Polar m430, następca m400

Pasiu
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 11 wrz 2017, 13:32
Życiówka na 10k: 37,22
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niestety trzeba jak najczęściej synchronizować zegarek przez kabelek podłączony do kompa.
Sam używam chyba już od 3 lat m400 a żonie kupiłem m430 i jak nie będzie często synchronizowany przez kabel to pokazuje totalne głupoty.
Robiłem testy porównawcze, biegliśmy razem obok siebie w jednym tempie, u mnie na m400 wykres płaski u niej na m430 totalna piła.
Odkąd w miarę regularnie używa kabelka jest dużo lepiej ale i tak jestem zdania że w moim m400 GPS działa dużo lepiej.
"Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje"
New Balance but biegowy
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

szymar pisze:Z tego co mi ostatnio polar odpisał to dane agps wpływają na jakość sygnału w trakcie całego treningu, a to ma znaczenie przy rysowaniu trasy i no podawaniu tempa chwilowego.
Przecież to nie ma żadnego sensu! Z założenia A-GPS służy tylko do szybszego łapania fix'a i potem nie jest już do niczego wykorzystywany.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

JFP - ta technologia już się rozwinęła. Obecnie są stosowane rozwiązania pozycjonowania hybrydowego GPS, gdzie wykorzystuje się dane A-GPS. Być może nowe chipsety tak działają.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:JFP - ta technologia już się rozwinęła. Obecnie są stosowane rozwiązania pozycjonowania hybrydowego GPS, gdzie wykorzystuje się dane A-GPS. Być może nowe chipsety tak działają.
Być może, chociaż watpię, bo to raczej domena smartfonów, a nie zegarków. Nic mi nie wiadomo o tym, aby M430 korzystał z sieci komórkowej :hej: a jeśli masz na myśli WPS, czyli pozycjonowanie wykorzystujące sieć WiFi to miałoby sens wyłącznie przy bieganiu naokoło budynku, albo jeszcze lepiej wewnątrz niego
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pasiu pisze:Niestety trzeba jak najczęściej synchronizować zegarek przez kabelek podłączony do kompa.
Sam używam chyba już od 3 lat m400 a żonie kupiłem m430 i jak nie będzie często synchronizowany przez kabel to pokazuje totalne głupoty.
Ciekawe. Co do problemów z synchronizacją - to rzeczywiście je mam, ale ja z kabelka korzystam naprawdę bardzo rzadko a wszelkie dane wyglądają prawidłowo (m430)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak przychodzi czas ładowania, to zawsze podpinam swojego Polara pod laptopa i tam go ładuję. W ten sposób co kilka dni robię też synchronizację po kablu i mam aktualne dane A-GPS.
Bianka16 narzekasz na Flow. OK problem jest, ale bardziej upatrywał bym tu winę po stronie producenta telefonu.
Android ma spore rozwarstwienie: softwarowe i hardwarowe. Producent telefonu zrobi jakąś aktualizację i nagle to co działało dobrze i nadal działa dobrze u innych, na twoim sprzęcie przestaje funkcjonować.
Równie dobrze mógłbym zaproponować, zamiast nowego zegarka, zakup nowego telefonu ;-)
Nie to, że bronię Polara, bo oni sami też potrafią z jakąś aktualizacją coś skopać.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja mam tak że, v800 się pięknie synchronizuje z telefonem. Ale że mam jeszcze suunto więc na komórce mam też movescounta. I jeżeli mam włączone powiadomienia w suunto to polar się już mi nie synchronizuje. Paranoja, jedna aplikacja zakłóca drugą.
Wkurzyło mnie to do tego stopnia że oba zegarki wylądowały w szufladzie i zakładam je tylko na trening, a na co dzień noszę tanią opaskę monitorującą aktywność.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Bianka16 narzekasz na Flow. OK problem jest, ale bardziej upatrywał bym tu winę po stronie producenta telefonu.
Rozumiałabym, gdyby coś działo się z telefonem, występowały jakieś problemy o których inni by pisali, gdyby urządzenia, które pod telefon podłączam (słuchawki, MP3) nie chciały współpracować, gdyby mi się telefon zawieszał, nie chciał wgrywać jakichś aplikacji, cokolwiek ... pewnie myślałabym o nowym, choć przeglądając specyfikacje nowych telefonów [z tej półki, z której mam obecny], widzę, że są nierzadko słabsze, więc zamienić na coś gorszego, średnio mi odpowiada. Z resztą, kłopoty zaczęły się zanim zaktualizowałam telefon. Było dobrze, nie jest dobrze i tyle, przy czym jak na razie odzywają się posiadacze m 430. Cóż, poczekamy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bianka16 - nie o takie problemy mi chodziło :bum:

