Polar m430, następca m400

Mnichu87
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2018, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy można jakoś wyłączyć opcję pomiaru "mojego dnia" czyli dziennej aktywności ?
New Balance but biegowy
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Od kilku dni jestem szczęśliwym (?) posiadaczem M430. Do tej pory używałem stareńkiego, ale wciąż żwawego Garmina 610. Różnic na plus jest b. dużo, ale widzę, a raczej czuję jeden wielki MINUS :ech: Otóż z różnych powodów zależy mi na sygnalizacji wibracyjnej. O ile w 610 wibra działała tak, że niemal nadgarstek urywało, o tyle w M430 jest ona nieodczuwalna, a może wręcz w ogóle nie działa. Mam na myśli konkretne zapotrzebowanie - sygnalizowanie odcinków 1 km. Oczywiście w zegarku ma włączone "Wibracje dla powiadomień".
Proszę użytkowników o uwagi w tym temacie, za co z góry dziękuję.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja tam w swoim odczuwałem wibrację wystarczająco. A wręcz było to irytujące jak realizowałem zaplanowany trening i z różnych względów biegłem poza zaplanowaną strefą tętna a zegarek moim zdaniem zbyt często sygnalizował że jestem poza strefą. Wkurzało mnie to.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Mnichu87
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2018, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

JFP pisze:Od kilku dni jestem szczęśliwym (?) posiadaczem M430. Do tej pory używałem stareńkiego, ale wciąż żwawego Garmina 610. Różnic na plus jest b. dużo, ale widzę, a raczej czuję jeden wielki MINUS :ech: Otóż z różnych powodów zależy mi na sygnalizacji wibracyjnej. O ile w 610 wibra działała tak, że niemal nadgarstek urywało, o tyle w M430 jest ona nieodczuwalna, a może wręcz w ogóle nie działa. Mam na myśli konkretne zapotrzebowanie - sygnalizowanie odcinków 1 km. Oczywiście w zegarku ma włączone "Wibracje dla powiadomień".
Proszę użytkowników o uwagi w tym temacie, za co z góry dziękuję.
Mój co prawda ręki nie urywa, ale czuję delikatną wibrację co 1 km. Nie zdarzyło mi się przegapić "okrążenia"
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Należy mocniej pasek dociągnąć, ewentualnie może okazać się, że jest jakaś wada.
Sprawdź kilka razy i jak uważasz, że jest słabo to napisz do Sport Konsulting maila z opisem problemu i że chcesz reklamować zegarek.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie to raczej brakuje możliwości wyłączenia wibracji. W moim zegarku działają tak, że zapewnością nie da się ich nie poczuć. Wibracje są wyraźnie odczuwalne.
MajkJaro
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:08
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Idzie jakoś sprawdzić ilość kroków podczas danego biegu?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A nie masz podanej kadencji?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zawsze jest podawana.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tak jak i czas biegu ;-)
Odpowiedź gotowa :-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marek25aa2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2018, 17:45
Życiówka na 10k: 40,28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy jest mozliwosc zaprogramowania w polarze M430 treningu interwałowego, np 400/4,00 min itp jak i gdzie to ustawie ??
jan.ka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnów

Nieprzeczytany post

W samym zegarku nie, rejestrujesz się na Polarflow, tam w swoim panelu dodajesz trening i wrzucasz go do ulubionych. Po zsynchronizowaniu z zegarkiem utworzony trening inferwalowy jest już w ulubionych.
jan.ka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2016, 20:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnów

Nieprzeczytany post

Ewentualnie w telefonie w aplikacji Polar Flow w zakładce treningi. W prawym górnym rogu jest znak plus, dodajesz trening, a interwały tworzysz przesuwając ekran w lewo. Średnio intuicyjne jak dla mnie, ale możliwe.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Slawcio pisze:.. kasujemy zegarek z konta PolarFlow, a razem z nim znikają wszystkie dane aktywności. Tętna, kalorie, sen. Wszystko mi znikło. ...

Hmm, dziwna sprawa. Zmieniałem V800 na inny egzemplarz, który otrzymałem w ramach reklamacji.
Na swoim koncie Flow usunąłem z produktów starego V800 a nowy dodał się dopiero za jakiś czas podczas synchronizacji, czyli przez chwilę nie było żadnego podpiętego sprzętu.
Wszystkie dane we Flow są zachowane, również dotyczące dziennej aktywności, snu, itp.
Nie wiem czy polar coś zmieniał w swojej polityce, czy tak po prostu jest, ponieważ zauważyłem że jak dodałem do konta V800, to stare dane z m430 dotyczące aktywności, snu itd. ponownie mam dostępne. Nie sprawdzałem bezpośrednio przed dodaniem zegarka, więc nie wiem czy nastąpiła zmiana polityki czy dodanie V800 to spowodowało.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy ktoś tak ma, lub wie o co chodzi z udostępnianiem treningów? Od jakichś dwóch tygodni mogę przesłać jedynie migawkę, gdybym chciała przesłać do kogoś podsumowanie treningu używając własnego zdjęcia, zegarek nie reaguje, po wybraniu fotografii powraca do obrazu podstawowego nawet nie przekierowując na możliwość wyboru czy dane mają być z boku, czy na środku. Kiedy wybieram opcję ze zrobieniem zdjęcia ( od ręki) , zacinam się na opcji "udostępnij trening". Dalej udostępnić się nie da, przyciski nie reagują. O co chodzi? Czy da się coś z tym zrobić?
ODPOWIEDZ