Planuję zakup zegarka / pulsometra

szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

Chciałem zakupić sobie jakiś zegarek o fajnym designu. W tym samym czasie chciałem również chciałem zakupić jakiś pulsometr, który działał by wraz z Endomondo. Wpadł mi w oko Polar M400 lub Polar M430. Co o tych wyborach sądzicie? Biegam rekreacyjnie 5-10km., moim głównym celem jest utrata wagi.
New Balance but biegowy
MoCker
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2012, 06:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Brałbym M400 ma wszystko to co M430 prócz tętna z nadgarstka. (w mojej ocenie raczej marketingowy bajer podnoszący znacząco cenę) 400 w zupełności wystarczy do "niedzielnego" biegania a i jak apetyt wzrośnie spokojnie sprosta przygotowaniom do startów. No może z ultra sobie nie poradzi (bateria) W kategorii cena /jakość /możliwości rozwala konkurencję.
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

Jeżeli chodzi o M400 to design jest ok?
dfq
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do utraty wagi m430 bedzie lepszy.
Nie musisz ćwiczyć interwałow w wysokich strefach z precyzyjnym pasem HR a mozesz tu mieć całodobową aktywność dzieki temu "bajerowi" - pomiarowi nadgarstkowemu.
Co raz więcej zegarków z wyższej półki wyposażane jest w taki pomiar. Jest on coraz lepszy i wygodniejszy przy długich czy codziennych aktywnosciach ( wycieczka , spacer, marsz po miescie itp). Naciskasz przycisk i masz . Kolejny przycisk i wszystko ląduje na platformie Polar Flow w chmurze. Do analizy.
M430 to nastepca m400. Został zmieniony port usb na bardziej niezawodny, dodano pare funkcji (np fitness test itp), częstotliwosc pomiaru GPS mozna ustawić na 1, 30, 60s co wydłuzy czas działania, zmieniono pasek na bardziej miekki, elastyczny itp.
Duża zaleta m430 to elastyczność Mozna używać pomiaru z nadgarstka a można sparowac go z pasem HR (czas dzialania nawet do 50h). Co kto lubi czy potrzebuje.
M400 wydaje dzwieki, m430 ma tylko wibracje.
Jeśli chodzi o design to jest bardzo podobny.
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

Dokładnie też przymierzam się bardziej do M430. Dużo spaceruje z psem w ciągu dnia. Dodatkowo mam kurzą klatkę piersiową i nie wiem jak pasek będzie się zachowywał. Czy taki zegarek może być również używany w saunie? Poszukuję go w mojej okolicy, aby go zobaczyć na żywo, ale nigdzie go nie ma. Najlepsze oferty natomiast są na allegro.
dfq
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wg instrukcji można z nim pływać. Nie należy wciskać przycisków pod wodą. Mam go wraz z pasem Polar h10 i to jest super kombinacja.
Są pasy z mniejszą długoscią - dla kobiet :oczko:
Zresztą pas mozna dokupić później i wcale nie musi to być drogi POlar. Bardzo dobrze spisuje sie pas Mio cyclo. Ważne żeby działał na BLE (a nie tylko ANT+).
Popatrz na wątek Polar h10 - tam jest proste porównanie pomiarów z m430 i topowego pasa Polar h10
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

A orientujesz się czy np. będzie go można synchronizować (tętno) na siłowni np. z bieżnią lub rowerkiem?
dfq
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tego nie wiem na pewno ale chyba nie bo nie ma systemu gym-link. Dopiero V800 to ma
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

W tej cenie nic lepszego nie znajdę (TomTom, Garmin)?
dfq
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba nie, w dodatku Polar Flow to bardzo fajna platforma. A jak wyeksportujesz dane na strave (wersja free) i zainstalujesz odpowiedni dodatek to możesz analizować takie wykresy swojej aktywności/formy :hej: :
CropImage1_cr.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