Fenix 6 pro czy fenix 7

morek900
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2012, 11:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czesc,
Wczoraj kupilem garmina 6 pro za 1900zl na amazonie i zastanawiam sie czy dobrze zrobilem. Czy nie lepiej jest doplacic dodatkowe 900zl i kupic a 2800 lub poczekac i w kwocie 2500 kupic garmina 7. Obawiam sie tego, ze 6 pro ma swoje lata od 2019 i za chwile moze nie byc wsparcia oraz obawiam sie slabego GPSa wnioskujac po opiniach.

Zegarek ma byc dailywatchem i uzywany bedzie do biagania amatorskiego.

Co byscie zrobili? Dolozyli 600-900 do nowszego 7 czy zostawili 6 Pro?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja bym dołożył.

Wysłane z mojego Pixel 5 .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 704
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Ja Jarkowi też bym dołożył.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W życiu bym nie dopłacił jak to ma być daily + amatorskie samo bieganie :)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawe ilu użytkowników Fenixa 7 czeka na premierę Forerunnera 955? Jeśli wierzyć plotkom, spodziewana jest na początku czerwca. Ale jak to plotki, nie muszą się sprawdzić.
mayday82
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2020, 15:13
Życiówka na 10k: 40:26
Życiówka w maratonie: 3:20

Nieprzeczytany post

Jeśli Forerunner 955 będzie posiadał wielozakresowy GPS biorę bez namysłu pozbywając się Polara
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:Ciekawe ilu użytkowników Fenixa 7 czeka na premierę Forerunnera 955? Jeśli wierzyć plotkom, spodziewana jest na początku czerwca. Ale jak to plotki, nie muszą się sprawdzić.
jeden? dwóch ?
jaki sens zmieniać ?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy akurat użytkownicy F7 czekają na 955?
Czytam o nowościach, technologia ciągle się rozwija.
Jednak ja osobiście nie jestem zainteresowany linią "Forerunner".


Wysłane z mojego Pixel 5 .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kojarzę na tym forum jednego użytkownika, który pewnie kupi, bo kupuje chyba wszystkie najnowsze topowe (Feniksy i 9xx) Garminy.

Sam osobiście 955 też nie jestem zainteresowany, bo do 945 nie mam zastrzeżeń, a z przecieków nie widać jakiejś funkcji, bez której nie mógłbym żyć. Może gdybym nie miał Stryda bym rozważał?
mpawelm
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2022, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja kupie 955, jako pierwszy "sportowy" zegarek :)
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fenix 6 Pro jest dalej świetnym zegarkiem i jako posiadacz nie bawię się w wymianę (chociaż gadżeciki luuubię), ale gdyby padł w tej chwili raczej celowałbym w siódemkę, mimo tego że F6Pro to był najlepszy zakup związany z fitnessem jakiego kiedykolwiek dokonałem (no dobra, poza rowerem).

Jeżeli zakup traktujesz jako eksperyment ("a zobaczę ekosystem, czy w ogóle się wkręcę w bieganie, jakie to ma funkcje") to F6 świetnie się sprawdzi, ale jeżeli masz już zajawkę (i wiesz że bieganie się nie znudzi za 5 tygodni), celujesz raczej w 2+ lata używania to chyba warto kupić najnowszego, bo:
- masz wyraźnie lepszy user experience w mapach (dotyk + znacznie szybszy rendering mapy),
- GPS jest lepszy,
- UI zegarka (wykresy, screeny podsumowania itd) jest trochę ładniejsze i czytelniejsze,
- F6Pro będzie powolutku wygaszany, do F7 software update'y pewnie będą wychodziły jeszcze z 4-5 lat,
Reszta zmian (np. konfig z telefonu, więcej tarcz zegarka, nowe widgety w aktywnościach) to raczej pierdółki (choć fajne).

Gdybyśmy rozmawiali o 1900zł vs 3300zł to F6Pro wytarłoby siódemką podłogę, ale widziałem już 7 za 2600zł na pepperku, moim zdaniem warto zapolować.

Pytanie też co to znaczy "amatorskie bieganie", ja np. jestem amatorem, ale zegarek jest używany 30-40h miesięcznie (mowa o samych aktywnościach - noszę go 24/7) więc fajnie mieć wypas sprzęt nawet jeżeli nie potrzebuję każdego feature'a.

PS. Dodatkowy atut bazowej 7 to fakt że nie jest pokryta lakierem - jak zaliczysz dzwon szóstką i zdrapiesz lakier to jest to znacznie bardziej widoczne niż na srebrnej siódemce (miałem srebrnego F6 a teraz czarnego F6Pro, na tym pierwszym mniej widać rysy bezela - po prostu).
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszyscy się tego spodziewali i w końcu jest. Na stronie Garmina jest już dostępny Forerunner 955 i Forerunner 955 Solar. Cena 550 i 650 EUR, czyli ok. 2520 i 3000 PLN. I jeśli wahasz się między Feniksami 6 i 7, to teraz doszedł jeszcze jeden model do rozważenia.

Oprócz tego jest Forerunner 255 i Forerunner 255s, do tego warianty z i bez muzyki - 350 lub 400 EUR.

Nie chce mi się analizować specyfikacji, bo pewnie w przeciągu kilku godzin pojawi się dokładna recenzja u DC Rainmakera. Prawdopodobnie będzie właściwie to samo co w Feniksach 7, do tego jeden czy dwa małe feature'y, które w F7 pojawią się w krótkim czasie.


Kurde, dlaczego zrobili premierę na dzień dziecka? :bum:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Recenzja DCR już jest.
Krzysiek premierę zrobili w Międzynarodowym Dniu Biegania 😁
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Ale napluli w twarz garminowcom xD w 255 wprowadzili wielopasmowe gps, a w fenixie 7 to dopiero w wersji sapphire jest :bum: :bum:
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kiedyś jak "premium" feature przechodziły do modeli za rozsądne pieniądze to ludzie się cieszyli że jest postęp i dobry stosunek cena/możliwości, a teraz to plucie w twarz?

W sumie trzeba było wypuścić model "Pro" za 2 stówy więcej albo ewentualnie kompletnie wyłączyć multiband żeby biednym posiadaczom F7 nie było przykro ;)

No bo dobre i zarazem tanie? Jak to tak można :)
ODPOWIEDZ