FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No jak latasz z bluetooth włączonym nonstop, to nic dziwnego, że zegarek musisz ładować co kilka dni. Ja włączam wtedy, kiedy jest mi to potrzebne/wygodne.

Wracając do djhondy - te dwa tygodnie przy deklarowanej liczbie aktywnych godzin są dla mnie do uwierzenia. ~1 godzina dziennie aktywności plus zegarek noszony całą dobę to ok. 10% spadku baterii/24 godziny. Godzina aktywności to 5-6%. 6 godzin daje 30-35%.
Zostaje 65-70% na sam zegarek. Bez BT i pulsoksymetru zżera 4-5% na dobę, więc wychodzi właśnie 13-15 dni. Sam pewnie do takich wyników nie dojdę, ale to nie jest sf.
New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

djhonda - a jaką masz tarczę zegarka + czy masz włączony nadgarstkowy pomiar HR (analogicznie: co miałeś w 935)? Bo ja mam 935 i też nie widzę, żeby mi to wytrzymalo 2 tygodnie, od biedy (jakbym mniej trenował) to może tydzień. I zastanawiam się, czy może mam jakieś prądożerne rzeczy ustawione? Masz/miałeś jakieś pola z connectiq? Jak np. RaceScreen? I możesz podać coś więcej - ile biegasz/trenujesz, bo "3 treningi w tygodniu" trzem treningom nierówne i jeśli Ty faktycznie biegasz 3x tydzięń po 30-50 minut a takto traktujesz jak zwykły zegarek to może i faktycznie to dłużej trzyma
biegam ultra i w górach :)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja używam domyślnej tarczy zegarka, mam włączony puls z nadgarstka. Próbowałem dwóch innych tarcz, jedna to chyba Kudos, nazwy drugiej nie pamiętam. Wydawało mi się, że biorą więcej energii niż domyślna Garmina, ale mogło to być też po prostu mylne wrażenie spowodowane nieuformowaną jeszcze baterią.

Podczas aktywności mam 3 ekrany (plus zegarek). Na pierwszym 4 pola - stoper, dystans całkowity, tempo odcinka, tempo średnie. Na drugim ekranie dystans, czas i tempo okrążenia, i dodany do tego odczyt mocy ze stryda (musi być dodane pole do któregoś z ekranów, żeby dane stryda zostały zapisane), do tego trzeci ekran z tętnem i zegarek. Przy uruchomieniu treningu dochodzi czwarty ekran z informacjami o przebiegniętym/pozostałym czasie/dystansie (zależy od typu powtórzenia) i tempie na danym powtórzeniu.

Przez 90-95% czasu mam włączony pierwszy ekran, czasami przewinę na drugi i trzeci. Podczas akcentu obserwuję raczej ten 4 ekran.

Jak tak czytam wasze narzekania i podśmiechujki, to też zaczynam myśleć, że robię coś źle, że mi za wolno bateria się rozładowuje. Jeśli uważacie, że bateria rozładowuje się za szybko, zgłoście to Garminowi, w końcu to nie badziewie za 10 zł, powinni usunąć ewentualną wadę lub wymienić zegarek na nowy, pozbawiony wady.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wydaje mi się, że to kwestia:
1) stosunkowo małej Twojej aktywności (bo to jednak GPS najbardziej żre baterię) - zresztą nawet garmin tego nie ukrywa
2) pewnie masz rację, że ta tarcza garmina jest bardziej energooszczędna
3) do tego mogą dojść tematy "poboczne" - na które się nie zwraca uwagi. Wibracja też żre baterię = więcej aktywności/synchronizacji/ostrzeżeń = więcej baterii zeżarte
4) nieco więcej klikania/oglądania/wyświetlania = więcej podświetlania ekranu = więcej żarcia baterii.
biegam ultra i w górach :)
Jan123

Nieprzeczytany post

Oxymeter najwięcej baterii konsumuje
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marku, zdefiniuj "stosunkowo niedużą aktywność". Robię 6 treningów w tygodniu, ok. 6,5 godzin z włączonym GPS, ponad 80 km/tydzień. Tak, mam siedzącą pracę i te 8 godzin można uznać za mało aktywne, ale to raczej przypadłość znacznej części społeczeństwa. Zegarek zdejmuję właściwie tylko na czas kąpieli i ładowania. Dzisiaj na godzinę aktywności (GPS, Stryd, HRM-Run) poziom baterii spadł o 4,3%. Mam włączone autolapy z wibracją, wyłączone podświetlenie - będę włączał w miesiącach zimowych na ruch nadgarstka. Co do klikania - pobawiłem się zegarkiem w pierwszym tygodniu, pochodziłem po menu. Teraz po prostu włączam daną funkcję, kiedy jest mi potrzebna.

Jan123, po co ci włączony pulsoksymetr na co dzień, skoro on ma służyć do sprawdzania aklimatyzacji na wysokości, zdaje się co najmniej 2 czy 2,5 km? :niewiem:
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:"stosunkowo niedużą aktywność"
Właśnie tego się nie da wprost zdefiniować. Bo licząc tylko moje biegowe treningi, to kilometrażowo wychodzi u mnie niewiele mniej od Ciebie. ale już czasowo dłużej - bo miałem 2 treningi powtórzeniowe na dłuższych przerwach + rozgrzewki/rozciąganie (ja definiuje cały trening w apce - więc nawet podczas wymachów czy skipów GPS pracuje), do tego w niedzielę wybraliśmy się z żoną na rowery -> ot powolna przejażdżka, pit-stop na lody i powrót i prawie 2h z GPS.

