-bluet ... ones-black

Niedługo testy :-) Ogólnie Xiaomi nigdy mnie nie zawiódł jeszcze :-)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A czy ktoś z biegaczy ma odstające uszy? :hej: Może ktoś poleci jakieś słuchawki dla takowych osób bo jakoś nie mogę sobie nic dopasować :wrrwrr: :wrrwrr: :wrrwrr: :wrrwrr:
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Po testach Xiaomi (https://mi-home.pl/audio/mi-sport-bluet ... ones-black):

+ dobra jakość dźwięku
+ bezproblemowe podłączenie przez BT
+ wygoda podgłaśniania/ściszania za uchem
+ dobra jakość rozmów
+ dużo końcówek (można wybrać też takie bez odcinania odgłosów z zewnątrz)
+ pasują nawet z okularami

- brak możliwości przejścia do następnego utworu
- trzeba przyzwyczaić ucho do zausznika (przez kilka treningów bolały uszy, potem już jest ok)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2019, 20:40 przez Pixa, łącznie zmieniany 1 raz.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
elektrod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:47
Życiówka na 10k: 45:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Po testach Xiaomi (https://mi-home.pl/audio/mi-sport-bluet ... ones-black):

+ dobra jakość dźwięku
+ bezproblemowe podłączenie przez BT
+ wygoda podgłaśniania/ściszania za uchem
+ dobra jakość rozmów
+ dużo końcówek (można wybrać też takie bez odcinania odgłosów z zewnątrz)
+ pasują nawet z okularami

- brak możliwości przejścia do następnego utworu
- trzeba przyzwyczaić ucho do zausznika (przez kilka treningów bolały uszy, potem już jest ok)
popraw linka
mój blog - viewtopic.php?f=27&t=57879
komentarze - viewtopic.php?f=28&t=57878

PB
5k - 21:11 - 28.10.2023
10k - 43:42 - 11.11.2023
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Done :)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
bartekb79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2018, 12:49
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sieradz/Łódź

Nieprzeczytany post

Witam

Polecam https://beat.lamax-electronics.com/pl/prime-p-1/

2 lata biegania w różnych warunkach i wciąż dają rade

Pozdrawiam
BB
5km - 21:40
10km - 45:15
HM - 1:49:12
ODPOWIEDZ