Connect IQ - Najlepsze dodatki do zegarków Garmin

Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@marcinnek_: to ciekawe co piszesz.
W opisie RaceScreen jest wyraznie napisane "You should set Auto-Lap to Off."
Pytanie czy to zalecenie czy nakaz.

https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/6a30 ... 4983fc93#0

O ile z zaokraglaniem w dol (np. z 5.15km) nie widze problemu, bo najpierw pojawia sie Autolap, a dopiero potem reczny, to w sytuacji odwrotnej, gdy zegarek pokazuje 4,8km, a my recznie zaokraglamy do 5km juz potencjalnie tak.
Testowales obydwa scenariusze? Jezeli tak i jednak nie ma z tym problemow, to by bylo swietnie, bo juz raz przed zawodami zapomnialem wylaczyc Autolap i zaniechalem recznego. A tak nie musialbym o tym pamietac :hej:
New Balance but biegowy
wigi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2636
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:11
Życiówka na 10k: 00:38:28
Życiówka w maratonie: 02:56:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław

Nieprzeczytany post

RaceScreen to ciekawe i użyteczne pole danych. Troszkę już je testowałem.
Wydaje się, że włączony Auto-Lap w niczym nie przeszkadza i lepiej mieć go włączonego. Bo gdy na przykład zapomnimy kliknąć na znaczniku, albo znacznika nie zauważymy, to zegarek odmierzy nam kilometr wg GPS-a i poda tempo tego kilometra. Fajna sprawa, że możemy łapać dowolne znaczniki i nie muszą być wszystkie kolejno łapane (możemy np. co 5 km ręcznie lapować i aktualizować dystans oraz tempo).
Odczyt przewidywanego czasu na mecie może być bardzo użyteczny, ale wtedy średnie tempo lepiej ustawić na 1 minutę, żeby nie było dużych wahań.
BlogKomentarze
10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

fajny ekran pogodowy niestety wersja PRO płatna, ale ja sie skusiłem i dobrze to działa naprawdę.

Tutaj
dzięki Uprzejmości Keiwa, któremu nie wchodzi to na Polara, zarąbiasty ekran z danymi treningowymi. Działa ze strydem, w pełni konfigurowalny, niektóre pola kolorowe i co najważniejsze zaprogramowany trening kasuje lapy, co nie jest takie oczywiste.

i coś dla miłośników Casio mi się bardzo podoba.
Ale tak to jest jak się kupowało Casio na początku lat 80tych zaraz po tych zegarkach z 7 melodyjkami przywożonymi z Węgier :-)
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

wigi pisze:RaceScreen to ciekawe i użyteczne pole danych...

Odczyt przewidywanego czasu na mecie może być bardzo użyteczny, ale wtedy średnie tempo lepiej ustawić na 1 minutę, żeby nie było dużych wahań.
Wydaje mi się, że prognozowany wynik na mecie liczony jest ze średniego tempa całości a nie odcinkowego (z 10, 30, czy 60sek), więc to ustawienie nie powinno mieć znaczącego wpływu na szacunki.
wigi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2636
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:11
Życiówka na 10k: 00:38:28
Życiówka w maratonie: 02:56:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław

Nieprzeczytany post

jacekww pisze:
wigi pisze:RaceScreen to ciekawe i użyteczne pole danych...

Odczyt przewidywanego czasu na mecie może być bardzo użyteczny, ale wtedy średnie tempo lepiej ustawić na 1 minutę, żeby nie było dużych wahań.
Wydaje mi się, że prognozowany wynik na mecie liczony jest ze średniego tempa całości a nie odcinkowego (z 10, 30, czy 60sek), więc to ustawienie nie powinno mieć znaczącego wpływu na szacunki.
To nie tak, prognozowany czas na mecie liczony jest z tempa/czasu już przebiegniętego dystansu i średniego tempa z którym aktualnie biegniesz. Innymi słowy, jeśli utrzymasz aktualnie wyświetlane średnie tempo do końca, to uzyskasz prognozowany czas na mecie, który się wyświetla - fajna sprawa. A z ustawieniem średniego tempa na 60 s chodziło mi o to, że taki pomiar jest mniej podatny na wahania (niż np. przy 10 s), a tym samym nie będzie skakał za bardzo prognozowany czas na mecie.
BlogKomentarze
10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wigi pisze:RaceScreen to ciekawe i użyteczne pole danych. Troszkę już je testowałem.
Wydaje się, że włączony Auto-Lap w niczym nie przeszkadza i lepiej mieć go włączonego. Bo gdy na przykład zapomnimy kliknąć na znaczniku, albo znacznika nie zauważymy, to zegarek odmierzy nam kilometr wg GPS-a i poda tempo tego kilometra. Fajna sprawa, że możemy łapać dowolne znaczniki i nie muszą być wszystkie kolejno łapane (możemy np. co 5 km ręcznie lapować i aktualizować dystans oraz tempo).
Odczyt przewidywanego czasu na mecie może być bardzo użyteczny, ale wtedy średnie tempo lepiej ustawić na 1 minutę, żeby nie było dużych wahań.
Przetestowalem to wczoraj w czasie biegu (na Fenix 3) i niestety nie jest dobrze :ojnie:
1. Jezeli znacznik na trasie wypada PRZED Autolapem, to nie ma problemu.
Zrobilem lap recznie, zegarek podal srednia, proces Garmina "zauwazyl", ze lap jest juz oznaczony i dalej wszystko szlo jak trzeba.
2. Jezeli znacznik na trasie wypada PO Autolapie, to to jest kicha :smutek:
W moim konkretnych biegu (patrz link) Autolap oznaczyl np. km 9, niedlugo pozniej nacisnalem recznie lap i km 9-ty nie zostal "przedluzony" tylko pojawil sie nastepny, bardzo krotki 10-ty lap. Chwile pozniej powtorzylem manewr i ten sam efekt.
Krotko mowiac: dla mnie bezuzyteczne. Na zawodach szczegolnie.