Chodziło mi o to, że jeśli djhonda robi 6 aktywności w ciągu 2 tygodni i te aktywności są poniżej godziny każda - to jednak, z puntu widzenia zegarka lub mocniejszego treningu, to stosunkowo mało bo raptem niecałe 3h na tydzień. Ty robisz ponad 2x tyle.

Natomiast ja nie mam 945, tylko 935 a djhonda napisał że ten też mu trzymał 2 tygodnie z 3h aktywności tygodniowo i tego to zupełnie nie widzę -> bo u mnie schodzi ok 6-7% na godzinę aktywności GPS (z włączonym pomiarem tętna z nadgarstka), do tego jak mam włączony pomiar tętna i monitorowanie aktywności to nawet okrajając treningi do 3h na tydzień nie widzę sposobu na funkcjonowanie przez te maksymalnie 7-8 dni (zakładając włączony pomiar optyczny) - stąd pytam, jakie miał włączone tarcze zegarka etc, bo może mogę coś zmienić i trochę dłużej wytrzyma. Bo nawet sam garmin pisze w przypadku tego modelu "do 2 tygodni w trybie zegarka" -> biorąc pod uwagę marketing to zapewne podali to bez działania GPS i pomiaru optycznego, co jest zbliżone do moich oszacowań/odczuć - stąd zaciekawiłem się, czy może można to wydłużyć.
biegam ultra i w górach :)
Jan123

Nieprzeczytany post

Cos nie tak jest z softem fr945
4dni mi trzymała bateria po wyłączeniu pulsoxymetru.
Rano jeszcze było ponad 40%.
12h godzin później już się nie włącza 0%!

Bawilem się z aplikacją stryd odinstalowałem instalowałem, bo zniknął jakby stryd się odparowal, nie mógł się połączyć.
Jak mi zjadł 20% w ciągu 4h zmienilem tarcze, bo bałem się, że to wina tarczy. Zmieniłem na podstawowa i kolejne 4h zegarek padł. Nie biegałem z nim dziś w cale.
Tylko podłączony do tel.
To już 3raz jak instaluje apki, poprzednio było z android sleep. Może hard restart trzeba zrobić?instalowałem Przez connect IQ.

Czy może ktoś przetestować kilka razy zainstalować, odinstalować Przez connect iq stryd race apke I zobaczyć czy bateria prawidłowo się rozladowuje. Odinstalowałem jak w zegarku była włączona apka stryd może dlatego?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ja tak miałem z F5+ pisałem na blogu, wymienili na nowy. dzwoń do garmina. niech wymieniają
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jan123 wracaj do 5x+ :)
Jan123

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Jan123 wracaj do 5x+ :)
cichy70 pisze:ja tak miałem z F5+ pisałem na blogu, wymienili na nowy. dzwoń do garmina. niech wymieniają
Tak już gonie reklamowac do garmina to 945 przepadnie jak f5x+ :ojnie:
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

wyślesz ubezpieczoną.
Jan123

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:wyślesz ubezpieczoną.
już wiem ... ;-) :hej: :hahaha:

Ale dam jeszcze szanse FR945 jakis update po kablu poszedł to może on przyblokował choć nie wiem co się instalowało wersje 2,5 już miałem długo i nowego gps , mapy .

Aktualnie resetuje telefon i zegarek do ustawien fabrycznych i zobacze jak będzie trzymać bateria


Aktualnie mam:
2.50 (f6219f2)
GPS 2,30 chipset GPS/glonass/gallileo
WIFI 2,60 (na 5ghz/ AC nie działa a na 2,4 nie działa dobrze z moim routerem synology- random się łączy)
CQI 3.0.11 ( dzięki temu nowe apki można instalować wiekszę itp , ale stare nie działają )
BMX 0.4.8 (cos do roweru ??)
WHR 20.04.12 ( chyba pulsometr??)
ANT/ble 3.60 ( połączenie tel i stryda i inne device na protokole blue i ant)
HUB 2,20 ( chyba łaczy wszystkie anteny)
ETE 6.2.3.0 ( a to co ?)
THA 1.8.2.1 ( chyba oxymeter)

nie wiem czy dobrze opisałem co to za softy w sofice2,5 FR945 ;-) jak ktoś wie to niech mnie poprawi , bo to już taki kombaj softowy , że można się zgubić co jest aktualizowane
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ETE, THA TO to Firstbeat
Jan123

Nieprzeczytany post

Co do oszczędzania baterri może mi ktoś powiedzieć więcej niż w instrukcji zapisy co sekunde. Chyba to nie wpływa na jakość gps podczas biegu.
Może ktoś się podzielić gdzie widać różnicę w zapisie?

Ustawienia zapisu danych
Wybierz kolejno Menu > Ustawienia > System > Zapis danych.

Oszczędnie
Zapisuje główne punkty, w których nastąpiła zmiana kierunku, tempa lub tętna. Zapis aktywności jest mniejszy, dzięki czemu w pamięci urządzenia można zapisać więcej aktywności.

Co sekundę
Umożliwia zapis punktów co sekundę. Opcja ta pozwala uzyskać bardzo szczegółowy zapis aktywności, co wpływa jednak na zwiększenie rozmiaru zapisu.
ODPOWIEDZ