Garmin Forerunner 245 czy 645?

bad811
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 28 sie 2019, 14:48
Życiówka na 10k: 49,10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Przydatne także jest podczas analizy snu.
- niby do czego ci potrzebny pulsoksymetr w czasie snu?

Body battery jest całkiem fajne ale nie zawsze działa jak trzeba.
idąc za Garminem:
"Zaawansowane funkcje monitorowania snu i samopoczucia
Zegarek Forerunner 245 Music jest wyposażony w narzędzia, które pomagają śledzić stan Twojego ogólnego samopoczucia oraz jakość snu4 w nocy. Narzędzia te zapewniają dostęp do kluczowych informacji, które można wykorzystać w celu zmaksymalizowania skuteczności treningu. Na przykład jest to nasz pierwszy zegarek do biegania, który ma wbudowany pulsoksymetr5. Ten umieszczony na nadgarstku czujnik szacuje natlenienie krwi, co pomaga ocenić, w jaki sposób ciało absorbuje tlen — zwłaszcza podczas snu. Aby dowiedzieć się, jak śpisz, Forerunner 245 Music monitoruje fazy snu płytkiego, głębokiego oraz REM, a także ruch podczas snu. Jest również wyposażony w funkcję całodziennego pomiaru wysiłku, która umożliwia śledzenie kondycji w ciągu dnia. Jeśli poziom wysiłku lub stresu rośnie, użyj minutnika oddychania relaksacyjnego i przeprowadź krótkie ćwiczenie oddechowe, które pomoże Ci uspokoić umysł i ciało. Aby pomóc Ci zoptymalizować energię swojego ciała, funkcja monitorowania energii Body Battery™ wykorzystuje zebrane dane do mierzenia rezerw energii w dowolnym momencie, dzięki czemu możesz zaplanować swój dzień, uwzględniając optymalny czas aktywności i odpoczynku."

Zrozumiałem z tego, że pomiar natlenienia krwii podczas snu poprawia jego odczyt i analizę. Teraz czytając raz jeszcze już nie jestem tego pewien czy autor miał to na myśli ;) Niech ktoś mądrzejszy się wypowie
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bzdura, nie poprawia żadnej analizy snu.

Masz też w instrukcji taką uwagę:
Nietypowe pozycje podczas snu mogą powodować wyjątkowo niskie odczyty SpO2 podczas snu.
Sama dokładność pulsoksymetru też może budzić wątpliwości. Będziesz na noc mocno pasek dociągał?
W końcu skóra się zbuntuje :oczko:

W wysokich górach można sobie pozwolić na jakieś analizy ale alpiniści to będą korzystać z profesjonalnego sprzętu.

W 6X Pro posiadam pulsoksymetr i nie widzę jego zastosowania na naszym poziomie.
Dodam, że z powodów zdrowotnych posiadam też medyczny pulsoksymetr i przy jednostkowych pomiarach wyniki z 6X są dość zbieżne. Czasami jednak Garmin pokazuje 93 a profesjonalny sprzęt pokazuje 97.

Zobacz sobie tu:
http://ratunek24.pl/monitorowanie-param ... oksymetria
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
bad811
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 28 sie 2019, 14:48
Życiówka na 10k: 49,10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keiw, dzięki za rzetelne informacje.
Sławcio swoim postem niechcący podrzucił mi pomysł, że może warto zerknąć na używane 945 ;). Znalazłem garmina 945 50km ode mnie (więc mógłbym podjechać). Nawet wstępnie dogadałem się na 2000zl. Zegarek z czerwca, na gwarancji. Ponoć użyty kilka razy, stan idealny. Panie i Panowie- czy warto? ;)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Uważam, że warto.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1282
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pisząc swoją historię z 945, nie chodziło mi o pokazanie że jest taki ładniejszy od 245 czy 645.
Chciałem przekazać że zegarek ma się podobać, i na własnym przykładzie pokazać, że jak chciałem sobie kupić 645 oglądając zdjęcia w internecie, to przeszło mi to momentalnie, po założeniu go na rękę.
W twoim przypadku może być zupełnie odwrotnie.

