Stryd 2.0 (footpod)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

sochers - a sprawdzałeś, tak jak sugerowano, na kolarstwie? Tam podobno przy GPS bierze prędkość z footpoda.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Svolken - wypożyczasz sąsiadom Stryda zarobkowo? :bum:
Nie biegają, za to ja szybko sobie plusuje zakupy :hejhej: A Ty wolisz siedzieć nad zakupem i cierpieć z powodu wydanej kasy? :hahaha:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie cierpię, nie mam tak :usmiech:

Wspominam jednak, że cena za Stryda jest wysoka, niejednokrotnie wyższa od ceny zegarka sportowego.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Nie cierpię, nie mam tak :usmiech:

Wspominam jednak, że cena za Stryda jest wysoka, niejednokrotnie wyższa od ceny zegarka sportowego.

a ja się nie zgodzę , że cena wysoka :ble:
garmin MARQ™ Driver cena 2500 euro stryd 199euro . Wartośc stryda 8% wartosci zegarka
Garmin 935 cena około 2000zł a footpod 200zł czyli 10%

Czyli Stryd jest drogi tylko w tym wypadku jeśli porównujemy go do tanich, albo używanych zegarków.

To tylko taki przykład prowokujący, bo drivera chyba nie ma nikt na tym forum ;-)

Zaobserwować można, że nie dla każdego jest drogo zależy z jakiego pułapu się patrzy.
Dla jednego telefon s10 za 5000 czy iphon za 6000 to drogo dla drugiego normalna cena.
Jeden powie , że zamiast s10 lepiej kupić używany dobry samochód, inny powie , że potrzebuje s10 bo mu pasuje pod lakier samochodu, albo butów.

za dobrą jakość się płaci. A chyba nikt nie podważył , że STRYD prędkość dobrze pokazuje lepiej niż zegarki,footpod itp.
Czyli mimo,ze drogi to warty zachodu - i mam zamiar to sprawdzić - czekam na mojego stryda.

BTW jak ktoś uważa, że stryd za drogi to mam do sprzedania orginalny mało używany footpod garmina taniej sprzedam niż stryd
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze: a ja się nie zgodzę , że cena wysoka :ble:
To czemu na forum szukałeś ofert a nie kupiłeś od razu od producenta :hahaha:

Ja nie dyskutuję co dla kogo jest wysoką cena. Stwierdzam tylko, że Stryd jest drogi porównując go do innych tego typu urządzeń - footpod.
Nawet biorąc pod uwagę topowego Garmina 5X+ za 3500 zł to dołożenie do niego kolejnych 900 zł nie jest wcale małym i znikomym wydatkiem.
Nie negowałem też przy tym jego dokładności.

Problemy jednak bywają. Czasami coś się potrafi zawiesić i już kilka razy tak miałem, że Stryd wskazywał tempo zdecydowanie niższe niż rzeczywiste a tym samym mylnie zliczał dystans.
Dla niektórych osób ograniczeniem może być czas pracy do około 24 h.
Kolejne firmware też może być skopane i lepiej poczekać z aktualizacją czytając opinie innych, chyba że akurat nie mamy żadnych zawodów i sami możemy dawać informacje zwrotne.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Jan123 pisze: a ja się nie zgodzę , że cena wysoka :ble:
To czemu na forum szukałeś ofert a nie kupiłeś od razu od producenta :hahaha:
Badałem teren i jak to dobry sprzęt mimo,ze już kilka lat na rynku cene trzyma nikt nie sprzedaje w cenie footpoda :hejhej:
Jan123

Nieprzeczytany post

tak przy okazji bede biegał na strydzie przez apke , bo zegarek garmin dopiero dla mnie produkuje ;-)
jak z ta apką sie biega jak z endomondo ?
Słyszałem ze nie mozna zaplanowac sobie treningów jakiś interwałow itp.
A jak treningi ze stryda wyglądają, moze ktoś sie podzielić doświadczeniem.
Jan123

Nieprzeczytany post

SZOK jaka dokładność STRYDZIE bez zegarka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jan123

Nieprzeczytany post

Jestem w szoku nad dokładnością STRYD.
To powinno być na stanie każdego biegacza co zwraca uwagę na prędkość !
Biegałem w otwartej przestrzeni gdzie GPS/Gallielo był super zasięg, biegałem z różnymi footpodami
ALE TO CO STRYD daje to szok!! :szok:

