Polar m430, następca m400

knyklu
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 24 maja 2015, 21:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

AFC pisze:Odnośnie pytania nr. 2 mogę powiedzieć że sygnał gps jest stabilny. Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby zgubił sygnał całkowicie, aczkolwiek mam ostatnio wrażenie że przy gestszych drzewach zaniza mocno tempo tak jakby jednak siła sygnału trochę slabla. Zapis mam ustawiony na największej dokładności, nie testowałem taktowania co 30/60 sekund

Wysłane z mojego ALE-L21 .
Mam dokładnie takie same spostrzeżenia co do sygnału. Wbiegam do parku i po kilku sekundach, bez zmiany rzeczywistego tempa, potrafi wskazanie chwilowego spaść o 1 min. powrót do w miarę rzeczywistego może trwać nawet kilka minut (o ile w ogóle).
Odpuściłem bieganie tempówek wg wskazań M400 pod drzewami. Pod goły niebem, rzadkie korony drzew jest OK. CO gorsze, jak biegałem telefonem (nokia 735) to nie miałem takich lagów GPS w tych miejscach.
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marcin123 pisze: 1. Jak ma się sprawa dokładności zapisu śladu GPS w trybie oszczędzania baterii ?
Czy mógłby ktoś sprawdzić jak wygląda ślad przy zapisie co 30, 60 sekund i zrobić porównanie?
Zapomnij że te tryby istnieją, nie nadają się do użytku. Zegarek zawyża dystans do nieakceptowalnego poziomu.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
ToM78
Wyga
Wyga
Posty: 120
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Żory

Nieprzeczytany post

Test Polar M430 położony na parapecie. Ustawienia: Odczyt GPS - 1s, bez pomiaru tętna z nadgarstka - 9h 47min. Test zrobiony bezpośrednio po naładowaniu Polar M430 na 100%.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

ToM78 - jak zachował się M430 po osiągnięciu poziomu "krytycznego" baterii?
Trening sam się zakończył i zegarek przeszedł samoczynnie do trybu wyświetlania bieżącej godziny?

Poniżej 10% jest ostrzeżenie o niskim poziomie aku, a poniżej jakieś wartości, trening chyba już przestaje być rejestrowany.
Może zrobię podobny test ze swoim V800 :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:ToM78 - jak zachował się M430 po osiągnięciu poziomu "krytycznego" baterii?
Trening sam się zakończył i zegarek przeszedł samoczynnie do trybu wyświetlania bieżącej godziny?

Poniżej 10% jest ostrzeżenie o niskim poziomie aku, a poniżej jakieś wartości, trening chyba już przestaje być rejestrowany.
Może zrobię podobny test ze swoim V800 :oczko:
Na m400 jak spadnie do domyślam się 10%, wyświetla komunikat że słaba bateria. Tak na m400 można biec jeszcze z 45-60 min. Po tym czasie wyskakuje komunikat że bateria słaba i GPS zostaje wyłączony. Treningu nie przerywa,czas dalej biegnie, więc lepiej uważać. Zakończyć trening trzeba normalnie ręcznie, na ekranie głównym jest wtedy różnie u mnie 6-8% baterii. Zawsze po wyłączeniu samoistnym GPS, przerywałem trening, więc nie wiem jak by się dalej zegarek zachował,czy sam by przerwał trening czy po prostu padł, nie próbowałem.
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

W m430 jest podobnie,ale po odłączeniu GPS dystans zaczyna mierzyć na podstawie ruchów z nadgarstka, więc z dokładnością pomiaru bywa różnie. W trakcie treningu po spadku poniżej 10% wyświetla komunikat iż pozostało mniej niż godzina czasu pracy. Ponadto jesli jest mniej niż 10% baterii ani odpalenie treningu ani synchronizacja bluetooth nie jest możliwa.

Wysłane z mojego ALE-L21 .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mario82 - to wiem. Nawet wczoraj tak samo miałem z V800. Jednak jeszcze nigdy nie doprowadziłem Polara do całkowitego odcięcia i właśnie o to pytałem: jak sprzęt się zachowuje przy przekroczeniu jakiejś wartości krytycznej - nie piszę o znanej sytuacji z progiem 10%.

