Suunto Ambit 3

pepsipeps
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2010, 19:58

Nieprzeczytany post

Suunto Ambit 3, czy ktoś zapoznał się już z tym zegarkiem na tyle żeby wystawić obiektywną opinię?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To chyba tylko trochę poprawiony A2. Przede wszystkim dodano bluetooth i możliwość konfiguracji zegarka i zgrywania treningów przez aplikację. Bardzo wygodne, nie bawisz sie kablami i mam nadzieję, że wydłuży to życie baterii. Reszta bez zmian. Włączasz i biegasz. Mam swojego od 4 miesięcy. Żadnych problemów z łapaniem sygnału, niezależnie od tego gdzie biegam trwa to max. kilka sekund. Ślad rysuje dobrze, zero zawieszeń w trakcie treningu. Przesyłanie bezprzewodowe działa tak, jak powinno. Jakaś mała ryska na pierścieniu.
pepsipeps
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2010, 19:58

Nieprzeczytany post

To super że działa bez zarzutu. A wiadomo kiedy będzie aplikacja na androida?
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niestety, nie pamiętam. Marzec albo połowa roku.

Edit. Informcja z Movescount a właścwie Twittera Suunto. Apka będzie w kwietniu dla Androida 5.0, 4.4, 4.3
poirot
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2015, 12:20
Życiówka na 10k: wpiszę gdy <43.00
Życiówka w maratonie: wpiszę jak <3.40
Lokalizacja: szczecin

Nieprzeczytany post

pepsipeps pisze:Suunto Ambit 3, czy ktoś zapoznał się już z tym zegarkiem na tyle żeby wystawić obiektywną opinię?
od czwartku 29.01. będę dumnym - mam nadzieję - właścicielem Suunto Ambit 3 Peak :hejhej:
dotychczas byłem garminowcem - to już 5 lat z 305 :echech: pewnie dalej bym jej nie zmienił gdyby bateria wytrzymywała trochę więcej a złapanie fixa zajmowało trochę mniej :nienie:

jak będzie w tym zakresie zainteresowanie to mogę co jakiś czas podzielić się swoimi uwagami
poirot
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2015, 12:20
Życiówka na 10k: wpiszę gdy <43.00
Życiówka w maratonie: wpiszę jak <3.40
Lokalizacja: szczecin

Nieprzeczytany post

pepsipeps pisze:Suunto Ambit 3, czy ktoś zapoznał się już z tym zegarkiem na tyle żeby wystawić obiektywną opinię?
zegarek mam od środy - kurier mile zaskoczył :)
pierwsze wrażenie - zdjęcia nie kłamią, wygląda naprawdę ok, leży na ręce bardzo dobrze, pasek, koperta wyglądają na bardzo solidne, noszę go normalnie na co dzień do pracy - jak nie jesteś biegaczem, nie poznasz że to zegarek z gps
drugie wrażenie - co do funkcji - jest zdecydowanie inny od Garmina którego używałem wcześniej, inny nie znaczy gorszy (zobaczymy może lepszy) 5 lat używałem innego systemu, innych rozwiązań - trochę muszę się przyzwyczaić do rozwiązań Suunto. nie przeszkadza mi definiowanie przez komputer ekranów wyświetlania danych (nawet podczas używania Garmina - choć w nim można było to zrobić z poziomu zegarka - nie zdarzyło się mi żebym podczas treningu chciał, lub musiał zmieniać ekrany danych).
w czwartek był pierwszy trening - interwały: ślad gps zapis wzorcowy (mimo biegania po pętli ślady praktycznie się nakładają), pierwsze szukanie fixa 20 sekund, zapis zmian wysokości podczas treningu wzorcowy, bardzo stabilna prędkość chwilowa (w garminie często miałem tak, że mimo biegu ze stałą prędkością wynik na zegarku potrafił w ciągu kilku sekund różnić się nawet o 20 s), szybka reakcja na zmiany prędkości (praktycznie od razu), bieganie dobrze ponad godzinę - przy najlepszym zapisie gps (co 1s) i dużej ilości podświetleń (trening wieczorem) - zużyło 6 % baterii.
w sobotę 36 km, dużo w lasach, zobaczymy jak będzie na dłuższym treningu
p.s. bardzo przejrzyste, bardzo szybkie (w porównaniu z Garmin Connect) zrzucanie treningów i ich podgląd
rolba
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2014, 14:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

poirot próbowałes odpalać apki, które są oznaczone w serwisie jako "Daily usage". Np taka PRESSURE ALARM V4. Osoba która ją zrobiła pisze że powinna działac w trybie zwykłego zegarka bez przełączania sie do aktywności. Próbowałes w Ambicie 3 takich myków?
poirot
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2015, 12:20
Życiówka na 10k: wpiszę gdy <43.00
Życiówka w maratonie: wpiszę jak <3.40
Lokalizacja: szczecin

Nieprzeczytany post

rolba pisze:poirot próbowałes odpalać apki, które są oznaczone w serwisie jako "Daily usage". Np taka PRESSURE ALARM V4. Osoba która ją zrobiła pisze że powinna działac w trybie zwykłego zegarka bez przełączania sie do aktywności. Próbowałes w Ambicie 3 takich myków?
na razie żadnych apek nie ściągałem i nie instalowałem, nie miałem na to zbytnio czasu, chciałem "zbadać" podstawową funkcjonalność zegarka, programu moveslink oraz strony movescount - jak najszybciej wykorzystać zegarek w treningu.

zamierzam usiąść do apek z movescount w niedzielę po południu.
rolba
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2014, 14:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poirot chyba wiem jak to działa.

