Polar m430, następca m400

Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Kolega bez problemu ładuje swojego M400 na biegach ultra. Teren jest ciężki i nic nie wypada.
Trzeba sobie to wcześniej przemyśleć: gdzie będzie powerbank a gdzie zegarek i czy potrzebujemy mieć przez czas ładowania dostęp do zegarka.
Tylko że m400 i m430 mają inne gniazda. M400 ma gniazdo micro USB, więc port jest głęboki i kabel trzyma się dobrze. Narzekano podobno jednak na korozję więc polar zmienił w m430 gniazdo na inne, własnego pomysłu. Efekt jest taki, że wtyczka potrafi wypaść nawet podczas ładowania w domu z portu USB. Niestety, sprawdzane na dwóch kablach.
New Balance but biegowy
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie brałam pod uwagę tego, że zegarek nie ma być na ręce. Chowając go gdziekolwiek, to oczywiście, że można ładować. Też służy mi do tego powerbank. Z tego jednak co zauważyłam ( mówię tylko o zegarku Polar M430), kabel łatwo wypada z gniazda. Jestem ciekawa czy komuś udało się załadować ten zegarek mając go na nadgarstku ;)

Opcja puszczenia kabelka w rękawie jest w tym modelu niewykonalna, poza tym jeśli korzysta się z mierzenia pulsu z nadgarstka, te dane nie będą rejestrowane, gdy zegarek wyląduje w kieszeni. Jeszcze jedna rzecz, kabel ma tylko 50 cm.
Sparhawk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 maja 2018, 12:50
Życiówka na 10k: 41:32
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Stargard

Nieprzeczytany post

holocen pisze:Czy jest możliwe wyłączenie pomiaru tętna w Polarze m430 w konkretnej dyscyplinie sportowej lub na jakiś czas? Chciałbym oszczędzić baterię przy długiej jeździe na rowerze nie tracą jednocześnie dokładności GPS, a informacja o tętnie nie jest mi wtedy potrzebna, ale nigdzie nie widzę opcji wyłączenia pomiaru.
Jeśli to możliwe i ktoś próbował, to czy gra jest warta świeczki? O ile wydłuża to żywotność baterii?

Podpinam się do tego pytania, także na rowerze pomiar tętna jest mi zupełnie zbędny, czy jest możliwość wyłączenia go?
Link do bloga treningowego:
Blog

Link do komentarzy:
Komentarze
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sparhawk pisze:
holocen pisze:Czy jest możliwe wyłączenie pomiaru tętna w Polarze m430 w konkretnej dyscyplinie sportowej lub na jakiś czas? Chciałbym oszczędzić baterię przy długiej jeździe na rowerze nie tracą jednocześnie dokładności GPS, a informacja o tętnie nie jest mi wtedy potrzebna, ale nigdzie nie widzę opcji wyłączenia pomiaru.
Jeśli to możliwe i ktoś próbował, to czy gra jest warta świeczki? O ile wydłuża to żywotność baterii?

Podpinam się do tego pytania, także na rowerze pomiar tętna jest mi zupełnie zbędny, czy jest możliwość wyłączenia go?
Nie znalazłam u siebie tej opcji, ale nie wiem, może komuś się udało.
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Hej, czy znacie sposob na reset Polar m430? zawiesil sie podczas ladowania i caly czas pokazuje tylko ikonke 100 %. Czekac, az sie rozladuje? Reklamowac?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W V800 przytrzymuje się 4 przyciski (5-6 s) - te zewnętrzne oprócz uruchamiającego trening. Zobacz, może działa z 430.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Zadzialalo. dzięki
szmojtek
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2009, 17:45

Nieprzeczytany post

Hej, czy macie jakieś doświadczenie z m430 podczas pływania? W jednej z recenzji wyczytałem że zegarek ten nie śledzi postępów pływackich czy jakoś tak. Co to znaczy? Czy gps działa podczas pływania na otwartej przestrzenie? W sumie na tym mi najbardziej zależy. Bo rozumiem, że nie ma takiej opcji żeby gps działał na basenie w budynku. I jak wygląda kwestia pomiaru pulsu z nadgarstka podczas pływania? Wybaczcie, ale jestem totalnie zielony w tym temacie.
Pod uwagę biorę jeszcze zakup SUUNTO AMBIT3 RUN, ale to chyba jednak już dość stara konstrukcja. Zegarka potrzebuję do prostego monitorowania pulsu, czasu i trasy podczas treningów biegowych, rowerowych i pływackich.
MajkJaro
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:08
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Próbowałem nad morzem - raczej wibruje co 10 sekund, że zgubił sygnał. Zdecydowanie inne zegarki do pływania trzeba szukac :).
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pływałeś kraulem?

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Loniass
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2018, 16:23
Życiówka na 10k: 56:56
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Jestem bardzo początkującym "biegaczem", który do tej pory biegał wg planów treningowych z endomondo, 3 razy w tyg od kwietnia tego roku. Zacząłem myśleć o zakupie zegarka do biegania i moją uwagę przykuł M430, który w Decathlon obecnie kosztuje 699 zł. Do zegarka przekonuje mnie platforma treningowa wraz z planami treningowymi Polar. Stąd pytanie:
1) Jaka jest alternatywa dla tego zegarka w podobnym zakresie cenowym i jakie są jej przewagi nad m430?
2) Czy warto czekać na promocje i nowy zegarek od Polara co (być może) spowoduje spadek ceny V800 i czy V800 jest dużo lepszy od m430 i w ogóle potrzebny początkującemu "biegaczowi"?

Dzieki!
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1312
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Loniass pisze: 1) Jaka jest alternatywa dla tego zegarka w podobnym zakresie cenowym i jakie są jej przewagi nad m430?
m400, dokładniejszy pomiar tętna. Jak dokupisz do m430 pas to się robi inna półka cenowa zbliżona do v800.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Loniass pisze:1) Jaka jest alternatywa dla tego zegarka w podobnym zakresie cenowym i jakie są jej przewagi nad m430?
2) Czy warto czekać na promocje i nowy zegarek od Polara co (być może) spowoduje spadek ceny V800 i czy V800 jest dużo lepszy od m430 i w ogóle potrzebny początkującemu "biegaczowi"?
2) a - nie, b - zależy, c - nie.
MajkJaro
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:08
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Pływałeś kraulem?
Tak. Finalnie jednak połączył trasę.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Płynąć kraulem jest większa szansa, że jak mamy rękę nad wodą to złapiemy sygnał GPS.
Trasa będzie, bo połączone zostaną w linii prostej punkty, w których udało się ustalić współrzędne.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