Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak ruszasz na Kruszwickiej i do zakrętu w Poznańską to M400 pokazuje 110 m:
Obrazek

Vantage M pokazuje około 10 m:
Obrazek

Faktycznie tu V-M coś jest opóźniony. Muszę zobaczyć u siebie jak to wygląda. Nie zwróciłem uwagi na to wcześniej.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sprawdziłem u siebie ostatnie biegi i ja nie mam takiego poślizgu:
Start z V800:
https://flow.polar.com/training/analysis/2981180145
Obrazek

To samo z V-V:
https://flow.polar.com/training/analysis/2981128895
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze: SK - na 100% nie. Przed biegiem sprawdziłem w aplikacji Polar BEAT czy nie mam włączonej opcji działania H10 z 2 urządzeniami. Nie miałem. Pierwsze uruchomiłem Polar V800 i on wykrył puls z H10 i już inne urządzenie w takiej sytuacji nie chwyci pulsu z pasa.
Dodatkowo A360 zawsze pyta, jeśli widzi pas, o to czy z nim się połączyć. To nie był jednorazowy test A360. Ten zegarek testowałem już wcześniej i zawsze wypadał świetnie.
Musimy sprostować, ponieważ nie działa to w ten sposób. Nadajniki H10 oraz H7 wysyłają informację o tętnie równocześnie, przy użyciu dwóch technologii: Bluetooth Smart oraz częstotliwości 5 kHz. Nie ma możliwości wyłączenia jednej bądź drugiej transmisji danych.
Funkcja udostępniania tętna do 2 urządzeń przez nadajnik H10, o której wspominasz, dotyczy tylko i wyłącznie połączenia Bluetooth Smart. Włączenie tej opcji umożliwia równoczesne połączenie nadajnika z aplikacją w telefonie i jednym urządzeniem zewnętrznym np. zegarkiem.
Większość urządzeń Polar, łączy się z nadajnikami na klaktę piersiową przy pomocy technologii Bluetooth Smart. Zegarki A300 oraz V800 posiadają dodatkowo możliwość odbierania sygnału przy użyciu częstotliwości 5 kHz (co umożliwia przesyłanie sygnału o tętnie pod wodą).
Jeśli chodzi o model A360, to pytanie o połączenie z nadajnikiem pojawia się tylko przy pierwszym połączeniu urządzeń. Jeżeli dany nadajnik był już kiedyś połączony z zegarkiem i znajduje się w jego pamięci, wówczas A360 połączy się z nim automatycznie, bez pytania o potwierdzenie.
Nie upieramy się przy naszej wersji, ale wydaje nam się bardzo mało prawdopodobne, aby przy wykorzystaniu tych dwóch technik pomiaru, wykresy były tak zgodne.
szymar pisze: @Sport_Konsulting czy spotkaliście się z takimi problemami? zegarek generalnie bardzo mi się podoba, do pomiaru tętna z nadgarstka nie mam zastrzeżeń i podchodzę do tego tak jak opisaliście wyżej. Jednak mam nadzieję, że ten problem z gps jest tylko przejściowy i zegarek nawet w dużym mieście zacznie się dobrze spisywać w tym aspekcie.
Rzeczywiście odnotowaliśmy kilka przypadków, w których zegarek nie naliczał dystansu od samego początku treningu. Przekazaliśmy już do naszego działu technicznego uwagi w tej kwestii
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na 100% A360 mierzy puls z nadgarstka. Tak samo było wczoraj. On nie jest w ogóle połączony z pasem.
Faktycznie myślałem, że H10 może wysłać puls również na dwa zegarki po BT i dla pewności wyłączyłem to w Beat.
Gdyby V800 brał puls po Gymlink, to puls byłby wyszarzały. V800 jest sparowany z H10. Dla pewności, jako pierwszego uruchamiam tryb przedtreningowy w V800 - wtedy on łączy się z pasem H10 i pokazuje już puls.
W trybie przedtreningowym V800 nie pokaże pulsu po Gymling (5GHz).
Trochę już użytkuję ten sprzęt i doświadczenia nabyłem, tym bardziej, że był czas, gdzie po zakupie Stryda musiałem używać tylko transmisji analogowej z pasa, bo inaczej Stryd nie działał.