Spójrz do tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=oPtCvDJkoHc. Gość odpalił apkę o której Ci wspomniałem, jako "Excercise". Apka pewnie nie zapisuje danych więc jest nie inwazyjna dla pamięci. To w sumie nie głupi pomysł :).

Czyli to co widzimy w trybie monitora aktywności codziennej: klasyczny zegarek, recovery/aktywność , baro/alt i kompas to nic innego jak sprytnie wykonana apka. Hehe ciekawe :) i zarazem dobre do wykombinowania czegoś swojego :).
marb
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2008, 15:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzebinia

Nieprzeczytany post

Czy wyświetlacz zegarka ma taki kontrast jak na tym filmie: www.youtube.com/watch?v=OlB2RJPg9n8 czy można coś tam zmieniać w ustawieniach. Bo w porównaniu z V800 z tego filmu wydaje się bardzo słaby.
poirot
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2015, 12:20
Życiówka na 10k: wpiszę gdy <43.00
Życiówka w maratonie: wpiszę jak <3.40
Lokalizacja: szczecin

Nieprzeczytany post

marb pisze:Czy wyświetlacz zegarka ma taki kontrast jak na tym filmie: www.youtube.com/watch?v=OlB2RJPg9n8 czy można coś tam zmieniać w ustawieniach. Bo w porównaniu z V800 z tego filmu wydaje się bardzo słaby.
kontrast oczywiście można ustawiać, podobnie jak np. jasność podświetlenia. domyślnie kontrast jest ustawiony na 50 % mi ta wartość odpowiada. dodatkowo szybko i sprawnie możesz obrócić barwy i tak też regulować sobie widoczność. Jeszcze się nie zdecydowałem co mi bardziej odpowiada- czarne cyfry na białym tle, czy białe na czarnym. wszystko jest czytelne. Na tym zegarku z filmu gościu chyba nie ma nawet tej wartości 50, mógł dopasować sobie kontrast pod siebie.
rolba
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2014, 14:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przede wszystkim gość na filmie używa białych cyfr na czarnym tle w Ambicie i ewidentnie ma obniżoną wartość kontrastu. Jak spojrzysz na V800 w 5 sekundzie to na dole ekranu V800 jest również taka sama sytuacja jak w Ambicie, może ciut na korzyść V800 pod względem kontrastu. Nie wiem dokładnie jaki wyświetlacz jest w V800 (możliwe że jest to jakiś oled, ale trzeba by to sprawdzić) ale w Ambitach są na 100% LCD.

W każdym razie film pokazuje porównanie Ambita 3 Sport z V8000, to też miej na uwadze. Wersja Peak jest troszkę grubsza (chyba o 2mm) no i na ręce wygląda trochę inaczej.

Ja używam czarnych cyfr na białym tle. Z minimalnym 5% podświetleniem w nocy jest ok. Ale dla mnie i tak zdecydowanie lepiej w nocy świecić jest czołówką na zegarek niż korzystać z podświetlenia. Moim zdaniem lepiej widać.
poirot
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2015, 12:20
Życiówka na 10k: wpiszę gdy <43.00
Życiówka w maratonie: wpiszę jak <3.40
Lokalizacja: szczecin

Nieprzeczytany post

dziś 36 km w ekstremalnych warunkach - duże opady śniegu, duże zachmurzenie.

fixa zegarek złapał po 3 sekundach :szok: zapis danych wzorcowy, 4 godziny zapisu na maksymalnych ustawieniach - 22 % baterii
rolba
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2014, 14:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak jak poirot pisze, bateria schodzi bardzo powoli. 3 godziny w samolocie (GPS 1s, zapis co 1s) plus 2 spacery po godzinie (GPS 1s, zapis co 1s + HR) i 4 dni w trybie zegarka - zeszło 35%. Zastanawia mnie jak z żywotnością baterii, w instrukcji piszą że 300 ładowań. Na pewno regularne podłączanie i zgrywanie (pod ładowywanie) nie pomoże baterii w żywotności. Zgrywanie bezprzewodowe jest chyba lepsze, puki co nie mam takich możliwości więc lecę po kablu.

Nie przepadam za tym, że wszystko trzeba ustawiać z poziomu serwisu. Jak się pomylę w ustawieniach, a nie mam iphone'a to kaplica. Musiałem lecieć w delegację i zapomniałęm sobie ustawić podświetlenia do trybu "samolot". A do tego zapomniałem, gdzie i czy dało się to zmienić z poziomu menu no i potem nie byłem zadowolony, jak mi w samolocie zgasili światło...

To tyle, puki co.

*Edit.
Jeszcze jedno. Pasek zegarka nie jest jakiś mega wygodny w codziennym użytkowaniu. Troche mnie drażni, ale może się przyzwyczaję bo zegarka od kilkunastu lat nie nosiłem.
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To nie tak. Akumulator jest objęty gwarancją na 300 cykli ładowania albo rok użytkowania. Wszystko jest opisane w instrukcji. Wg informacji na wrzesień zeszłego roku wymiana akumulatora to koszt 350 zł. Sprzedawca nie wiedział czy w cenę wliczona jest przesyłka (100 zł).
ODPOWIEDZ