Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

No i wyszła aktualizacja firmware do wersji 2.0.7 dla obu Vantage.
Więcej info:
https://support.polar.com/en/updates/va ... re-updates

Apka w telefonie jeszcze tego nie chwyta więc trzeba podłączyć kablem do komputera i odpalić Flow.
There are new firmware updates available for both Polar Vantage V and Vantage M.

The newest additions to your Vantage include stopwatch, countdown timer and interval timer. Interval timer and countdown timer are available during training sessions. To add them to your training display, first go to Sport Profile Settings in the Polar Flow app or to FLOW.POLAR.COM, and add the timers to the training views of any sports you want to use them in. Also, countdown timer and stopwatch are available from the watch main menu under Timers for use outside of training sessions.

Another function included in this release is button lock. With Vantage V it also disables all touch display actions. So, no more unintended swipes or button presses. Press and hold the LIGHT button to put it on and off.

In addition, we’ve fixed lots of bugs and made some enhancements to existing functions such as brightened the backlight when looking at your watch during training and improved the speed sensitivity which means faster reaction to changes in speed.

Update your watch on your computer via FlowSync or on your mobile via Flow app.

Version number: 2.0.7

Release date: December 12th, 2018

Improvements/fixes in this release:

- Stopwatch, countdown timer and interval timer
- Button and touch lock
- Brighter backlight when looking at the display during training
- Speed sensitivity improved (faster reaction to changes in speed)
- Fixes for cases where distance is missing from the beginning of a session
- Fixes for cadence from the wrist
- Fixes for pool swimming distance. Most of the issues with units when swimming also fixed
- Some oopses fixed
- Some touch UI freezes fixed
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zrobiłem dziś trening na nowym firmware i jestem bardzo zadowolony ze wskazań.
Całość 16,45 km: 1 km dogrzania, 1h mocniej bez kontroli tempa na samopoczucie - wyszło ~5:05 min/km, końcówka wolniej z odbiorem paczki w paczkomacie :oczko:
Sprzęt:
- V-V - wszystko z zegarka, zegarek schowany pod rękawem bluzy.
- V800 + Stryd + H10

Cały czas oba zegarki co kilometr sygnalizowały dystans w tym samym miejscu - były małe różnice 5-10m.
Puls z nadgarstka w V-V bardzo dobry i pokrywający się z H10.
Trasa narysowana dość ładnie przez V-V. Dziś były miejsca gdzie i V800 trochę się gubił.

Jak ktoś chce zobaczyć, to daję linki do treningów:
- V-V:
https://flow.polar.com/training/analysis/3050477950
- V800:
https://flow.polar.com/training/analysis/3050468045

Nałożony puls:
Obrazek

Edit:
Porównanie wykresów tempa mierzonego przez Stryd i V-V:
Obrazek
Nie patrzyłem na zegarki w trakcie biegu ale zapewne tempo chwilowe bez Stryda jest dość mało miarodajne.
Postaram się zrobić jakiś test na tempo z określeniem stref tempa i próbą trzymania się ich.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, 16:53 przez keiw, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo ładnie. Zegarek pod bluzą?
A jak z kontrastem? Na t5k ktoś napisał, że jakby lepszy i żywsze kolory. Dla moich oczu przydałaby się bardziej "soczysta" czcionka, ale poprawa kontrastu też dobra. ;) Możliwość odwrócenia kolorów koniecznie muszą dodać.
Dla V-V trochę dziwnie przesunięty slad w odkrytych, więc niby łatwych miejscach. Przedtem na 26 Kwietnia, wczoraj na Mieszka. Ważne jednak, że dystans już zbieżny, "estetykę"pewnie jeszcze poprawią.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pod bluzą - masz to wyżej napisane :oczko:
Muszę zrobić jakiś bieg z zegarkiem na bluzie i obserwować tarczę.
Nie wiem czy coś zmienili z kontrastem. Zmienili podświetlenie w czasie treningu na to mocniejsze.
Wydaje mi się, że czcionka jest trochę zmieniona.

Ciągle brakuje:
- możliwości odwrócenia kolorów
- ręcznej kalibracji: footpod i wysokości
- całkowitego wyłączenia lub włączenia ciągłego podświetlenia
- planowania celu wg stref mocy
- dokładnych wskazań % baterii
- tempa startowego - wirtualny partner
- "Ulubionych"
- kalendarza/dziennika z widocznymi przyszłymi planami
- możliwości edytowania danych wyświetlanych w oknie podsumowania okrążenia (tego nie było też w V800)
- szczegółowej analizy każdego okrążenia w podsumowaniu po zakończeniu treningu
- możliwości wskazań temperatury podczas treningu
- alarmów bezczynności
- testu wydolności
- zapisu RR

Kolejna większa aktualizacja v3 zapowiedziana jest na luty 2019 r.
https://www.polar.com/en/vantage/updates

Edit:
Zawarłem to w pierwszym poście tego wątku.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2018, 08:53 przez keiw, łącznie zmieniany 5 razy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Umknęło mi, rzeczywiście jest. :) Naprawdę ładnie wyszło. Sporo ludzi narzeka na tętno, ale to już standard. Niektórym nie da się wytłumaczyć, że ohr ciągle jest niedoskonały i jeszcze nie zastąpi paska na klatkę piersiową. Dla siebie będę sie rozglądać za paskiem do zegarka z minimalną długością nieco poniżej 130 mm, miałabym większy zakres regulacji i dzięki temu może lepsze dopasowanie. Liczę, że pojawią się niedługo "niezależne produkcje".