Dziwi mnie trochę, że nie chcecie uwierzyć w dokładność pomiaru waszego sprzętu :oczko:
Dołączyłem w moim wpisie nawet foto założonych zegarków i z uruchomionym już trybem przedtreningowym w V800:
Obrazek

Ja ze swojej strony na pewno zadbałem o to, by A360 nie czytał pulsu z pasa. Nie mam też żadnego interesu, by na siłę udowadniać, że jest on nieomylny. Czasami na początku treningu też zdarzały mu się odchylenia.
Polar A360 przecież nie obsługuje transmisji analogowej i nie może tak czytać "cichaczem" pulsu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozumiemy ;) Chcieliśmy tylko wyjaśnić pewne kwestie, które pojawiły się w Twojej odpowiedzi :)
Na załączonym zdjęciu rzeczywiście widać, że V800 połączył się z pasem, a A360 korzysta z optycznego pomiaru tętna :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Udostępniłem też linki do Flow. Tam jak się dokładnie przyglądnąć, to też widać różnice.
Jednak i tak uważam, że A360 radzi sobie genialnie z dwoma diodami - może akurat są spasowane do moich żył ;-)
Jak napisałem, wczoraj też Vantage V wypadł dobrze.

Za wyjaśnienia dziękuję. Fajnie, że się odzywacie. W korespondencji mailowej również zawsze można liczyć na pomoc i chyba dzięki temu jeszcze nie zrezygnowałem z Polara.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Staramy się jak możemy ;) Teraz jeszcze odniesiemy się do menu zegarka :)
keiw pisze:OK, opiszę co mamy w menu:

1. Rozpocznij trening
- tu wybieramy dyscyplinę i tu pojawia się nam zaplanowany trening do zrealizowania
Nie mamy tu żadnych możliwości konfiguracji podświetlenia, wysokości, GPS czy footpoda.

2. Test ortostatyczny
- Rozpocznij test z sensor. tętna
- Najnowsze wyniki
- Resetuj okres testów

3. Ustawienia - bogato nie jest :oczko:
3.1 Ustawienia ogólne
- Połącz i synchroniz.
- Ustawienia rowerowe (widoczne wyłącznie po połączeniu sensora rowerowego z zegarkiem) - opis z instrukcji, ja nie mam sensora
- Ciągły pomiar tętna (Włączone/Wyłączone)
- Zalecenia (Włączone/Wyłączone)
- Tryb samolotowy (Włączone/Wyłączone)
- Jednostki (Metryczne/Imperialne)
- Język
- Informacje o zegarku
3.2 Dane osobiste (masa, wzrost, płeć, itp) - to co mamy ustawione we Flow
3.3 Ustawienia zegarka
- Alarm - tak głęboko jest schowany :wrr:
- Tarcza zegara (cyfrowa lub analogowa)
- Godzina (24/12 h)
- Data (ustawienia i format)
- Pierwszy dzień tygodnia

I tyle. Więcej nic nie ma.

Można sobie to sprawdzić w instrukcji od strony 26.
Nie do końca tak to wygląda. W modelach serii Vantage, dostęp do funkcji zegarka został zaprojektowany w inny sposób niż dotychczas. Menu znane chociażby z modelu V800 rzeczywiście można porównać do wyżej opisanego menu, ale w Vantage, służy ono jedynie do zmiany ustawień lub przejściu do trybu treningowego i testu ortostatycznego (w modelu V).
Dostęp do danych rejestrowanych przez zegarek możemy uzyskać, zmieniając kolejno ekrany główne. W ten sposób możemy uzyskać szczegółowe informacje dotyczące naszych treningów i aktywności. I tak mamy do wyboru:
-Ekran z informacją o poziomie dziennej aktywności > czerwony przycisk> podsumowanie dziennej aktywności, informacja o czasie aktywności, spalonych kaloriach i ilości kroków
-Ekran z informacją o statusie obciążenia> czerwony przycisk> funkcja Training Load Pro oraz (tylko w Vantage V) Recovery Pro
-Ekran z wartością tętna> czerwony przycisk> w przypadku całodobowego pomiaru tętna informacja o najwyższym i najniższym tętnie w ciągu dnia oraz najniższym tętnie w trakcie snu. Jeżeli funkcja całodobowego pomiaru tętna jest wyłączona, wówczas naciśnięcie czerwonego przycisku umożliwia wykonanie pomiaru sprawdzenie tętna w danej chwili
-Ekran z informacją o ostatniej sesji treningowej>czerwony przycisk>Lista treningów z ostatnich 14 dni >czerwony przycisk> szczegóły wybranego treningu
-Ekran z logo Polar – brak dodatkowych funkcji
Należy zatem zwrócić uwagę, że okrojone menu wynika ze zmiany formy dostępu do pewnych danych, a nie ich braku.