Ciekawe czy z footpodem mierzyłby dalej odległość, czy też odciąłby go jak i GPS.
W sumie nie ma co gdybać, a na biegi ultra lepiej mieć ze sobą powerbank :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Takie małe pytanko związane z czasem pracy na baterii. Czy w tym zegarku można np. wyłączyć GPS i zostawić ciągły pomiar tętna i aktywności? Ile pochodzi w takiej sytuacji na baterii? Zastanawiam się nad kupnem tego zegarka z założeniem, że GPS będzie odpalany tylko na czas biegu.
g_kamyk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2014, 21:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No tak jest...
Wystarczy że wybierzesz bieg na bieżni. GPS wtedy się nie odpala tylko pomiar tętna i tempa z akcelerometru.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie chodzi o to jaki profil sportowy wybierzesz, a o to jakie masz tam ustawione opcje.

Można samemu zadecydować, czy chcemy w danym profilu używać GPS:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kupiłem i w sumie może źle określiłem o co mi chodzi. Ciągły pomiar pulsu i aktywność (pseudokroki) jest dostępny bez uruchamiania profilu sportowego, w trybie "zegarkowym". Natomiast można sobie dodać dowolny profil sportowy dla np. siłowni i w nim tak jak napisaliście wyłączyć GPS.

Żeby nie było, że to ideał. M430 byłby genialny gdyby nie dwie denerwujące rzeczy. Podczas jazdy na rowerze zlicza kroki i choć mogliśmy rano pokonać kilkaset kroków to po parokilometrowej jedzie będzie nabite kilka tysięcy. Polar twierdzi, że "ilość kroków wyświetlana w podsumowaniu dnia nie jest dosłowną liczbą kroków pokonaną przez użytkownika. Długość oraz rodzaj aktywności są rejestrowane i szacunkowo przeliczane na ilość kroków, w związku z czym jest to wartość stanowiąca pewien wyznacznik poziomu aktywności". Szkoda by wystarczyłoby zaimplementować blokadę zliczania kroków przy uruchomionym profilu rowerowym i wtedy zliczanie byłoby bardziej rzetelne.

Natomiast podczas treningu w ogóle nie pokazuje powiadomień w telefonu tylko stoi na ekranie z widokiem danych treningowych. Powiadomienia są widoczne tylko gdy nie ćwiczymy.

Jak na razie pomijając te dwie kwestie jestem bardzo zadowolony. Specyfikacja mówi o pracy do 8 godzin przy GPSie i pomiarze pulsu i raczej to się zgadza. Po całym dniu noszenia i mniej więcej 3 godzinnej jeździe na rowerze stracił mniej więcej 25% z prądu.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak w zimie albo jej okolicach będziesz chciał po bieganiu wcisnąć wyłącznik treningu, albo ręcznie zmienić okrążenie, to odkryjesz trzecią denerwującą rzecz :oczko:

I chyba jednak dodałbym jako czwartą dziwaczne prognozy wyników. Np zaraz po wczytaniu wyniku porannych zawodów HM, mój prognozowany przez platformę czas w HM na dany moment jest 4 min słabszy niż ten właśnie uzyskany :szok:

Jeszcze jedno: te kroki, co są liczone, to jednostka miary aktywnośc, więc bardzo dobrze, że liczy je również, kiedy jedziesz na rowerze
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Czy z zegarka można ustawić ilość powtórzeń interwałów?
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ustawić ilość powtórzeń nie. Ale informacja przy którym powtórzeniu aktualnie jesteśmy, jest wyświetlana na ekranie.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
marcin_wierzbicki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2018, 11:42
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polara M430 mam od dosłownie kilku dni (przesiadka z Garmina FR 610). Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Mam jednak pytania o pasek tętna H10. Czy ktoś z tutaj obecnych używa go z tym paskiem? Czy warto w pasek zainwestować? Czy dzięki paskowi otrzymujemy jeszcze jakieś dodatkowe informacje poza tym, które są w samym zegarku? Z góry dziękuję za informacje.
ODPOWIEDZ