Przy synchronizacji z GC kasuje pliki aktywności

Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Cześć, problem jak w temacie. Przy ostatniej synchronizacji Garmina 230 przez komputer wykasowało mi całą zawartość folderu Activity oraz plik językowy (polski). Mówi się trudno, ale już raz mi się to zdarzyło i zastanawiam się czy to nie początek jakiś większych problemów z zegarkiem. Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego i ewentualnie czy jest na to jakaś rada? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. Robert
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
adam99
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1024
Rejestracja: 11 lip 2016, 16:12
Życiówka na 10k: 40'20"
Życiówka w maratonie: 3:13:21
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Witam.
Ja miałem niedawno dokładnie to samo.
Niestety aktywności już nie odzyskałem a język polski musiałem wgrać przez garmin connect.
5km - 20:02; 10km - 40:20; HM - 1:26:37; M - 3:13:21

"Wyniki nie przychodzą wtedy kiedy ich oczekujemy ale wtedy kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Mój Blog
Komentarze
Garmin

"Coco jambo i do przodu..."
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja miałem kilka razy to samo, kiedyś wypożyczyłem FR 235 i od razu przy pierwszej synchronizacji zeżarło język i większość ustawień. Zanim oddałem zdarzyło się to jeszcze raz.
Z moim FR 225 też się od czasu do czasu zdarza, w 85% przypadków jest prawdopodobnie spowodowane wcześniejszym zwisem zegarka przy łączności po bluetooth - 225 ma taką przypadłość, że jak w trakcie synchronizacji coś mu przerwie (np. odejdzie się za zasięg) , to czasami się przywiesi a potem zrestartuje. Na zegarku powstaje wtedy plik z error logiem a próba synchronizacji bezpośrednio po takim evencie czasami kasuje wszystkie dane. Nie jestem pewien czy w tym przypadku jednak winny jest Garmin Connect, czy może sam system operacyjny wyrzuca coś z zegarka starając się naprawić jego system plików (zwróćcie uwagę, że zegarek jest widoczny jako dysk flash).
U siebie dla bezpieczeństwa często wykonuję restart zegarka jeżeli chcę go podłączyć pod GC. Zauważyłem, że nawet jak na zegarku są jakieś błędy to przy restarcie on sam sobie je naprawia (jest info o tym w logu) i o wiele rzadziej cokolwiek znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Na codzień jednak unikam GC, synchronizacja z telefonu po bluetooth, ładowanie z ładowarki USB a do GC podpinam zwykle jak GPS przestanie szybko łapać, żeby sobie zassał co tam potrzebuje.

U mnie procedura naprawcza wygląda tak, że wchodzę na stronę garmina i zmieniam cokolwiek w ustawieniach (np. dopisuję sobie 0.5kg do masy), w rekordach klikam "wyślij do urządzenia", synchronizuję (to przywraca ustawienia) i przez GC dogrywam skasowany język. Plik FIT który znikł udało mi się kiedyś odzyskać normalnie jakimś programem do odzyskiwania skasowanych danych ale miał uciętą końcówkę.
40+ na karku
Strava
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pozwolę sobie skorzystać z wątku, bo też techniczny, też związany z GC i też "się kasuje".
Zawsze pliki fit z aktywnością wpadały do C:\ProgramData\Garmin\GarminConnect\Forerunner 910XT-XXXXX\FIT_TYPE_4\ i mogłem sobie przerzucać gdzie chciałem - w razie jakiegoś problemu mogłem ponownie przerzucić trening gdziekolwiek. A teraz (wydaje mi się, że od ostatniej aktualizacji Garmin Express) te pliki się automatycznie kasują. WTF? U Was tak samo?
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@berto No niestety, chyba od przedostatniej aktualizacji GE, pliki nie zapisują się już na dysku. Brat przyleciał do mnie w niedzielę, że zsynchronizował zegarek, pokazało ok, a treningu nie ma. Potem okazało się, że Garmin ma awarię serwerów, ale na dysku u brata nic nie było, ostatni zapisany .fit z 8. stycznia. Od tego czasu zrobił kilkanaście treningów, a aktualizacje ekspress były dwie. Trening potem objawił się najpierw w aplikacji mobilnej, a potem w serwisie internetowym na laptopie. Wygląda zatem, że teraz zapisuje się w garminowej chmurze. To wszystko oczywiście dla dobra i wygody użytkownika i jego przestrzeni dyskowej, wszelkie zmiany są zawsze "na lepsze". :bum:
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Treningi (pliki .fit) powinny po synchronizacji nadal być jakiś czas na zegarku, może stamtąd da się je wyłowić.
40+ na karku
Strava
ODPOWIEDZ