Polar m430, następca m400

Awatar użytkownika
qbus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2015, 10:53
Życiówka na 10k: 32:57
Życiówka w maratonie: 2:33.02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieprzeczytany post

Help! Czy ktoś wie jak zrobić w M430 factory reset z poziomu zegarka bez podłączenia do kompa i polar flow ?
New Balance but biegowy
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

qbus pisze:Help! Czy ktoś wie jak zrobić w M430 factory reset z poziomu zegarka bez podłączenia do kompa i polar flow ?
Factory reset tylko z kompem. Zwykły przez zegarek.
https://support.polar.com/en/support/ho ... t-the-m430
FraNAs
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:55
Życiówka na 10k: 47:42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: FSW

Nieprzeczytany post

Chcę kupić m430, tylko co oznaczają te cyfry?
CARDIO 1031
CARDIO 1163
CARDIO 1134
itd itd
Początek biegania: 8 luty 2019
5KM: 22:11
10KM: 47:42
15KM: 1:23:42
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Te cyfry to inwencja twórcza sprzedawcy, Polar tego nie stosuje :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przymierzam się do kupienia podobnego zegarka, ale zabieram się jak pies do jeża, bo dotąd stoper z międzyczasami mi wystarczał. Mam jednak kłopoty z trzymaniem rozsądnego tempa na połówce i w maratonie, zawsze początek wychodzi za szybko. Odczyt tempa z GPS mógłby być tu pomocny. Może zadam głupie pytanie, ale w instrukcji ani w innych opisach nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli na jednym ekranie można wybrać wyświetlanie do 4 parametrów, to czy bez skakania po ekranach można wyświetlać czas całego biegu, międzyczas łapany ręcznie (nie autolap!), tempo chwilowe wg GPS i tętno? Na tym ostatnim akurat najmniej mi zależy, ale jak już jest, to czemu nie. Ewentualnie może ktoś podpowie jeszcze prostsze urządzenie (poza telefonem, bo to już przerabiałem), które pokaże międzyczas i tempo chwilowe?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:Może zadam głupie pytanie, ale w instrukcji ani w innych opisach nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli na jednym ekranie można wybrać wyświetlanie do 4 parametrów, to czy bez skakania po ekranach można wyświetlać czas całego biegu, międzyczas łapany ręcznie (nie autolap!), tempo chwilowe wg GPS i tętno? Na tym ostatnim akurat najmniej mi zależy, ale jak już jest, to czemu nie. Ewentualnie może ktoś podpowie jeszcze prostsze urządzenie (poza telefonem, bo to już przerabiałem), które pokaże międzyczas i tempo chwilowe?
Da się, czas manualny łapa to będzie Czas okrążenia, reszta to standardowe parametry które są na domyślnych ekranach. Wrzucam screeny co masz do wyboru.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, dziękuję! Może się jednak skuszę, bo trzeba iść z duchem czasu :hahaha:
elektrod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:47
Życiówka na 10k: 45:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zobacz tu: https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=59621. Na końcu jest link do aukcji która kończy się jutro.
mój blog - viewtopic.php?f=27&t=57879
komentarze - viewtopic.php?f=28&t=57878