https://connect.garmin.com/modern/activity/3276832154
wigi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2636
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:11
Życiówka na 10k: 00:38:28
Życiówka w maratonie: 02:56:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław

Nieprzeczytany post

Sikor, apka działa bardzo dobrze, ale nie wpływa na zapis aktywności w urządzeniu (np. dystans pozostaje wg gps i dodaje ręczne lapy). Apka koryguje i wyświetla prawidłowo aktualne dystans i tempo na podstawie znaczników i dobrze prognozuje czas na mecie - przecież o to chodzi na zawodach, aby w trakcie biegu mieć dane jsk najbardziej zbliżone do rzeczywistych.
BlogKomentarze
10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Test https://www.dcrainmaker.com/2016/12/pac ... armin.html,
"Now there are a few minor caveats. First is that this won’t change the actual distance in the file uploaded to your Garmin device. That’ll still be whatever GPS measured it as. And second, it won’t impact the data shown in other display pages/fields. That’s because everything is happening within that one data field"
- potwierdza to co mówi wigi.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja to wszystko wiem, co piszecie, ale jeszcze raz przeczytajcie co napisalem w pkt. 2.
Przy zaokraglaniu w dol i przy wlaczonym AutoLapie RaceSceen nie podaje czasu z ostatniego (wydluzonego) km, tylko czas od ostatniego Autolap-a. Mozna sobie te czasy oczywiscie dodac, ale w czasie zawodow nie jest to jednak to czym chce sie zajmowac. Do tego lapy w Garmin Connect sa pozniej poszatkowane. Jezeli te niedogodnosci to dla Was nie problem to spoko. Dla mnie sa to jednak dealbreakery
dlatego na zawody bede zawsze Autolap wylaczal.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

