FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
Jan123

Nieprzeczytany post

Proszę o wyjaśnienie jaka jest różnica między bieganiem beztlenowym a intensywne aerobowe?

Pytam , bo robię biegi wolne, szybkie, interwały poniżej tresholdu powyżej i nigdy jeszcze nie miałem treningu " beztelenowego"
a mimo to wskaźniki w zegarku pokazują mi z 4 tygodni ,że brakuje mi kilku u procent aby pokryć w 100% beztlenowe treningi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

zapierdalasz na maksa krótko mówiąc.
nap 10 x200 lub 5x400 mocno. na długich przerwach ale bardzo mocno.
jak to sie kiedyś mówiło:
luźno w trupa jak Piotrek Krupa.
synjutrzenki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2015, 22:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Proszę o wyjaśnienie jaka jest różnica między bieganiem beztlenowym a intensywne aerobowe?

Pytam , bo robię biegi wolne, szybkie, interwały poniżej tresholdu powyżej i nigdy jeszcze nie miałem treningu " beztelenowego"
a mimo to wskaźniki w zegarku pokazują mi z 4 tygodni ,że brakuje mi kilku u procent aby pokryć w 100% beztlenowe treningi
Żeby biegać w "tlenie" lub w "bez tlenie " musisz znać swoje progi LT i AT, że by to wiedzieć to najlepiej zrobić badania. Ustawiasz przedział i możesz precyzyjnie określić jakim tempem musisz biec że by serce pracowało w danym przedziale. Kiedy wchodzisz w próg AT to wszystko powyżej jest w bez tlenie. Próg AT może być np. od 165 i wtedy biegasz w bez tlenie. Na pewno będzie Ci się dłużej biegało przy np 170 niż przy 180 i więcej, więc dobrze jest wiedzieć takie rzeczy :-)

Wysłane z mojego MI PAD 4 PLUS .
Jan123

Nieprzeczytany post

synjutrzenki pisze:
Jan123 pisze:Proszę o wyjaśnienie jaka jest różnica między bieganiem beztlenowym a intensywne aerobowe?

Pytam , bo robię biegi wolne, szybkie, interwały poniżej tresholdu powyżej i nigdy jeszcze nie miałem treningu " beztelenowego"
a mimo to wskaźniki w zegarku pokazują mi z 4 tygodni ,że brakuje mi kilku u procent aby pokryć w 100% beztlenowe treningi
Żeby biegać w "tlenie" lub w "bez tlenie " musisz znać swoje progi LT i AT, że by to wiedzieć to najlepiej zrobić badania. Ustawiasz przedział i możesz precyzyjnie określić jakim tempem musisz biec że by serce pracowało w danym przedziale. Kiedy wchodzisz w próg AT to wszystko powyżej jest w bez tlenie. Próg AT może być np. od 165 i wtedy biegasz w bez tlenie. Na pewno będzie Ci się dłużej biegało przy np 170 niż przy 180 i więcej, więc dobrze jest wiedzieć takie rzeczy :-)

Wysłane z mojego MI PAD 4 PLUS .
Tak też myślałem jak mówisz ale fr945 cos kiepsko liczy lthr wyliczył 5,14 i 169 i niby stać mnie na 5km biec w 23,30

A już kilka razy biegałem 5km poniżej 23minut
I puls wynosił koło 180 a garmin dalej mówi, że nie dam radę złamać 23min i nie zwiększa mi się pasek beztlenowe.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A już kilka razy biegałem 5km poniżej 23minut
To kilka razy było kiedy? Ostatnio, w zeszłym sezonie czy kilka lat temu? Teoretycznie powinien wskazywać "osiągalny" czas na dystansie, do którego trenujesz. Jak trenujesz do maratonu, to błąd szacunku piątki* powinien być większy niż maratonu czy połówki. Podejrzewam, że na poprawność szacunków wpływ mają też takie dane jak tętno maksymalne (czy wartość zapisana w GC jest aktualna), dokładność pomiaru tętna podczas treningu (pas na klatkę > czujnik optyczny) i pewnie też waga - w sumie ciekawe czy lepiej podawać wagę poranną jeszcze przed śniadaniem, wagę po treningu czy wieczorną przed snem. Bo że kolejne pomiary powinny być w podobnych warunkach (albo zawsze rano, albo zawsze wieczorem, albo zawsze przed/po treningu) wydaje się oczywiste.

