Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@Klimo - bez problemu możesz używać dwóch zegarków. Ja właśnie na koncie żony mam podpiętego A360 i V800.
Obrazek

W aplikacji na telefonie wybierasz tylko, które urządzenie synchronizujesz.
Przewijasz na dane urządzenie i zaznaczasz kropką to, które chcesz synchronizować:
Obrazek Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Dzięki, poradziłem sobie już wcześniej - w telefonie sparowałem kolejne urządzenie. Ale mam inaczej niż pokazujesz, nie mam tych kropek do wyboru, które urządzenie synchronizować, jak wciskam guzik w zegarku do synchronizacji po prostu się synchronizuje. No i pytanie - co prawda będę tylko zakładał A360 na trening, a nie do noszenia, ale nie będzie jakichś przekłamań dotyczących aktywności?
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Synchronizuje się chyba tylko to aktywne urządzenie. Możesz bez wyboru synchronizować oba na jednym telefonie?
U mnie akurat V800 i A360 synchronizują się na dwóch różnych smartfonach. Jeśli chcę na jednym, to muszę zmienić aktywne urządzenie.

Aktywności w miarę dobrze Flow ogarnia.
Np w jednym dniu biegałem z A360 i V800 ~11,5km.
W podsumowaniu aktywności z tego dnia mam:
1 godz. 13 min zmierzony czas aktywności
10472 zarejestrowanych kroków
13.55 km na podstawie liczby kroków
2114 spalonych kalorii
To była sobota i żona nie nosiła zegarka. Jedynie zliczył z tego czasu co ja je miałem i widać, że nie zsumował z dwóch.
Głębszych analiz nie robiłem. Możliwe że czasami będzie więcej % dziennej aktywności.
Zawsze można sobie założyć drugie konto :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Zacząłem używać A360 równolegle z V800, a w zasadzie zamiast - zegarek w domu mam ponad trzy lata, ale dopiero teraz doceniam jakość pomiarów (tętno), w szczególności na basenie. Muszę też powiedzieć, że w praktyce zaskakująco wygodne jest używanie obu zegarków bez żadnych dodatkowych "czynności", oba zegarki sparowane są z moim kontem na polar flow i każdy synchronizuję niezależnie z telefonem, a suma aktywności jest w zasadzie taka, jak powinna być.

Co prawda A360 nie mierzy odległości, ale przebieg tętna w basenie nawet w nowym V800, gdy jeszcze nie miałem wątpliwości co do sprawności kostki od pasa H7 zawsze był bardziej poszarpany i mniej wiarygodny.

Poniżej przykład z równolegle mierzonego treningu przez A360 i V800 (A360 z nadgarstka, V800 z pasa H7) - wolę mieć realny przebieg tętna niż dokładnie zmierzoną odległość, naprawdę, podczas kolejnej wizyty na pływalni w ogóle nie używałem już V800.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chcę rozkręcić i wysuszyć mój V800, bo z jakiegoś powodu (może sauna), spocił się.
Robię to według instrukcji z tej strony: https://www.ifixit.com/Guide/Polar+V800 ... ent/107955
ale nie mogę nigdzie znależć w jaki sposób wyłączyć zasilanie.
Everyman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2013, 00:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam Was,
planuje zakup tego zegarka ale waham się pomiędzy nim a modelem m430. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości:
- dojeżdżam do pracy rowerem i chciałbym aby aktywność ta zaliczana była do dziennej aktywności i załóżmy
że nie chciałbym zakładać pasu hrm, czy wówczas m430 odczytując tętno z nadgarstka pokaże to w platformie
polar flow w bardziej czytelny i zgodny z rzeczywistością sposób ? Czy v800 będzie widział ten wysiłek dopiero
jak założę pasek hrm i wówczas pokaże to w ten sposób jak m430 ?
- czy w aplikacji Polara będę mógł w dzienniczku tygodniowej/miesięcznej aktywności zobaczyć ile godzin spędziłem
na rowerze a ile godzin biegając czy jest tylko podawana ich suma ?
- wiem, że v800 ma nawigację czy mogę tam wgrywać mapę narysowaną w opeenstreet map na której widać szlaki
czy tylko jakaś ogólna mapa z googla jest ?
Everyman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2013, 00:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A może orientujecie się czym różni się m430 który ma program Polar Sleep Plus od tego monitorowania snu, które jest w v 800 ( czy nie ma ? )
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

V800 nie ma Polar Sleep Plus, bo nie ma całodobowego pomiaru pulsu.
Podaje tylko podstawowe dane związane ze snem.

SP masz opisane tu:
https://www.polar.com/pl/content/polar_sleep_plus

W V800 mamy:
Ocena jakości snu zależy od ruchów ręką. Okresy, gdy śpisz spokojnie i nie poruszasz się zbyt wiele, uznawane są za sen głęboki. Okresy, gdy poruszasz się i zmieniasz pozycję, są traktowane jako sen płytki.
https://www.polar.com/pl/produkty/zegar ... 0#fullspec
i
https://support.polar.com/e_manuals/V80 ... acking.htm
Jeśli założysz pulsometr V800 na noc, będzie on monitorować Twój sen. Nie ma potrzeby aktywacji trybu snu. V800 wykryje, że śpisz na podstawie ruchów nadgarstka.