No tak, ale piszę gość od appki wyraźnie, wyłączyć autolapa.
Nie rozumiem kompletnie Twojego podejścia. Z wyłączonym działa idealnie. Co tu jeszcze roztrząsać ?
wigi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2636
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:11
Życiówka na 10k: 00:38:28
Życiówka w maratonie: 02:56:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Ja to wszystko wiem, co piszecie, ale jeszcze raz przeczytajcie co napisalem w pkt. 2.
Przy zaokraglaniu w dol i przy wlaczonym AutoLapie RaceSceen nie podaje czasu z ostatniego (wydluzonego) km, tylko czas od ostatniego Autolap-a. Mozna sobie te czasy oczywiscie dodac, ale w czasie zawodow nie jest to jednak to czym chce sie zajmowac. Do tego lapy w Garmin Connect sa pozniej poszatkowane. Jezeli te niedogodnosci to dla Was nie problem to spoko. Dla mnie sa to jednak dealbreakery
dlatego na zawody bede zawsze Autolap wylaczal.
Nie rozumiem o jakich czasach piszesz. RaceSceen nie podaje czasu 1 km (wydłużonego czy też nie). Może masz na myśli ekran, który wyskakuje przy autolapie lub przy naciśnięciu lapa? To jest standardowy ekran z Garmina w takiej sytuacji i nie związany jest z apką - zignoruj to, bo do niczego to nie jest potrzebne. Wszystkie potrzebne i prawidłowe dane masz wyświetlane ciągle na tarczy zegarka. Masz na bieżąco podawane: przebiegnięty dystans, Czas od startu, aktualne średnie tempo (z odcinka czasowego, który sam definiujesz), przewidywany czas na mecie oraz tętno i kadencję. To naprawdę świetnie działa. A poza tym, jak napisał cichy 70 - jak coś nie pasuje z lapami, to wyłącz autolapa.
Ja jednak wolę mieć włączonego autolapa, bo jak pominę znacznik(i) na trasie, to będę miał sygnał, że wg GPS przebiegłem kolejny kilometr (i mniej ważne tempo kilometra też wg GPS).
BlogKomentarze
10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:No tak, ale piszę gość od appki wyraźnie, wyłączyć autolapa.
Nie rozumiem kompletnie Twojego podejścia. Z wyłączonym działa idealnie. Co tu jeszcze roztrząsać ?
Toz przecierz to napisalem. Roztrzasam, bo ludzie pisza, ze dziala wszystko tak samo czy jest wlaczony Autolap czy nie.
A tak nie jest (i dlatego tworca apki tez to zaleca).
Zainteresowalem sie tematem, bo raz zapomnialem na zawodach wylaczyc Autolapa i przez to sie spialem i nie uzywalem recznego lapowania.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wigi pisze: Nie rozumiem o jakich czasach piszesz. RaceSceen nie podaje czasu 1 km (wydłużonego czy też nie). Może masz na myśli ekran, który wyskakuje przy autolapie lub przy naciśnięciu lapa? To jest standardowy ekran z Garmina w takiej sytuacji i nie związany jest z apką - zignoruj to, bo do niczego to nie jest potrzebne.
Tak, o ten ekran z czasem ostatniego lapa. Przy lapowaniu co 1km daje mi to dokladne informacje o tempie.
To jest glowna informacja jaka jest mi potrzebna na zawodach, zeby kontrolowac ich przebieg.
Tempo chwilowe czy z calosci jest tylko czesciowo uzyteczne.
Wszystkie potrzebne i prawidłowe dane masz wyświetlane ciągle na tarczy zegarka. Masz na bieżąco podawane: przebiegnięty dystans, Czas od startu, aktualne średnie tempo (z odcinka czasowego, który sam definiujesz), przewidywany czas na mecie oraz tętno i kadencję. To naprawdę świetnie działa.
Srednie tempo to jedna z 2 wyjatkowych cech RaceScreena (oprocz recznego lapowania) i dziala lapiej niz standardowa, ale mimo wszystko obarczona jest wiekszym bledem niz pomiar tempa przy recznym lapowaniu na markery.
Tetno i kadencje podaje tez standardowy ekran Garmina, wiec nie potrzeba tu specjalnej apki.
A poza tym, jak napisał cichy 70 - jak coś nie pasuje z lapami, to wyłącz autolapa.
Kurde, ludzie, nie odwracajcie kota ogonem teraz. To nie ja sugerowalem, ze z autolapem czy bez niego wszystko dziala tak samo.
Pokazalem tylko, ze tak nie jest i co gorsze, w moim przypadku te niedogodnosci sa dyskwalifikujace.
Ja jednak wolę mieć włączonego autolapa, bo jak pominę znacznik(i) na trasie, to będę miał sygnał, że wg GPS przebiegłem kolejny kilometr (i mniej ważne tempo kilometra też wg GPS).
Moge Ci odpowiedziec w podobnym tonie jak Ty mnie: RaceScreen wyswietla na biezaco przebyty dystans, wiec mozesz na biezaco to kontrolowac :bleble:
Twoje wymagania sa jednak inne i dlatego wazny jest dla Ciebie sygnal. Dla mnie wazna jest informacja nt tempa z ostatniego lapa.
Dlatego ja jednak musze wciaz wylaczac Autolap przed zawodami a Ty nie. Tylko tyle i az tyle.

Temat ze swojej strony uwazam za wyczerpany :taktak:

EOT
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
cichy70 pisze:No tak, ale piszę gość od appki wyraźnie, wyłączyć autolapa.
Nie rozumiem kompletnie Twojego podejścia. Z wyłączonym działa idealnie. Co tu jeszcze roztrząsać ?
Toz przecierz to napisalem. Roztrzasam, bo ludzie pisza, ze dziala wszystko tak samo czy jest wlaczony Autolap czy nie.
A tak nie jest (i dlatego tworca apki tez to zaleca).
Zainteresowalem sie tematem, bo raz zapomnialem na zawodach wylaczyc Autolapa i przez to sie spialem i nie uzywalem recznego lapowania.
To zwracam honor :hejhej:
Masz rację nie działa tak samo w rzeczy samej, co wiecej autolap wprowadza zamieszanie i błędne pomiary. Po prostu wydawało mi się to oczywiste i dziwiłem się tej interpretacji.
Z mojej strony tez EOT
Lexios
Wyga
Wyga
Posty: 75
Rejestracja: 28 sty 2016, 20:34
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: 2:50:25

Nieprzeczytany post

Powiedzcie mi jedną rzecz, czy ja moge wgrac do zegarka F-630 stan wytrenowania albo obciażenia treningowe, czy to tylko zależy od modelu zegarka w którym sa wgrane na stałe?
ODPOWIEDZ