Elite 9 vs Pegasus 34 (rozmiar, szerokość)

aktywny12
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,
mam Pegasusy 34, pasują mi idealnie. Planuję kupić Elite 9, jednak przeczytałem kilka opinii, że są dość wąskie z przodu. Niestety mogę zamówić tylko przez internet, wiec nie mam opcji przymierzenia.
Pytanie do osób mających obydwa modele. Czy jest jakaś różnica w szerokości, ilości miejsca na palce przy tym samym rozmiarze?
Czekam też na ogólne opinie Elite 9, jak jest z szerokością z przodu.
New Balance but biegowy
triple33
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:06
Życiówka na 10k: 35:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bierz spokojnie taki sam rozmiar jak Pegasusów
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak nie mogę czegoś przymierzyć to często korzystam z recenzji solereview. "Kropkowy" system oceniania różnych szerokości, wysokości buta sprawdza się całkiem przyzwoicie. Tak samo dalej są pokazane pewne parametry cholewki i podeszwy.

https://www.solereview.com/nike-air-zoo ... 34-review/
https://www.solereview.com/nike-air-zoo ... -9-review/
robbie77
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:08
Życiówka na 10k: 43:12
Życiówka w maratonie: 4:05

Nieprzeczytany post

To ja Ci napisze tak: na szerokosc w palcach elite sa wyraznie szersze, natomiast problemem elite 9 jest niski przod przez co ma sie wrazenie ze trzeba wziasc wiekszy rozmiar... Czyli na dlugosc buty beda identyczne ale elite jest szerzy w palcach ale tez nizszy i dlatego ostatecznie mozna rzec ze rozmiarowo jest remis, bo luz w samych palcach to tylko plus dla wygody i miesni... Jesli pegasusy Ci pasuja to gwarantuje Ci ze elite 9 powali cie na kolana lekkoscia polaczona z amortyzacja. Ponadto uwazam ze elite jest lepiej dopasowany w srodstopiu ale zeby bylo jasne nie oznacza to ze jest za ciasny, nic z tych rzeczy daje po prostu wiekszy zakres dopasowania w porownaniu z pegasusem... Biorac elite musisz brac pod uwage wieksza ilosc miejsca na palce ale jak napisalem to tylko plus...
Aha i jeszcze jedno elite to but dla biegajacych ze srodstopia, kompletnie nie nadaja sie do biegania z piety! Pianka na piecie jest miekka, lekka ale nie zapewnia dostatecznej amortyzacji dla lądujących na pięcie.
Wysłane z mojego STF-L09 .
dan13
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 05 lip 2014, 15:05
Życiówka na 10k: 47:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mierzyłem ostatnio jedne i drugie, i rozmiar wcale mi się nie pokrywał. Nie patrząc na wysokość / głębokość przodu sugerując się jedynie odległością palucha od czubka buta pegi dobre były w rozmiarze 43 a elity 44 czyli 0,5 cm dłuższa wkładka. Poza tym Nie odniosłem wrażenia że są niskie z przodu, to w butach adidasa trę palcami o górę cholewki a tu nic takiego nie było. Zgodzę się z opinią że buty są dla biegających ze śródstopia, pianka na pięcie jest tak miękka że juz przy chodzeniu pojawia się efekt pronacji mimo że w innych butach tego nie mam.
ODPOWIEDZ