Czy warto kupić 945? To zależy od ciebie, jak stoisz z kasą. Dla mnie zegarek musie mieć barometr, więc mam ograniczony wybór.
Mapy, płatności, muzyka są mi zbędne. Pobawiłem się i mogło by już tego nie być. Te inne cuda tym bardziej są jak dla mnie niepotrzebne. Skoro zdarza im się pokazywać głupoty, jak ze snem czy ten body battery. To po co mi one, jak nie mam zaufania do ich wskazań.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Te funkcje które wymieniasz są pomijalne i mało istotne. W obu zegarkach. Są bo są. I bardziej się przydadzą początkującym niż biegającym już jakiś czas.
Zna się swój organizm lepiej niż jakiś tam zegarek.
Nieprawda. Nie nazwałbym się początkującym, a jeszcze się nie zawiodłem na ocenie Garmina w trędzie formy - czyli trend pomiaru VO2Max - a biegam już 3 lata z G640.
generalnie zasada jest prosta - kup najlepszy zegarek, na jaki Cię stać.
Nie przewidzisz, czy za rok nie będziesz już trajlonował np
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1282
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:Nieprawda. Nie nazwałbym się początkującym, a jeszcze się nie zawiodłem na ocenie Garmina w trędzie formy - czyli trend pomiaru VO2Max - a biegam już 3 lata z G640.
To dobrze że jesteś zadowolony, ja tam tylko patrzę z przymrużeniem oka na to.
Dam ci konkretny przykład. FR945 pokazuje mi VO2max 53, i prognozuje 5K na poziomie 20:30. Dokładnie nie pamiętam ile to było bo nie przykładam do tego uwagi, ale sporo więcej niż 20 minut. Na zawodach pobiegłem coś 19:56, no dobra mógł się pomylić wybaczam mu. Tylko dlaczego do cholery już po zawodach on dalej pokazuje prognozę grubo powyżej 20 minut?
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:
ragozd pisze:Nieprawda. Nie nazwałbym się początkującym, a jeszcze się nie zawiodłem na ocenie Garmina w trędzie formy - czyli trend pomiaru VO2Max - a biegam już 3 lata z G640.
To dobrze że jesteś zadowolony, ja tam tylko patrzę z przymrużeniem oka na to.
Dam ci konkretny przykład. FR945 pokazuje mi VO2max 53, i prognozuje 5K na poziomie 20:30. Dokładnie nie pamiętam ile to było bo nie przykładam do tego uwagi, ale sporo więcej niż 20 minut. Na zawodach pobiegłem coś 19:56, no dobra mógł się pomylić wybaczam mu. Tylko dlaczego do cholery już po zawodach on dalej pokazuje prognozę grubo powyżej 20 minut?
Bo powtórzę - liczy się trend. Jak spadło - forma niższa, jak wzrosło, forma wyższa. Ten sam silnik, inne wyniki - bolidy F1 - nie samym VO2max biega człowiek :P
No i przeważnie bywa odwrotnie - przynajmniej u moich znajomych ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Dexter28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:26
Życiówka na 10k: 38:25
Życiówka w maratonie: 3:12

Nieprzeczytany post

Aby nie tworzyć nowego tematu zapytam tutaj. Mam polar H10 i biegam trochę interwałow, lubie je analizować, zatem chciałbym go zachować. Natomiast mam już dość tego uzbrajnia w słuchawki, kabel i telefon. Szukam zegarka z muzyką, bo słucham za każdym razem (spotify). Krótki research no i forerunner245 music mi pasi...czy można jakoś pożenić pasek polara z zegarkiem garmina(formalnie lub rootowalnie)?
Czy może jeszcze inne rozwiązanie?
[url=viewtopic.php?f=27&t=61636]ZAPISKI TRENINGOWE[/url] // [url=viewtopic.php?f=28&t=61637]KOMENTARZE[/url]
5km -21:37(09.19r.)->18:47(06.21r.)
10km-46:31(03.19r.)->38:25(09.22r.)
HM-1h:39m:53s (10.2019) Silesia
M-3:24:50(10.20r.)->3:12:04(10.21r.)
[url=https://www.strava.com/athletes/36493985]strava[/url]
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pas H10 może transmitować sygnał po BT jak i ANT+ więc nie będziesz miał żadnego problemu, bu go sparować z Garminem.
Nie wiem co ty chcesz "rootować" i szukać jakiś "innych" rozwiązań.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Dexter28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 15 lis 2018, 13:26
Życiówka na 10k: 38:25
Życiówka w maratonie: 3:12

Nieprzeczytany post

Seeeeerio?to nie jest tak, że softy producentów sie gryzą w wiadomym celu? Musze to sobie jeszcze potwierdzić, ale chyba mnie dzisiaj dobrze uszczesliwiles:)
Pozdro
[url=viewtopic.php?f=27&t=61636]ZAPISKI TRENINGOWE[/url] // [url=viewtopic.php?f=28&t=61637]KOMENTARZE[/url]
5km -21:37(09.19r.)->18:47(06.21r.)
10km-46:31(03.19r.)->38:25(09.22r.)
HM-1h:39m:53s (10.2019) Silesia
M-3:24:50(10.20r.)->3:12:04(10.21r.)
[url=https://www.strava.com/athletes/36493985]strava[/url]
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Sam mam Garmina i pas H10. Sparowałem go poprzez ANT+ i działa znakomicie.
Rejestruje na nim nawet częstotliwość oddechu i zmienność rytmu serca.
Obrazek

Co ty z tym "gryzieniem się".
Kupuj i tyle.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Posiadacze 245 - Wam też takie durnoty pokazuje zegarek dotyczące snu? Wg niego ostatniej nocy na 7h snu miałem 35 minut snu głębokiego. Toć to szok. :hahaha:
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, Garmin ma moniotrowanie snu na bardzo słabym poziomie. Pamiętam, że nawet pierwszy xiaomi mi band sobie z tym lepiej radził i potrafił wykryć że wcale nie śpię tylko zdjąłem urządzenei z ręki na całą noc.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Wam też takie durnoty pokazuje zegarek dotyczące snu? ...
Później przez takie błędy człowiek cały dzień zmęczony i niewyspany chodzi :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