Każdy widzi to inaczej, ale wygląda, że popracowali nad lepszą czytelnością. To dobrze, niech dopieszczają czcionki i kontrast, w terenie różnie bywa ze światłem, a jeszcze na ogół jesteśmy w ruchu. Suunto 9 w terenie dobrze się odczytuje, dobre oczy to i te ich 7 pól łatwo odcyfrują. Ale w pomieszczeniu bez rewelacji.

Kalibracji mam nadzieję nie zostawią na koniec, czyli gdzies za 4 lata. :hahaha: Może razem z nawigacją dodadzą dla wysokości i footpodów.

Braków to jeszcze cała litania.
Dodam jeszcze dla pływania: ćwiczenia niestanardowe
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jeszcze edytowałem posta i dopisywałem co mi się przypomniało z tymi uwagami.

Pomijam to co jest zapowiedziane w v3, czyli sprawy związane z powiadomieniami i nawigowaniem.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Te braki to żadne wypasione funkcje, o niektórych zwyczajnie chyba zapomnieli zajęci zgłębianiem Recovery Pro i ohr. A i tak ludzie narzekają, że źle działają. :bum:

Wykres tempa nie powala, z m460 jest chyba lepszy i to przy powolnym snuciu na jednej nodze, a to przecież licznik rowerowy. Mają co robić. :echech: .
DeXterJJ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2018, 19:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po aktualizacji wczoraj zrobiłem porównanie mojego VV jedynie z tel+Polar Beat i na VV wyszło mniej o 210m na dystansie 10km w mieście przy kiepskiej pogodzie . Za godzinkę lecę dla porównania z M400 M430 i V800 zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przy okazji pytanko , dlaczego jak wgrywam pliki do mygpsfiles.com to zawsze tam pokazuje więcej km niż na zegarku VV ?? plik .tcx pokazał 110m więcej niż zegarek a jak wgrałem .gpx to aż o 1310m więcej jak zegarek
W takim razie sprawdzać tylko plikami .tcx ??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

mygpsfiles.com ma jakiś swój algorytm liczenia km, nie ma co się tym przejmować.
U mnie też pokazuje cuda, nawet z tych dwóch ostatnio podlinkowanych treningów, gdzie przebiegłem 16,45.
V-V zmierzył 16,42, Stryd 16,45 natomiast mygpsfiles pokazuje tak:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
DeXterJJ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2018, 19:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiejszy test wyszedł tak że puki był teren otwarty bez zabudowań to każdy praktycznie wskazywał to samo , niestety jak zaczęło się bieganie w uliczkach między blokami to zaczęła się rozbieżność ...
ostatecznie wyszło tak że
Polar VV 7.01km
Polar M400 7.03km
Polar M430 7.08km
Polar V800 7.12km
Polar Beat 7.17km


Jutro po pracy postaram się dodać porównanie pulsu VV / M430 / V800+oh1 / M400+H10

wszelkie zegarki i akcesoria zakupione i serwisowane w SC i na nich zawsze robię testy .

Co do VV po aktualizacji ślad na mapie wygląda o wiele ładniej , nie ścina zakrętów , lecz czasami znacznie odbiega od prawidłowej prostej jaką powinien biec .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Który z wymienionych zmierzył dobrze dystans? ;-) :-)
Jak dla mnie różnice są pomijalne.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Od kilku dni walczę z przeziębieniem i V-V dość dobrze to wychwycił :taktak:
Obrazek

***
Dodam, że nie rozumiem za bardzo wprowadzonej blokady ekranu. Gdyby jeszcze można było przy tym wyłączyć podświetlenie, to byłoby super.
Co z tego, że zablokuję sobie ekran a podświetlenie na ruch ręką nadal działa.
To, że tarcza przypadkowo może się przewinąć, zupełnie w niczym nie przeszkadza. W czasie treningu dotyk i tak jest automatycznie blokowany.
Możliwe, że będzie to blokowanie przydatne np. w aquaparku w czasie częstego kontaktu z wodą - zablokowanie tarczy, by się ciągle nie przewijała.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No proszę, Polar pocieszyciel. Jeszcze powinien przytulić i po główce pogłaskać. :hejhej:

Moim zdaniem wł./wył. funkcji podświetlenia na gest powinno byc niezależne od blokady ekranu. Może tak planują, ale na razie nie potrafią. Teraz przy mocniejszym podświetleniu pewnie bardziej zużywa baterię przez przypadkowe świecenie, a w nocy dodatkowo wkurza. :hej: W wodzie blokada ekranu na pewno jest niezbędna.
VA3 na początku nawet w czasie aktywności nie miał blokady i w czasie pływania strasznie drenowało baterię. Dosyć długo Garmin męczył się z poprawką, chyba z 4-5 m-cy. Z dotykiem nieraz ciężko ogarnąć. W rowerowym edge 820 nie byli w stanie sensownie poprawić i w końcu wypuścili 820 bez dotyku, czyli edge 520plus.

Co do różnic odczytu dystansu przez różne serwisy to czasem ma to sens. W Stravie jest możliwość korekty, ale można się z niej wycofać. Przy gorszym sygnale i słabszym zapisie, jeśli zna się rzeczywisty dystans to bardzo pożyteczna funkcja.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Brakuje chyba najważniejszego tricku, HeartTouch.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

HeartTouch - przeważnie używałem do włączenia podświetlenia tarczy. Teraz jest to zbędne, bo podświetlenie działa automatycznie. Fakt, można było jeszcze przypisać "Pokaż poprzednie okrążenie" i "Pokaż porę dnia" - jeśli ktoś tego używał, to może mu brakować.

@moisz - automatyczne podświetlenie nocą, nie w trybie treningowym, jest dalej to słabsze. Tu się nic nie zmieniło.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