Tani i dobry pasek HR ant+

Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zaczął mi padać pasek HR ant+, ten tańszy model Garmina z niewymiennymi elektrodami/paskiem, już drugi w ciągu niecałych 3 lat.
Planuję kupić kolejny - może ktoś poleci jakiś wypróbowany, tańszy od Garminowych ? Z paskiem prawie nie biegam, czasami wyjątkowo jak jest spory mróz i przestaje działać optyczny sensor albo okazjonalnie z innego powodu. Używam go w 90% do śmigania rowerem na zewnątrz i wirtualnie w Zwifcie, dlatego sam poziom dyskomfortu generowanego przez pasek HR ma dla mnie mniejsze znaczenie.

Z obecnym problem mam taki, że po wymianie baterii na nową podziała dobrze przez łącznie ok. 2-3 do max w porywach 5h aktywności, potem za każdym razem kiedy go zakładam ma na początku trudności ze "złapaniem" HR, jak już złapie chwilę podziała, ale gdzieś po 10, góra 20 minutach zaczyna się zawieszać na stałej wartości HR lub robi się tak jakby offline. Spada mu też zasięg łączności ale sam fakt nie działania nie jest spowodowany brakiem zasięgu, bo nawet jak przytknę dongla ant+ do sensora to i tak nie działa.
40+ na karku
Strava
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kup dobre baterie, miałem podobne objawy w pulsometrze gdy korzystałem z baterii pewnego szwedzkiego producenta mebli.
A jak szukasz czegoś innego to może wahoo tickr?
https://eu.wahoofitness.com/devices/hea ... rate-strap
w okolicach 200pln w sklepach.działa z ant+ i bt więc w przyszłości nie jesteś ograniczony do jednego producenta zegarka jak będziesz chciał zmieniać.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Baterie kupuję w hurtowni podzespołów elektronicznych i na pewno są dobre. W innych sprzętach, np. rejestratorach temperatury, takie same działają nawet po 2 lata. Zauważyłem, że wyjęcie na dłużej baterii resetuje sensor całkowicie, bo nawet zmienia mu się ID i trzeba od nowa parować. Wtedy jakiś czas działa dobrze, ale prędzej czy później znów zaczyna wariować. W środku wylukałem w jednym miejscu jakby korozję, może jakoś dostał się tam pot i przez to głupieje albo chla więcej prądu.

Zobaczę jak nie uda mi się znaleźć nic tańszego i sensownego, może wciągnę tego Wahoo dla odmiany.
Bluetootha nie zaszkodzi mieć, chociaż na razie nie przewiduję przesiadki z ant+ ale zawsze może się kiedyś przydać.
40+ na karku
Strava
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupiłem jednak HRM3 Garmina, czyli wcale nie tani :grr: ale przynajmniej chyba będzie dobry.
Chciałem kupić ten Wahoo bo jest trochę tańszy i co najważniejsze, wymienny oryginalny pasek do niego kosztuje 40zł a nie 180, ale jego dostępność jest coś mizerna, była jedna fajna oferta na allegro ale zanim się zdecydowałem to znikła, przy cenie w paru sklepach gdzie jest dostępny, to już jednak zdecydowałem się dopłacić kilkadziesiąt zł do Garmina. Tym bardziej że Wahoo ma IP68 a Garmin deklarację Water resist 30m, to kosmiczna różnica.

Starego Garmina rozwaliłem dzisiaj młotkiem żeby zobaczyć czy czasami w środku nie zawilgotniał. Powiem tak - jego konstrukcja jest taka, że o ile nie jest mechanicznie połamany to absolutnie nie ma możliwości żeby do środka dostała się woda inaczej niż przez źle zamkniętą pokrywę baterii. Śladów wilgoci jednak nie stwierdziłem, trochę zaśniedziałe był jeden styk baterii ale możliwe, że to od wkładania nowej baterii spoconymi paluchami. Czyli po prostu pewnie elektronika nawaliła, no ale w końcu sprzęt nie jest wieczny.
40+ na karku
Strava
ODPOWIEDZ