W moim przypadku race predictor jest zbyt optymistyczny. Może nie aż tak, jak w poprzednich zegarkach, ale wciąż przewidywane wyniki są o poziom czy dwa wyżej do faktycznych możliwości. Albo się obijam na zawodach. :bum:


Szkoda, że zegarek nie wytrzyma 2 tygodni normalnego używani + trening (~6-7 godzin w tygodniu). Szkoda, ale ponad tydzień to chyba i tak niezły wynik, tym bardziej, że okazjonalnie zdarza mi się używać go jako smartwatcha połączonego z zegarkiem.


* kluczowe słowo to powinien, bo nie wiadomo czy tak jest w rzeczywistości
Jan123

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:
A już kilka razy biegałem 5km poniżej 23minut
To kilka razy było kiedy? Ostatnio, w zeszłym sezonie czy kilka lat temu? Teoretycznie powinien wskazywać "osiągalny" czas na dystansie, do którego trenujesz. Jak trenujesz do maratonu, to błąd szacunku piątki* powinien być większy niż maratonu czy połówki. Podejrzewam, że na poprawność szacunków wpływ mają też takie dane jak tętno maksymalne (czy wartość zapisana w GC jest aktualna), dokładność pomiaru tętna podczas treningu (pas na klatkę > czujnik optyczny) i pewnie też waga - w sumie ciekawe czy lepiej podawać wagę poranną jeszcze przed śniadaniem, wagę po treningu czy wieczorną przed snem. Bo że kolejne pomiary powinny być w podobnych warunkach (albo zawsze rano, albo zawsze wieczorem, albo zawsze przed/po treningu) wydaje się oczywiste.
Rozumiem CIę w pełni :
Dokładność jest bardzo dobra bo stryd +hrmTri
5 km poniżej 23minut było 3 razy w ciągu miesiaca ostatniego od kiedy mam garmina 945 ( dodatkowo maraton w kwietniu 4h a pokazuje 4:20 ,ze przebiegne) .
Waga dodawana 2 krotnie nadczo
Próg mleczanowy wykryty także 3 razy po szybkich piątkach .

Nie rozumiem ile razy trzeba przebiec poniżej przewidywań Garminowych aby pokazywał czas realny, bo coś jest nie tak jesli przed maratonem mi pokazuje 4.30 a biegne 4h i po maratonie dalej pokazuje 4,30 albo piatkę jestem w stanie przebic 23,30 a 3 razy przebiegam poniżej 23 minut . 10 km niby przebiec mam w 50 minut przebiegam na interwałach w 49.

Wydaje mi sie ,ze potrzebuje wiecej danych bo do tej pory cały czas byłem powyżej 7 dniowego obciążenia treningowego .Czyli jeszcze moje obciążenie nie jest stabilne i dlatego
synjutrzenki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2015, 22:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
synjutrzenki pisze:
Jan123 pisze:Proszę o wyjaśnienie jaka jest różnica między bieganiem beztlenowym a intensywne aerobowe?

Pytam , bo robię biegi wolne, szybkie, interwały poniżej tresholdu powyżej i nigdy jeszcze nie miałem treningu " beztelenowego"
a mimo to wskaźniki w zegarku pokazują mi z 4 tygodni ,że brakuje mi kilku u procent aby pokryć w 100% beztlenowe treningi
Żeby biegać w "tlenie" lub w "bez tlenie " musisz znać swoje progi LT i AT, że by to wiedzieć to najlepiej zrobić badania. Ustawiasz przedział i możesz precyzyjnie określić jakim tempem musisz biec że by serce pracowało w danym przedziale. Kiedy wchodzisz w próg AT to wszystko powyżej jest w bez tlenie. Próg AT może być np. od 165 i wtedy biegasz w bez tlenie. Na pewno będzie Ci się dłużej biegało przy np 170 niż przy 180 i więcej, więc dobrze jest wiedzieć takie rzeczy :-)

Wysłane z mojego MI PAD 4 PLUS .
Tak też myślałem jak mówisz ale fr945 cos kiepsko liczy lthr wyliczył 5,14 i 169 i niby stać mnie na 5km biec w 23,30

A już kilka razy biegałem 5km poniżej 23minut
I puls wynosił koło 180 a garmin dalej mówi, że nie dam radę złamać 23min i nie zwiększa mi się pasek beztlenowe.
Progi LT i AT można precyzyjnie określić tylko w czasie badań. Każdy ma inną wydolność. Ja nie biegam tylko jeżdżę na rowerze i przy sporadycznych biegach zegarek pokazuje mi bzdury dla tego że wszystkie dane wylicza, czasu biegu jego szybkości i korelacja z tętnem oraz wiekiem zawodnika. A to wszytko ma się nie jak do rzeczywistości. Możesz je traktować orientacyjnie jako wskaźnik poprawy kondycji ale napewno nie jako wiarygodne dane.