Po prostu dany producent wydaje jakąś aktualizację i to co działało przestaje nagle w jakiejś aplikacji działać lub działa ale nie wszystko.
Pisałem o tym, że programistom trudno jest z aplikacjami pod Android, bo jest on rozwarstwiony sprzętowo i programowo.
Tu zdecydowanie łatwiej jest z iOS.

Jak kupiłem dwa lata temu swojego Samsunga Galaxy S8, to niestety ale nie mogłem na nim go synchronizować poprzez BT.
Musiałem czekać na aktualizację i to nie samej apki Flow a firmware do V800.
Trudno tu mieć pretensję do Polara, że nie przewidział czegoś co inny producent wprowadził.
Jedynie można mieć pretensję, że to trwa i trwa.
Szkoda też, że Polar nie wydaje na bieżąco firmware i apek w wersji beta. Każdy, by mógł sam decydować i sprawdzać, czy nowa wersja naprawiła zgłaszane problemy i czy czasem czegoś innego nie skopała.

To tylko luźne myśli :oczko:

Jeśli zmienisz zegarek, to życzę ci, byś była z niego bardziej zadowolona :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

No programiści Polara to jakoś od zawsze mają problem z prawidłowym obsługiwaniem bluetootha. Miałem Wearlink+ to wiem co mówię ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 .
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Jedynie można mieć pretensję, że to trwa i trwa

Jeśli zmienisz zegarek, to życzę ci, byś była z niego bardziej zadowolona :taktak:
Właśnie o to mi chodziło. Nie, że coś się tam zadziało i z jakąś funkcją są problemy, ale że rozwiązanie ich rozciąga się w czasie. Wciąż dostaję tę samą odpowiedź, która niczego konkretnego nie wnosi. Do zegarka zdążyłam się już przywiązać wręcz. W nim mam zapisane wszystkie swoje wzloty, upadki, zwycięstwa i porażki. To mój "pierworodny" sprzęt. Sam zegarek, jako taki, działa bez zarzutu, puls, tempo, odległość... mierzy bardzo ładnie.
Jeśli jednak doszłoby do momentu, że w ogóle nie będę w stanie przesłać danych do telefonu... cóż, straci wtedy jedną z podstawowych funkcji. Mam nadzieję, że aż tak się w tę kiepską stronę nie rozwinie.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mój M430 już drugi raz z rzędu melduję mi, że podsumowanie snu jest niemożliwe, ale dane z nocy do telefonu przesyła, mimo iż ikonki snu brak. Polar poradził mi, cytuję:
"... spróbuj ponownie uruchomić zegarek i sprawdź czy w dniu jutrzejszym analiza snu będzie dostępna ."

Czy ktoś wie jak mam ponownie zegarek uruchomić? Co to znaczy? Zresetować go? Jeśli tak, to w jaki sposób,. którym przyciskiem?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W V800 trzeba było przytrzymać kilka sekund wszystkie 4 przyciski - te oprócz czerwonego.
Może u ciebie to działa.
Możesz też podłączyć kablem do komputera, odpalić tam program Flow, zrobić po kablu synchro a po tym przywrócić ustawienia fabryczne i na koniec ponowna synchronizacja.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Keiw, rzeczywiście, po przyciśnięciu wszystkich czterech przycisków pojawił się napis Polar. Dzisiaj w nocy zobaczę, czy to wystarczy, czy jednak trzeba będzie użyć kabelka.
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie zawsze analiza snu jest przeprowadzana. Sen widać na wykresie dnia (punkt początku i końca), jest wykazany nawet minimalny puls z podziałem na noc i dzień, ale jeżeli jest za krótki i "szarpany" to analizy nie przeprowadzi. Tak chyba może się wydarzyć gdy sen trwa poniżej 5 godzin. Polar o tym problemie wie, ale nie wiedzą jak rozwiązać temat.
ODPOWIEDZ