6 sekund widać przyspieszenie prawidłowe z 7 minut na km do 5 minut na km.
Jakość nie samowita odwzorowanie 1:1

Zakresy mocy super pokazują obciążenie gdzie tracimy energie na których kawałkach itp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Jestem w szoku nad dokładnością STRYD.
Dorzuć do tego jeszcze to pole i będziesz miał tempo co do sekundy a nie jak w standardzie co 5, dodatkowo dla bardziej stabilnych wyników średnią z 3 sekund i naprawdę będzie Pan wniebowzięty.
https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/8671 ... 73a6e2a731

Dopiero doczytałem, że biegasz bez zegarka i dopiero zegarek będzie, więc na przyszłość.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Witaj w klubie zadowolonych.
Pytanie: czemu tak późno? :-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Witaj w klubie zadowolonych.
Pytanie: czemu tak późno? :-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
1) nie dowiarek
2) szkoda kasy -mialem "super sprzet" footpoda niby to samo :hahaha:
3) Za drogi = tanszy niz dobry zegarek a różnica kosmos
4) po co mi moc - moc mam w nogach
5) tyle tych modeli brak wiedzy czym to się różni :bum: przecież jest jeden model w sprzedaży :taktak:

BTW
ma wady i juz do stryda zaraportowałem
1) apka android juz pracują nad nia aby naprawic pokazywanie prędkości prawidłowo bo jest 5,5 zamiast 5:30
2) brak exportu ich treningów do apki, brak alertów kiedy przypieszyc, albo alerty aby utrzymać się w zone power - nikt im tego nie zgłaszał uważają, że zawsze ludzie wiedzą kiedy przyspieszyć , jak mają zaplanowane treningi to w głowie maja wszystkie kroki. Fakt ale mnie TAO rozleniwiło pod tym względem
3) mało opcji w apce na androidzie -endomondo,strava ma więcej

przy okazji mam model 9 rev3 co to znaczy nowy czy stary?ktoś ma nowszy niż numer 9?po aktualizacji 1.2 mi się to pojawiło
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To, że "za drogi", kłóci się z tym co mi już wcześniej pisałeś :-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:To, że "za drogi", kłóci się z tym co mi już wcześniej pisałeś :-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
No fakt nie jest jest tani , ale chyba wiem co chłopaki mieli na myśli ,że zarabia na siebie, zwraca się ta cena.

Zauważyłem, że mimo super zegarka i footpoda zajmowało mi koło 30-60sekund aby wpaść na właściwe tempo biegu pod czas interwału.
przykład tempo muszę utrzymać 5.00 na interwale na footpodzie rozbiegałem się do 4,00-4,30 minut na km przez 30sekund i kolejne 30 sekund zajmowało mi zwalnianie do 5,00 .

Na stydzie po MAX po 10sekundach pokazuje tempo 4:50 i po 15sekundach trzyma sie 5,00.
W prakryce po 10s jest prawidłowo tempo jak zdałem sobie sprawę ile traci się energii na rozpędzanie 40sekund to dobre interwały!

Inny przykład chce utrzymać tempo 4,00 przez km wczesniej to wyglądało tak ,że biegłem na maxa dochodziło do 3,10 i padałem po 500m. Szybciej biegłem ale krótko. Aktualnie dochodze do prędkości 3,50 i za 10 sekund trzymam 4,00 cały km a nie 30secund.

Na zakrętach ,pod górę strasznie dużo traci się energii, nie byłem świadomy , bo patrzyłem na prędkość
przykładowo z5 jest moje 3:42 czyli 477W a zauważywszy , że pod górę czy na zakręcie wyciskałem przy prędkości 4,30 koło 480W to widać jaka jest strata mocy, mało zauważalna ale nawrotki czy pod górę to nie powinno się cisnąć prędkość tylko trzymać bardziej moc bardziej teraz TA DOBRA MOC do mnie dociera ;-)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jan123, wpisałeś poprawne dane wagi i wzrostu do stryda?
Jakoś strasznie dużą masz tą moc.
U mnie przykładowo przy średnim tempie 4:16 pokazuje średnią moc 277.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
ODPOWIEDZ