Dodamy jeszcze, że rozpocząć trening można przez przytrzymanie czerwonego przycisku, nie tylko poprzez wejście do menu ;)
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

A czy jest w polar vantage m (albo będzie po aktualizacji) żeby z poziomu zegarka, po zakończonym treningu, przejrzeć czasy poszczególnych okrążeń? W polar m400 jest taka opcja, zarówno orzy autolapach jak i okrazeniach łapanych ręcznie.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sport_Konsulting pisze:
Nie do końca tak to wygląda. ...
Dostęp do danych rejestrowanych przez zegarek możemy uzyskać, zmieniając kolejno ekrany główne. ...

Dodamy jeszcze, że rozpocząć trening można przez przytrzymanie czerwonego przycisku, nie tylko poprzez wejście do menu ;)
Z tego też korzystam, ale dane tam zawarte są dość skąpe.
Są tam jednak zawarte tylko informacje- nie ustawienia. Ja w swojej wypowiedzi starałem się opisać jakie możliwości ustawień ma Vantage ale faktycznie dobrze, że to uzupełniliście.

Brakuje - tak jak wspomniał szymar - w podsumowaniu treningu podsumowania każdego okrążenia.
Jak dla mnie brakuje też informacji o śnie, mamy to we Flow, ale zegarek też powinien pokazywać te dane.

Dodam, że przytrzymanie czerwonego przycisku i wywołanie menu treningu odkryłem dopiero po 2 dniach od zakupu, pomimo że czytałem instrukcję :bum:

Możecie sprawdzić co się stanie, jak ten czerwony przycisk przytrzymacie jeszcze dłużej - trzymamy nadal, nawet jak pojawi się tryb wyboru treningu :oczko:
To też testowałem - spoko zapewniam, że nic złego nie będzie :hahaha:
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, 12:55 przez keiw, łącznie zmieniany 3 razy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Hektor0064
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:44
Życiówka na 10k: 00:51:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keiw, żeby sprawdzić skąd A360, bierze puls, wystarczy że ty będziesz miał oba zegarki na ręce a np. żona założy pas H10.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Hektor0064 - ja wiem jak zrobić, by A360 nie brał pulsu z pasa H10 i wiem jak to sprawdzić. Starałem się tylko to wytłumaczyc SK.
Sam zobacz foto, zegarków, które dałem - ono wszystko wyjaśnia skąd zegarki biorą puls.

Tego nie rozumiem:
wystarczy że ty będziesz miał oba zegarki na ręce a np. żona założy pas H10
Jak żona będzie w pobliżu, to każdy z tych zegarków, gdybym im pozwolił, to i tak by puls z H10 złapał.
Jeśli żona miałaby biec ze mną, to jak wtedy porównać wskazania pulsu z nadgarstka i H10: żony z moim? :bum:
Dla jasności: moja żona nie biega :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W kwestii menu chcieliśmy po prostu zwrócić uwagę, że jest tego trochę więcej niż sugeruje wcześniejszy post ;) Dziękujemy natomiast za tak szczegółowe rozpisanie menu zegarka :)
szymar pisze:A czy jest w polar vantage m (albo będzie po aktualizacji) żeby z poziomu zegarka, po zakończonym treningu, przejrzeć czasy poszczególnych okrążeń? W polar m400 jest taka opcja, zarówno orzy autolapach jak i okrazeniach łapanych ręcznie.
Zarówno informacje o poszczególnych okrążeniach jak i szczegółowe informacje o śnie, dostępne są w aplikacji Polar Flow po zsynchronizowaniu zegarka z telefonem. Jest to przede wszystkim efekt popularyzacji telefonów komórkowych. W dzisiejszych czasach dostęp do tego typu urządzeń jest tak powszechny i łatwy, że większość użytkowników ma smartfona pod ręką cały dzień.
W związku z tym, po zakończonym treningu wystarczy kilka minut, aby dane z zegarka znalazły się w aplikacji, gdzie widok danych treningowych jest bardziej przejrzysty i szczegółowy ;)