PB
5k - 21:11 - 28.10.2023
10k - 43:42 - 11.11.2023
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:Ok, dziękuję! Może się jednak skuszę, bo trzeba iść z duchem czasu :hahaha:
Ja zakupiłam M430 jako zastępcę M400, który umierał po 3,5 roku intensywnego użytkowania. Te dwa zegarki różni tylko fakt, że M430 ma optyczny czujnik pomiaru tętna (6 diod), ale do biegania i tak używam pasa. Do pozostałych ćwiczeń wystarczy puls z nadgarstka. Dodatkowo masz opcję całodobowego pomiaru tętna (możesz wyłączyć) oraz opcję wyboru dokładności pomiaru GPS (wysoka, średnia, brak pomiaru). Ja biegam na średniej bo i tak używam Stryda do pomiaru tempa, który jest obecnie bezkonkurencyjny na rynku i nie zamienię go na żaden inny zegarek/czujnik.
Jeśli nie zależy Ci na czujniku optycznym to wybierz M400 bo to te same bebechy oprócz czujnika.
Mi udało się niedawno kupić M430 za 540zl (bez pasa HR bo mam ze starego zegarka) więc nawet się nie zastanawiałam :).
Nie napisałeś gdzie biegasz, bo jeśli szosa/asfalt to ten moduł GPS się sprawdzi, ale jeśli częściej robisz treningi w lesie to zapomnij o realnym tempie chwilowym - zwłaszcza teraz, kiedy niebo zasłaniają liście. Vantage M ma nowszy moduł GPS z większa dokładnością, ale jest dwa razy droższy niż M430.
Tak naprawdę nigdy nie można polegać na tempie chwilowym szacowanym na podstawie GPSa, bo ono zawsze będzie pokazywać tempo z opóźnieniem ok. 10 sekundowym po zmianie tempa biegu.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:Nie napisałeś gdzie biegasz, bo jeśli szosa/asfalt to ten moduł GPS się sprawdzi, ale jeśli częściej robisz treningi w lesie to zapomnij o realnym tempie chwilowym - zwłaszcza teraz, kiedy niebo zasłaniają liście. Vantage M ma nowszy moduł GPS z większa dokładnością, ale jest dwa razy droższy niż M430.
Tak naprawdę nigdy nie można polegać na tempie chwilowym szacowanym na podstawie GPSa, bo ono zawsze będzie pokazywać tempo z opóźnieniem ok. 10 sekundowym po zmianie tempa biegu.
Tego się właśnie obawiałem. Większość treningów i niektóre zawody biegam w lesie. Z kolei maratony zwykle w miastach między wysokimi budynkami. Czyli chyba jestem w punkcie wyjścia.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:
Astraroth pisze:Nie napisałeś gdzie biegasz, bo jeśli szosa/asfalt to ten moduł GPS się sprawdzi, ale jeśli częściej robisz treningi w lesie to zapomnij o realnym tempie chwilowym - zwłaszcza teraz, kiedy niebo zasłaniają liście. Vantage M ma nowszy moduł GPS z większa dokładnością, ale jest dwa razy droższy niż M430.
Tak naprawdę nigdy nie można polegać na tempie chwilowym szacowanym na podstawie GPSa, bo ono zawsze będzie pokazywać tempo z opóźnieniem ok. 10 sekundowym po zmianie tempa biegu.
Tego się właśnie obawiałem. Większość treningów i niektóre zawody biegam w lesie. Z kolei maratony zwykle w miastach między wysokimi budynkami. Czyli chyba jestem w punkcie wyjścia.
Jeśli więc chcesz mierzyć REALNE tempo chwilowe na treningach to tylko i wyłącznie zegarek + stryd, wtedy nie ma znaczenia otoczenie, on zmierzy go nawet na bieżni.
Co do GPSa w mieście, z nim nie ma problemu, zarówno w zegarkach z GPSami starszego typu jak i tymi najnowszymi od Sony, które są w Sunto i polarach Vantage.
Nie za bardzo tylko wiem dlaczego tak bardzo chcesz polegać na tempie chwilowym, ja zazwyczaj opieram się na znacznikach kilometrów organizatora, bo i tak nadrabiamy dystans, więc musimy biec odrobinę szybciej niż tempo minimalne żeby osiągnąć zakładany czas. Jadąc na manual lapach i znacznikach kaemów organizatora dość łatwo jest okiełznać pożądane tempo/prędkość.
Zegarek bardzo ułatwia treningi interwałowe, bo możesz sobie zaplanować wszystkie interwały a wtedy podczas treningu dostaniesz info kiedy i jak masz biec. Nawet późnym wieczorem jest to łatwe, ponieważ po zakończeniu każdej fazy tarcza automatycznie się podświetla, albo możesz ją podświetlać na czas calych interwałów.
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie dzisiaj biegania z GPSem w telefonie albo ze stoperem :bum: . Wiem, że da się, tylko po co się męczyć skoro za parę stówek mamy sprzęt na co najmniej trzy lata który Ci pomoże, a Tobie zostanie "jedynie" bieganie :hej: .
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miałem pomysł żeby tempo chwilowe traktować tylko kontrolnie, a bazować i tak na międzyczasach z poszczególnych kilometrów oznaczonych przez organizatora. Ale chyba to przerost formy nad treścią. W treningu jest mi to zupełnie niepotrzebne, myślałem tylko o zawodach. Ale chyba nie będę eksperymentował.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze: Ja zakupiłam M430 jako zastępcę M400, który umierał po 3,5 roku intensywnego użytkowania. Te dwa zegarki różni tylko fakt, że M430 ma optyczny czujnik pomiaru tętna (6 diod)...
No nie tylko, bo M430 ma jeszcze alarm wibracyjny
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie dzisiaj biegania z GPSem w telefonie albo ze stoperem :bum:
No więc właśnie zrobiłem powrót do przeszłości. Wziąłem swoją starą Nokię E52 ze Sports Trackerem i poszedłem sprawdzić czy tempo chwilowe cokolwiek pomaga. A ma ona całkiem zacny moduł GPS, który nawet nie wymaga karty SIM żeby działał. Dokładność ścieżki na mapie jest przyzwoita, a przekłamania dystansu i tempa średniego w porównaniu ze stoperem i mapą były zawsze niewielkie. Co prawda potrzebowała dość długiego czasu żeby złapać pozycję, ale nie była używana od lat, a ostatni raz na Krecie, więc mogła się trochę pogubić. Jak już załapała gdzie jest, to pozycję na mapie pokazywała dokładnie. Natomiast odczyt tempa chwilowego miał wahania rzędu 30 sekund, tak samo wariowała prędkość chwilowa, a tempo ostatniego kilometra tylko niewiele mniej. Ponieważ biegałem na zmierzonym odcinku, to mogłem porównywać z międzyczasami ze stopera. No i wniosek jest jeden - dobrze, że się w porę opamiętałem. Do treningu nadal wystarczy stoper i zeszycik żeby zapisywać wyniki :hahaha: A na zawodach to potrzebna jest chłodna głowa :bum:
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019, 22:43 przez PawelS, łącznie zmieniany 1 raz.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Używam M430 tak do biegania, jak i do kolarstwa szosowego. Korzystam z zewnętrznego (na klatę) monitora tętna łączącego się z M430 przez BT. Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że o ile w przypadku biegania rekord (zapis treningu) korzysta z danych przekazywanych przez zewn. HR monitor, o tyle w przypadku kolarstwa zapisywane są wyłącznie dane HR z zegarka :ech: Co mnie strasznie wkurza, bo wiadomo jak to jest z dokładnością w tym przypadku :wrr:
Bardzo proszę o potwierdzenie tego zjawiska :taktak:
ODPOWIEDZ