Czas snu to najdłuższy nieprzerwany czas odpoczynku w ciągu doby, która rozpoczyna się o 18:00 i trwa do 18:00 dnia następnego. Choć przerwy we śnie krótsze niż 1 godzina nie powodują przerwania rejestracji, nie są one wliczane w czas snu. Przerwy przekraczające 1 godzinę powodują przerwanie rejestracji snu.

Czas i jakość snu (spokojny/niespokojny) podawane są w serwisie internetowym Flow i aplikacji Flow po zsynchronizowaniu pulsometru V800. Okresy, w których śpisz spokojnie i niewiele się ruszasz rejestrowane są jako sen spokojny. Okresy, podczas których ruszasz się i zmieniasz pozycję wliczane są do snu niespokojnego. Okresy bezruchu nie są sumowane – specjalny algorytm przypisuje większą wagę do dłuższych niż do krótszych okresów bezruchu. Procentowa część spokojnego snu stanowi stosunek czasu przespanego spokojnie do całkowitego czasu snu. Czas spokojnego snu jest wysoce indywidualny i należy go interpretować z uwzględnieniem całkowitego czasu snu.

Znajomość czasu snu spokojnego i niespokojnego pozwala uzyskać wgląd w jakość snu w nocy i dowiedzieć się, czy mają na niego wpływ zmiany wprowadzone w codziennych czynnościach. Informacje te mogą pomóc w poprawie snu i sprawić, że w ciągu dnia będziesz czuł się wypoczęty.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Everyman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2013, 00:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polar v 800
Ocena jakości snu zależy od ruchów ręką. Okresy, gdy śpisz spokojnie i nie poruszasz się zbyt wiele, uznawane są za sen głęboki. Okresy, gdy poruszasz się i zmieniasz pozycję, są traktowane jako sen płytki.

Polar m430
Twój Polar monitoruje Twoje ruchy dzięki wbudowanemu akcelerometrowi 3D, który automatycznie wykrywa, kiedy zasypiasz i kiedy się budzisz.

Z tych opisów wynika, że najważniejszy jest ruch ręki w nocy.
Na tej stronie Polara o Polar Sleep Plus nie ma nic o pomiarze tętna. Czyli różnica polega na tym, że w m430 analizuje jakiś parametr dodatkowo na podstawie odczytu tętna w nocy (np. najniższa wartość na poziomie takim i takim)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dane dotyczące pulsu masz dodatkowo.

Mając SP masz więcej informacji i możesz sobie to bardziej analizować:
Obrazek
Czy to jest bardziej przydatne? Nie wiem. Traktuję to bardziej informacyjnie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Everyman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2013, 00:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Też lubicie swojego V800 lub już go nie macie a sentyment pozostał?
Artykuł Bartka Olszewskiego:
http://warszawskibiegacz.pl/polar-czy-g ... d-zakupem/

Mam V-V ale jak dla mnie obecnie król jest tylko jednen: Polar V800 :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Mam V-V ale jak dla mnie obecnie król jest tylko jednen: Polar V800 :taktak:

Potwierdzam V800 jest najlepszy, choć marzy mi się połączenie V800 z czujnikiem z M430. Wtedy nie musiałbym żonglować zegarkami na codzień i do biegania. Szkoda, że to nie realne.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Coś mi się wydaje że polar rezygnuje z V800 na rzecz nowych modeli
W cenniku SK i na stronie polara są już tylko czerwone z dopiskiem wyprzedaż.

No cóż, mimo że mam krytyczne zdanie na temat tego wyświetlacza, zamówiłem sobie póki są dostępne w sklepach.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
PiotrMac
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 07 lip 2014, 18:23
Życiówka na 10k: 36min 26s
Życiówka w maratonie: 2h 57min 29s

Nieprzeczytany post

cześć

mam pytanie czy udało się komuś sparować V800 z LG V30 ?

nie mogę tego zrobić mimo różnych prób. Napisałem do polara o jakąś informację, lub wskazówkę, ale chyba leją na to.

Więc pytanie do was, da się, czy nie da się.



Trochę denerwuje mniej podejście Firmy Polar, bo kiedyś w prezencie kupiłem żonie M400 i też nie chce się parować z huaei P8 lite

Szlak mnie trafia jak te gadżety są niedopracowane.
Następny zegarek już pewnie nie będzie Polarem, ale narazie nie stać mnie na nowy, więc chciałbym korzystać z tego co mam
https://fantreningu.blogspot.com/

42km ======= 2h 57min 29s
21km ======= 1h 19min 44s
10km ======= 36min 26s
5km ======== 17min 24s


Obrazek
ODPOWIEDZ