Polar Vantage M - dyskusja

hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

moisz pisze:Usuń Flow i zainstaluj jeszcze raz skoro samo rozłączenie i ponowne łączenie z kalendarzem nie działa.
U Ciebie działa normalnie? Bo Flow usunąłem i pobierałem na nowo jak V-M nie chciał się zaktualizować przez bluetooth.
New Balance but biegowy
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie mogę sprawdzić, bo w ogóle nie mam obecnie tego kalendarza zainstalowanego. Może rozłącz flow z kalendarzem, zrestartuj telefon i dopiero znowu połącz.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

moisz pisze:
szymar pisze:... Poza tym muszę go najpierw posłać do sport konsultingu bo od jakiegoś czasu w pewnym momencie ładowania pokazuje się komunikat "ładowanie anulowano". A w takim stanie nie wystawię go na sprzedaż, bo nie wcisnę nikomu niczego z nawet drobą awarią. @Sport_Konsulting wywołam Was do tablicy - czy to problem ze złączem USB i wysyłać do naprawy? zmiana kabelków i ładowarek nic nie daje.
Najlepiej to napisz zapytanie do serwisu SK, odpowiadają bardzo szybko, a nie jakieś dziwaczne "wywoływanie do tablicy".
Uwagi na temat okrążeń były już zgłaszane w wątku o V-V, to jedno z wielu polarowych "przeoczoeń" w stosunku do starszych zegarków.
Na pewno w sprawie szczegółow odezwę sie do serwisu. Pisząc o "wywoływaniu do tablicy" nie miałem nic zlego na myśli. Mam z serwisem polara same dobre doświadczenia, a i tutaj na bieżąco sie odzywają.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po kolejnych dwóch testach wygląda to co najmniej ciekawie :) jakby się "nauczył" mojego nadgarstka :)

Sobota - temp -12, zegarek pod cienką koszulką + rękawiczki + cienka kurtka - pomiar nad wyraz poprawny (spadki są w momencie zwalniania, przystawania, widać po kadencji i tempie). Gps w tulenu ścieżki rowerowej na chwilę się stracił (widać dziurę na wykresie między 11 a 12 kilometrem). Bardzo się miło zaskoczyłem w takich warunkach odczytem.

Obrazek


Niedziela - temp około 0, zegarek pod cienką bluzą + rękawiczki - tutaj pomiar również elegancki.

Obrazek

e.

A odnośnie łączenia z kalendarzem Polar odpisał: "Otrzymaliśmy informację od działu technicznego, że rzeczywiście istnieje jakiś problem zgłoszony przez większa liczbę użytkowników. Prosimy o cierpliwość, trwają prace nad przywróceniem tej funkcji."
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tym razem bieżnia mechaniczna, odległość mierzona ruchami ręki zaniżona do 880-920m na każde 1000m wg. bieżni (obstawiam, że bieżnia pokazuje "prawdę") - im wyższe tempo i ruchy ręką solidniejsze tym dokładniejsza odległość i tempo wychodziło.

I tak jak się spodziewałem w sumie brak wpływu niskiej temperatury na zegarek/rękę dał wg. mnie całkiem przyzwoite odczyty tętna - poniżej wykres z takiej piramidki:

3x 800m 11kmh / 200m 17kmh + 1x 800m 12kmh / 200m 18kmh + 1x 800m 13kmh / 200m 19kmh.

Obrazek

Z dodatkowych ciekawostek - we Flow pojawiają się znaczniki bezczynności (w dobrych momentach) mimo braku informacji z samego zegarka.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Co do znaczników, to wyłapałem to już drugiego dnia po zakupie podczas jazdy autem -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 41#p960441

Mam nadzieję, że to zostanie zmienione i ostrzeżenia się pojawią.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Czy ktoś biega z V-M i Stryd?

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

hooki pisze:
- po aktualizacji Polar Flow pod modele Vantage przestała działać synchronizacja z Google Calendar - cele treningowe (program treningowy z Flow) oraz rezultaty treningów nie pojawiają się w kalendarzu - rozłączałem i łączyłem ponownie Flow z kalendarzem i problem dalej jest.
...
Dziś oprócz nowego firmware v 2.0.7 do serii Vantage:
https://support.polar.com/en/updates/va ... re-updates
wyszły też nowe wersje aplikacji Beat i Flow na Android.

W aplikacji Flow naprawiono ten problem, o którym wspominałeś:
Training results and targets not synced to Google Calendar, fixed
https://support.polar.com/en/updates/po ... or-android

Nie używam tej opcji, więc sam musisz sprawdzić :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, synchronizacja z kalendarzem już z powrotem działa :)
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po aktualizacji miałem po raz pierwszy sytuację taką jaka bywała z V-V, na początku biegu nie naliczyło dystansu (wysokość, tempo i tętno na wykresach pokazane normalnie a w tym czasie dystans jest cały czas zero i liczy dopiero po jakimś czasie już poprawnie).

Nie wiem czy to jednorazowo był jakiś problem czy temat się jeszcze powtórzy.
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Recenzja od Jacka Tohmanna z goultra.pl

http://www.goultra.pl/recenzja-polar-vantage-m/
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Witam.
Zauważyłem, że od kilku sesji treningowych po imporcie do polar flow tabela z czasami poszczególnych odcinków nie pokazuje dystansu a przez to nie ma tam tempa danego odcinka. Dzieje się tak zarówno w przypadku okrążeń automatycznych jak i łapanych ręcznie.
Czy ktoś miał taki przypadek?
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy Wam ostatnio (dwa dni) Polar V-M nie chce wykonać synchronizacji? Mojego nawet aplikacja nie wykrywa :/
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja nie mam żadnych problemów z synchronizacją. Nawet przed chwilą ją robiłem i wszystko poszło gładko.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

u mnie też ok.
ODPOWIEDZ