Pasek HRM3-Run do Garmin 910 ?

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czołem!
Najprawdopodobniej padł mi pasek i po wymianie kilku maili z supportem (zegarek wymieniony w 2017 roku na nowy razem z pasem, ale brak wzmianki o nowym pasku HR) - z tego co zrozumiałem konsultanta, to będę musiał jednak kupić. Na razie jeszcze nie zamawiam, bo czekam na ostateczne potwierdzenie braku gwarancji.
No ale tak sobie przeglądam neta no i są te nowsze paski - ja mam HRM Garmin Heart Rate Premium Strap - czyli miękki pasek i kostka bez symbolu ludzika. Ten z ludzikiem już ma akcelerometr i stąd moje pytanie - czy to by coś mi dało w 910xt? Czy zegarek umiałby wykorzystać ten akcelerometr czy jednak jest za stary?

Inna sprawa - czy paski polara będą pasowały czy inny rozstaw zapinek? Przykładowy: https://www.aktywnynadgarstek.pl/akceso ... m-xxl.html
New Balance but biegowy
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Paski polara pasują do modułu garmina. Sam to przerabiałem, działało dobrze z moim 310XT.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8734
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Inna sprawa, że takie paski kupisz tylko na Ali, bo w Polsce nie są już dostępne. Do Polar są teraz w sprzedaży droższe od H10 elektrody Pro.
Pasują do Garmina.
Na Ali gdzie kupowałem, jest napisane, że te elektrody miękkie są do Polar, Garmin.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Masz zepsuty pasek, czy sam czujnik?
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
michal_c
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 256
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na alli kupowałem i sam pasek, bo pies mi pogryzl i pasek z czujnikiem. Wszystko działa ok z fr230. Nowy czujnik wziąłem z ant+ i bluetooth, ściągnąłem apke na telefon i rano mierze puls telefonem.
"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i
unikam kłótni."Oscar Wilde
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na forum czy tam supporcie Garmina była kiedyś informacja, że ten pasek powinien działać z każdym urządzeniem które wspiera ant+, po prostu nie ma dodatkowych danych. Natomiast była też lista urządzeń które się z nim nie sparują, ale nie pisało dlaczego. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że z większością urządzeń faktycznie działa, ale już np. z starszym FR 305 nie (nie paruje się).

EDIT: oryginalne info już nieosiągalne, ale ktoś wkleił to samo tu:
https://forums.garmin.com/forum/into-sp ... patibility

Ogólnie lepiej chyba nie ryzykować, ten pasek bez ludzika powinien być osiągalny bez problemu.
40+ na karku
Strava
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

squarePants pisze:Masz zepsuty pasek, czy sam czujnik?
Nie wiem i nie mam jak sprawdzić. Problem jest błahy - wskazania pulsu zawyżone, skaczą od "realnych" to niemożliwych. Wymieniona bateria, mocniej zaciśnięty pas, żel do ekg zastosowałem nawet. Tydzień temu sobie truchtałem po te 5:20 i mi namierzył 194 bpm (max mam około 205) - nie jako pik tylko przez dobre 3-4 minuty mi mierzył ponad 190 uderzeń. Stawiam na pasek.

Pytając o pasek "z ludzikiem" - myślę, że by się sparował, ale jeśli nie wykorzystam dodatkowych danych to nie ma sensu dopłacać. Najpewniej kupię polarowski pasek.
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polarowski pasek - w sensie sam pasek, czy razem z czujnikiem ? Polar chyba nie ma pasków (czujników) z ant+.
40+ na karku
Strava
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sam pasek. Dopytuję jeszcze support, czy wg ich wiedzy taki problem jak opisałem to problem z pasem czy kostką, ale wydaje mi się, że to będzie problem pasa. Ogólnie nie mam na razie ciśnienia, mam czas na przemyślenie tematu. :)
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dynamiki biegu w 910 nie będziesz miał, nie zawracaj sobie głowy hrm3. Co do błędnych wskazań, tego typu błędy zwykle mają związek z paskiem, ale zimą przy niskich temperaturach pulsometrom zdarza się wariować. Jeżeli błąd pojawia się na początku, jest niska temperatura (rozumiem, że jesteś w Polsce?) i jesteś z ubierających się cienko na trening to też może być przyczyna błędnych wskazań. Spróbuj na początku wychodząc na chłód przylożyć dłoń do pulsometru i potrzymać przez pierwsze 2-3 minuty biegu. Potem zwykle wystarcza ciepło wytworzone w czasie aktywności. O ile niska temperatura jest przyczyną. W ant+ mi się coś takiego zdarzało dość regularnie, a z BT nie. I tylko przy bieganiu (ubieram cienką koszulkę i wiatrówkę).
Iaaf
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2006, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

moisz pisze:... nie zawracaj sobie głowy hrm3...
Do 910XT były paski hrm3 (w początkowych modelach chyba jeszcze hrm2) (bez ludzika, u mnie to hrm3-ss), a ten z ludzikiem to hrm3 run (podobny ale z ludzikiem) i hrm4 (ten z na stale zaczepioną kostką)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

up
potwierdzam
ODPOWIEDZ