W kwestii łączenia A360 z nadajnikiem Kejw wszystko wyjaśnił. Cieszymy się, że pomiar tętna w tym zegarku potrafi dorównać innym urządzeniom :)
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Sport_Konsulting pisze:
Zarówno informacje o poszczególnych okrążeniach jak i szczegółowe informacje o śnie, dostępne są w aplikacji Polar Flow po zsynchronizowaniu zegarka z telefonem. Jest to przede wszystkim efekt popularyzacji telefonów komórkowych. W dzisiejszych czasach dostęp do tego typu urządzeń jest tak powszechny i łatwy, że większość użytkowników ma smartfona pod ręką cały dzień.
W związku z tym, po zakończonym treningu wystarczy kilka minut, aby dane z zegarka znalazły się w aplikacji, gdzie widok danych treningowych jest bardziej przejrzysty i szczegółowy ;)
No pewnie, że jest to dostępne w polar flow, ale ja sobie osobiście lubiłem na szybko trening przeklikać w zegarku i sprawdzić jak wyglądało tempo i tętno na poszczególnych okrazeniach. Nie zawsze od razu rzucam sie do zgrywania treningu do polar flow. Czy taka opcja podglądu okrążeń (czas/tempo/tętno) ma szansę znaleźć sie w zegarku?

Czy dostaliście jakąś odpowiedź odnośnie zaliczania dystansu od początku treningu po zgłoszeniu tego problemu?
Ps. Dzieki że jesteście na bieżąco na forum, ułatwia to konakt.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie można mówić, że mamy dziś wszyscy smartfony i tam wszystko znajdziemy.
Równie dobrze mogę napisać, po co mi zegarek, skoro mam smartfona? ;-)
Dobrze wiemy, że z pozycji telefonu, czy też laptopa, łatwiej, wygodniej, szybciej jest przeglądać rejestrowane dane, analizować trening czy dzienną aktywność.
Czasami jednak chcemy takie dane sprawdzić w zegarku, po treningu.
Na trening nie zawsze zabiera się telefon. Są też miejsca, gdzie z zasięgiem jest kiepsko - tak miałem na urlopie w Bieszczadach i to mi pasowało.
Przedstawiamy nasze uwagi i nasz punkt widzenia :-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kilka uwag ode mnie:

- wkurza mnie ze nie mozna sprawdzic % stanu baterii w zegarku. to jest jedna z podstawowych rzeczy, jak mozna bylo to pominac. Jest tylko ikonka, ktora cos tam wskazuje w przyblizeniu. Dopiero po podlaczeniu zegarka do ladowania widzimy procenty. Mam nadzieje ze to sie zmieni w przyszlych wersjach softu.

- sama bateria w Vantage V - pierwszy cykl i szalu nie ma. Mam zegarek od poniedzialku wieczorem, naladowalem od razu do 100%, ustawilem co sekundowy pomiar oHR, raz bylem na basenie, raz biegalem, dzisiaj rano pierwszy raz piknal zebym go ladowal (zdaje sie ze to oznacza 20% baterii lub mniej). Czyli 80% zeszlo w 3 pelne dni i moze jeszcze z 8h. Rozumiem, ze to pierwszy cykl baterii i moze sie jeszcze poprawi ale jednak jest to mizeria w porownaniu do garminow.

- co do lapania fixa z opoznieniem (u mnie to wystapilo tylko za pierwszym razem), dzwonilem do Polara tutejszego (mieszkam w USA), powiedzieli mi zebym sciagnal aplikacje Polar Flow na komputer (nie zrobilem tego jeszcze, mam tylko w telefonie), bo tylko przy synchronizacji z aplikacja nie-mobilna sie wszystko synchronizuje i aktualizuje, wlacznie z GPSem.

- zapytalem tez podczas tej rozmowy o naliczanie dystansu co 20m i pan potwierdzil ze tak faktycznie w tej chwili jest ale ze moze sie to zmieni w przyszlych updatach

Zegarek ogolnie mi sie podoba, polar flow jest OK ale mam 60 dni na zwrot jakby co, dam sobie (i Polarowi) jeszcze kilka tygodni i podejme ostateczna decyzje, czy go trzymac czy nie.
Kupilem go w promocji -20% i tyle moze jest wart w obecnym stadium rozwoju ;)
ODPOWIEDZ