FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
Jan123

Nieprzeczytany post

myxomatosis pisze:Ja naprawde nie oczekuje, ze slad bedzie jak od linijki, ale nie moge pogodzic sie z faktem, ze nowy zegarek od uznanego producenta nie ma podejscia do chinskiej zabawki za ułamek ceny 945.
Tu sa screeny porownawcze z przykladowego biegu (inne biegi, zwlaszcza te w lesie, sa tak samo kiepskie).
Garmin oczywiscie niebieski.
https://photos.app.goo.gl/E3SaPfQ8xFPM8pH37
Posrod wysokich budynkow Garmin totalnie odjechał w kosmos. A i nawet na zupelnie otwartej przestrzeni zamiast pokazac równy slad zgodny z przemierzaną scieżką - to są jakies zygzaki.
I dzieki temu srednie tempo z calego biego o kilkanascie sekund lepsze w garminie... No super motywacja.

Nie chce kupowac stryda za kolejne 1000PLN i jeszce co chwile przepinac go do innych butow.
Wydaje mi się, że nie jest skalibrowany
Robiłeś to co garmin pisze, że Przy pierwszym użyciu trzeba ustawić wysokość prawidłowo z map, nie z GPS ale najpierw mapy ściągnąć 2h. Potem po restarcie wszystko ustawień good practice z fenixa 3i powtarzali to do 5tki, że trzeba wystawić na okno nie ruszać na samym GPS i zapis co sekundę. Potem ustawiasz GPS plus gallileo na oknie kalibruje satelity GPS do gallileo i powinno być ok przez przynajmniej miesiąc.
New Balance but biegowy
myxomatosis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:36
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 03:31:00

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze: Wydaje mi się, że nie jest skalibrowany
Robiłeś to co garmin pisze, że Przy pierwszym użyciu trzeba ustawić wysokość prawidłowo z map, nie z GPS ale najpierw mapy ściągnąć 2h. Potem po restarcie wszystko ustawień good practice z fenixa 3i powtarzali to do 5tki, że trzeba wystawić na okno nie ruszać na samym GPS i zapis co sekundę. Potem ustawiasz GPS plus gallileo na oknie kalibruje satelity GPS do gallileo i powinno być ok przez przynajmniej miesiąc.
.

Nie wyczytałem nic takiego w instrukcji, o czym piszesz. To mój pierwszy Garmin. W Polarze V800 i w Stratosie nie trzeba było robić takich kalibracji i oba działały bardzo dobrze (zwłaszcza Polar).
Czyli najpierw sam GPS na dworze (np. bieganie, tak?), A potem jeszcze GPS+Galileo? Ile te wystawianie ma trwać?
Dzięki
Jan123

Nieprzeczytany post

myxomatosis pisze:
Jan123 pisze: Wydaje mi się, że nie jest skalibrowany
Robiłeś to co garmin pisze, że Przy pierwszym użyciu trzeba ustawić wysokość prawidłowo z map, nie z GPS ale najpierw mapy ściągnąć 2h. Potem po restarcie wszystko ustawień good practice z fenixa 3i powtarzali to do 5tki, że trzeba wystawić na okno nie ruszać na samym GPS i zapis co sekundę. Potem ustawiasz GPS plus gallileo na oknie kalibruje satelity GPS do gallileo i powinno być ok przez przynajmniej miesiąc.
.

Nie wyczytałem nic takiego w instrukcji, o czym piszesz. To mój pierwszy Garmin. W Polarze V800 i w Stratosie nie trzeba było robić takich kalibracji i oba działały bardzo dobrze (zwłaszcza Polar).
Czyli najpierw sam GPS na dworze (np. bieganie, tak?), A potem jeszcze GPS+Galileo? Ile te wystawianie ma trwać?
Dzięki
Tak ale wcześniej wysokość skalibruj. Ogólnie za rok garmin sam się skalibruj ale jak oczekuje ASAP efektów to musisz sam kalibrowac.
Swój stary zegarek długo używasz to już się skalibrowal
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

myxomatosis pisze:Ja naprawde nie oczekuje, ze slad bedzie jak od linijki, ale nie moge pogodzic sie z faktem, ze nowy zegarek od uznanego producenta nie ma podejscia do chinskiej zabawki za ułamek ceny 945.
Tu sa screeny porownawcze z przykladowego biegu (inne biegi, zwlaszcza te w lesie, sa tak samo kiepskie).
Garmin oczywiscie niebieski.
https://photos.app.goo.gl/E3SaPfQ8xFPM8pH37
Posrod wysokich budynkow Garmin totalnie odjechał w kosmos. A i nawet na zupelnie otwartej przestrzeni zamiast pokazac równy slad zgodny z przemierzaną scieżką - to są jakies zygzaki.
I dzieki temu srednie tempo z calego biego o kilkanascie sekund lepsze w garminie... No super motywacja.

Nie chce kupowac stryda za kolejne 1000PLN i jeszce co chwile przepinac go do innych butow.
A jaki tryb GPS masz ustawiony dla biegania? Garmin dla 945 poleca GPS+GLONASS. Ja tak biegam i moje slady wygladaja super. Software zgaduje ze masz najswiezszy 2.40?

Ja mam zegarek od 11 dni, 4 biegi na koncie i dokladnosc jest conajmniej bardzo dobra. Bateria dzis 29%, 2 tygodnie na pewno wytrzyma, a mysle ze po kolejnych cyklach ladowania bedzie jeszcze lepiej.