Na bieżni zrób test i spróbuj oszukać zegarek w kwestii tempa biegu że by był zawyżony. Ja taki zrobiłem, pobiegłem 14km w godzinę z groszem ze średnim tętnem 149 i dostałem wynik że moje VO2max to 67 a wcześniej pokazał mi 47 :-)

Wysłane z mojego MI PAD 4 PLUS .
Jan123

Nieprzeczytany post

Bateria 945 po miesiącu ucinanie funkcji aby dłużej trzymał
Rekord 6 dni i 20 godzin :
Wifi -off
tylko gps-40km tygodniowo z stryd i hrm tri
hr,bluetooth właczone cały czas
pulsoxymetr tylko w nocy

Aktualnie będę testował aby wytrzymał tydzien i wyłączę całkowicie pulsoksymetr

FYI
Ciekawostka na 0% ponad godzine trzyma, da się zapłacić zegarkiem da się zrobić synchronizacje
ładuje się od zera ( choć się nie wyłączył) w godzinę 85% a sto procent w 75minut. Jak dobrze pamiętam 5x+ ladował się od zera w 2h
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Łukasz Tobie ktoś limituje dostęp do ładowarki? bo nie rozumiem po co kupować zegarek i potem wszysko wyłączać.???

Wysłane z mojego VOG-L29 .
Jan123

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:Łukasz Tobie ktoś limituje dostęp do ładowarki? bo nie rozumiem po co kupować zegarek i potem wszysko wyłączać.???

Wysłane z mojego VOG-L29 .
Prąd drożeje od lipca :-)

Nie lubię ładować często. Denerwowalo mnie jak wszystko włączone i co 2 dzień ładowanie jak komórkę.
Bez WiFi i pulsoxymetru da się wytrzymać
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Schodzenie z baterią do 0% to nie jest najszczęśliwsze działanie :hahaha:
A przy okazji kosztów, to nie wiem czy przy 300 ładowaniach przekroczysz 1zł :hahaha:
Jan123

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Schodzenie z baterią do 0% to nie jest najszczęśliwsze działanie :hahaha:
A przy okazji kosztów, to nie wiem czy przy 300 ładowaniach przekroczysz 1zł :hahaha:

Hihi fakt nie zbankrutuje
Ale na godzinę biegania zjadlo mi 10% i dlatego na resztkach był. Trochę mi brakuje wytrzymania tygodniowego z 5x+.bylem przyzwyczajony, że w niedzielę wieczorem się lądowało i spokojnie 60km się biegało..
Może to wina Crystal tarczy.

Jakby komuś trzymał dłużej niż tydzień niech się podzieli konfiguracja.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A jakiś czas temu koledzy nabijali się, że ładuję co 4-5 dni swojego V-V ;-)


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ale przecie ten Twój polar nic nie ma do pokazywania, jak Nokia 6300 może i 3 tygodnie trzymać
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie na godzinę aktywności z GPS + HRM-Run + Stryd zjada ok. 6%, mam wrażenie, że po kolejnych ładowaniach się to lekko poprawia. Jan123, może masz po prostu felerny egzemplarz - pod recenzją DC Rainmakera parę osób wspominało, że ich bateria w ich zegarkach rozładowuje się szybciej niż wskazywałyby na to zapowiedzi producenta i Garmin zdaje się bez problemu wymienia taki zegarek. Może to jest metoda?

WiFi mam wyłączone, po treningu po prostu włączam BT, łączę się z telefonem i tyle. Czasami zapominam wyłączyć i wtedy przez kilka godzin chodzę z włączonym BT, ale i tak zegarek wytrzymał 8x24 h, w tym >7 godzin aktywności, baterii było jeszcze ok. 18%. Do ładowania podłączyłem, bo dzisiaj miałem start, a najmniej chciałem się przekonać jak zegarek radzi sobie z zarządzaniem energią na niskim staniem baterii w trakcie wyścigu. Do teraz zjadł mi 8,3%, minęły 23 godziny od ładowania, w tym blisko godzina z włączonym GPS i podłączonymi czujnikami.
ODPOWIEDZ