Jak ukryc miejsce startu lub zakonczenia treningu w garmin.

Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

"Life can pull you down but running will always lift you up."
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3427
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

21km10km pisze:Spoko, dobra rzecz, powiedz mi czy istnieje podobna strefa lub coś w tym stylu na endomondo? Bo jeżeli mam połączone konta garmin z endomondo to na endo, będzie można jednak widzieć całość?
W opcjach prywatności możesz całkowicie wyłączyć pokazywanie mapy. Samego startu/końca chyba nie da rady, ale mogę się mylić
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A czy da radę w podanym tu sposobie https://support.garmin.com/en-IN/?faq=B ... DQwho5TBR7
zmienić metry na km ? Bo przy metrach to za bardzo nie poszalejemy definiując tylko jedną strefę.
Gagman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2018, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.
Przecież na Garmin Connect możesz dodać więcej niż jedną strefę.
Poza tym na tym największym ukryciu to jest obszar coś ponad 2 km średnicy.
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No właśnie 2km średnicy. Moim zdaniem to nic, jeśli biegasz powiedzmy trasy 10km i dłuższe, nie sądzisz ?
Wiem też że można sobie narobić tych stref kilka/naście i pokryć nawet 100km, tylko jest to trochę upierdliwe.
W ogóle zadałem pytanie tylko informacyjnie. Nie mam problemu z ukrywaniem gdzie biegam :)
Gagman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2018, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

htb pisze:No właśnie 2km średnicy. Moim zdaniem to nic, jeśli biegasz powiedzmy trasy 10km i dłuższe, nie sądzisz ?
Wiem też że można sobie narobić tych stref kilka/naście i pokryć nawet 100km, tylko jest to trochę upierdliwe.
W ogóle zadałem pytanie tylko informacyjnie. Nie mam problemu z ukrywaniem gdzie biegam :)
No ale co z tego jak długą trasę biegniesz?

Jeżeli chcesz ukryć całą aktywność to po prostu zaznaczasz w jej ustawieniach "tylko ja". Zresztą w opcjach prywatności na swoim koncie możesz to zaznaczyć na stałe dla wszystkich nowych aktywności.

Strefa prywatna służy natomiast dokładnie temu o co autor pytał w temacie, a więc ukryciu przed osobami którym aktywność udostępniasz jedynie miejsca startu i zakończenia treningu.
Ale nie konkretnego tylko wszystkich które przez te miejsca przebiegają.
W zasadzie ustawia się tu przede wszystkim adres domowy, w celach prywatności właśnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gagman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2018, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

21km10km pisze:Może ktoś pokazać jak to wygląda w Garmin? Widać część mapki czy jak?
Ty widzisz całość. Inni nie widzą twojego śladu w obrębie tej strefy.

Nie wiem tylko jak to działa z segmentami Garmina, bo po ustawieniu strefy na Stravie ukrywającej obszar obejmujący cześć segmentu, Strava takiego segmentu chyba nie zalicza
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekaw jestem jak to ustawienie ma się właśnie do synchronizacji do innych serwisów. Bo samo ustawianie prywatności ma się nijak. Mam ustawione np. że wszystko treningi widzę tylko ja, ale co z tego. Działa to tylko na Gramin connect. Do Endomondo czy Runtastica leci wszystko po kolei :)
Gagman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2018, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W innych serwisach do których wysyłasz aktywność też musisz ustawić strefy prywatne. Tak samo możesz też w nich ustawić prywatność wszystkich aktywności.
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem o tym, tylko można by np. oczekiwać że skoro w GC ustawiamy że wszystko widzimy tylko my to nie powinien takim treningów synchronizować do innych serwisów. Z drugiej strony to my konfigurujemy synchronizację, więc teoretycznie zgadzamy się na przesyłanie.
W sumie jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Jedno czego mi brakuje to możliwości ograniczenia, np. żeby treningi biegowe widoczne dla wszystkich a cała reszta aktywności już nie.
ODPOWIEDZ