Pzdr
Jan123

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:
myxomatosis pisze:Ja naprawde nie oczekuje, ze slad bedzie jak od linijki, ale nie moge pogodzic sie z faktem, ze nowy zegarek od uznanego producenta nie ma podejscia do chinskiej zabawki za ułamek ceny 945.
Tu sa screeny porownawcze z przykladowego biegu (inne biegi, zwlaszcza te w lesie, sa tak samo kiepskie).
Garmin oczywiscie niebieski.
https://photos.app.goo.gl/E3SaPfQ8xFPM8pH37
Posrod wysokich budynkow Garmin totalnie odjechał w kosmos. A i nawet na zupelnie otwartej przestrzeni zamiast pokazac równy slad zgodny z przemierzaną scieżką - to są jakies zygzaki.
I dzieki temu srednie tempo z calego biego o kilkanascie sekund lepsze w garminie... No super motywacja.

Nie chce kupowac stryda za kolejne 1000PLN i jeszce co chwile przepinac go do innych butow.
A jaki tryb GPS masz ustawiony dla biegania? Garmin dla 945 poleca GPS+GLONASS. Ja tak biegam i moje slady wygladaja super. Software zgaduje ze masz najswiezszy 2.40?

Ja mam zegarek od 11 dni, 4 biegi na koncie i dokladnosc jest conajmniej bardzo dobra. Bateria dzis 29%, 2 tygodnie na pewno wytrzyma, a mysle ze po kolejnych cyklach ladowania bedzie jeszcze lepiej.

Pzdr
A masz włączony pulsoksymetr cały czas?
Bo mi nie trzyma dłużej i 3dni z pulsoksymetrem
myxomatosis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:36
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 03:31:00

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Tak ale wcześniej wysokość skalibruj. Ogólnie za rok garmin sam się skalibruj ale jak oczekuje ASAP efektów to musisz sam kalibrowac.
Swój stary zegarek długo używasz to już się skalibrowal
Wysokosci nie kalibrowalem, bo wskazuje bardzo dobrze. Akurat wysokosc i jej zmiany zegarek monitoruje wg. mnie bezbłędnie.

Stare zegarki od wyjecia z pudelka pokazywaly bardzo dobrze:)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 21:56 przez myxomatosis, łącznie zmieniany 1 raz.
myxomatosis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:36
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 03:31:00

Nieprzeczytany post

djhonda pisze: A jaki tryb GPS masz ustawiony dla biegania? Garmin dla 945 poleca GPS+GLONASS. Ja tak biegam i moje slady wygladaja super. Software zgaduje ze masz najswiezszy 2.40?

Ja mam zegarek od 11 dni, 4 biegi na koncie i dokladnosc jest conajmniej bardzo dobra. Bateria dzis 29%, 2 tygodnie na pewno wytrzyma, a mysle ze po kolejnych cyklach ladowania bedzie jeszcze lepiej.

Pzdr
Zaczalem od gps+glonass - tak, jak zalecal DCRain. Sam GPS gorzej, GPS+Galileo tez gorzej. Oczywiscie 2.40.
Bateria tez mi trzyma bardzo dobrze. Pierwsze ladowanie starczylo na tydzien z paroma aktywnosciami bez pulsyksometru.
Jan123

Nieprzeczytany post

Poddaje się wyłączam pulsoksymert całodobowy i tylko na noc zostawiam, bo bateria ledwo trzyma 3dni.
Lepiej pokazuje niż w 5x+ ale ładowanie tak często jak telefonu nie zachęca używania tej opcji.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

pulsoksymert całodobowy
- a co ci dawała ta funkcja?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

lepiej baterie rozladowywalo.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Z nazwy rozumiem, że jest to całodobowy pomiar saturacji.
Być może jest to przydatne w wysokich górach ale tak to za bardzo nie wiem jak można takie informacje wykorzystać.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
pulsoksymert całodobowy
- a co ci dawała ta funkcja?

Ładowanie co 2 dzień :-)

Ogólnie ta opcje lekarze wykorzystują aby zdjagnozowac choroby zagrażające życiu. Ale w nocy wystarczy bo jeśli nie ma anomalii w nocy to jest ok
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Już doczytałem sobie z instrukcji Fenixa:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... 70860.html
Znajomość danych dotyczących poziomu stężenia tlenu we krwi pomaga określić, jak organizm aklimatyzuje się do wysokości w sportach alpinistycznych i ekspedycjach. Kiedy widżet pulsoksymetru jest włączony, urządzenie analizuje poziom tlenu we krwi oraz wysokość za każdym razem, gdy użytkownik jest w bezruchu. Profil wysokości pomaga w odczytywaniu zmian analizowanych przez pulsoksymetr stosownie do aktualnej wysokości, na której znajduje się użytkownik.

...
Urządzenie będzie automatycznie analizowało poziom tlenu we krwi przez cały dzień za każdym razem, gdy nie będziesz się ruszać.

UWAGA: Włączanie całodobowego trybu aklimatyzacji skraca czas działania baterii.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

Fyi

Nie wiem czemu ale super apka android sleep zainstalowałem przez connecta i zawieszala się nie można było było wyłączyć a przez garmin IQ sklep jest ok to samo że strydem były problemy
Jan123

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Fyi

Nie wiem czemu ale super apka android sleep zainstalowałem przez connecta i zawieszala się nie można było było wyłączyć a przez garmin IQ sklep jest ok to samo że strydem były problemy

Dobra ignore dalej jest Problem Z apka android sleep nie da się wyłączyć na fr945 po 8h. Trzeba zegarek wyłączać
ODPOWIEDZ