Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Vault Dweller pisze:
keiw pisze: Na zawodach nie ma co liczyć na puls z nadgarstka, chyba że będziemy biegli ultra
Oczywiście na zawodach typu City Trail bieganych w zimie, gdzie przy mrozie startowałem w krótkim rękawku to mi odczyty ginęły po 2 minutach od startu.
A to dziwne, u mnie w takich przypadkach problem jest tylko na początku, do czasu rozgrzania się, potem jest ok.
Vault Dweller pisze: Jak działa monitor aktywności w tych nowych Polarach ? Liczy kroki mniej więcej jak się chodzi, czy zlicza każdy ruch ręką jako aktywność ? Ostatnimi czasy obserwuję zegarek znanej marki (nie chcę robić antyreklamy) gdzie producent mocno tę kwestię zmaścił, zegarek nalicza "kroki" nawet przy pisaniu na klawiaturze :bum:
W m430 liczy chyba kroki głównie, ale klaskanie przy kibicowaniu tez częściowo nalicza (ale znacznie mniej niż Amazfit żony :)).
Pisania na klawiaturze niestety nie uwzględnia ;).
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

kup suunto ono uwzględnia wszystko :-)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Interpretację "kroków" wg Polar wyjaśniał już @C80 w wątku M430 -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 3&#p941603
Ilość kroków wyświetlana w podsumowaniu dnia nie jest dosłowną liczbą kroków pokonaną przez użytkownika. Długość oraz rodzaj aktywności są rejestrowane i szacunkowo przeliczane na ilość kroków, w związku z czym jest to wartość stanowiąca pewien wyznacznik poziomu aktywności.
Prawdę mówiąc nie wiem jak jest teraz. Jakoś mało się nad tym zastanawiam. Można sobie pod tym względem porównywać wybrane okresy.
Kroki zawsze będą szacunkowe przy pomiarze z zegarka. Akcelerometr i żyroskop nie wychwycą wszystkiego poprawnie przy takim pomiarze. Trzeba by mieć czujnik na nodze.

Edit:
Bardziej sobie patrzę jak procentowo wygląda moja aktywność w dni bez treningów:
Obrazek
Na "kroki" wg Polar tak to się przekłada:
19.11 - 181% - 20976 zarejestrowanych kroków
20.11 - 198% - 23040 zarejestrowanych kroków
21.11 - 172% - 20302 zarejestrowanych kroków
22.11 - 178% - 20919 zarejestrowanych kroków
26.11 - 201% - 23530 zarejestrowanych kroków
28.11 - 230% - 28057 zarejestrowanych kroków
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mam pytanie do @Sport Konsulting.

Rejestrowałem sobie dziś na próbę kilkugodzinną aktywność w V-V. Później po analizie ją usunąłem.
Wg mnie jest błąd, bo po tym, z dziennej aktywności, za cały ten okres tracimy pomiar pulsu - screen (zaznaczyłem ten okres kolorem czerwonym):
Obrazek

Powinna zostać usunięta sama aktywność, ale dlaczego za ten okres wykasowywany jest pomiar pulsu z dziennej aktywności?
Zauważyłem to dziś ale tak samo mam też wcześniej jak np. robiłem test podczas jazdy autem. Kilka godzin jazdy 8 listopada, podczas której robiłem pomiary dokładności GPS i porównywałem z V800 - jest to w tym wątku. Po kilku dniach wykasowałem ten "trening" i widzę w dziennej aktywności lukę w pomiarze tętna.

Nie wiem czy na innych zegarkach np. M430 też tak macie?

***
Dziś biegałem dłuższy BS i pomiar pulsu z nadgarstka był praktycznie idealny:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Nie wiem czy na innych zegarkach np. M430 też tak macie?
Nie znam odpowiedzi bo już nie mam m430, ale jako ciekawostkę ci napiszę że jak usunąłem z konta m430 to razem z nim znikło wszystko odnośnie snu, pomiaru tętna itp. Na koncie zostały tylko treningi.
Pisałem o tym w wątku o m430.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś bieg długi w takiej konfiguracji:
1. Rozgrzewka: 5,1 km; śr. tempo 05:37 min/km, śr. tętno 132 bpm
2. Mocniej: 13 km; śr. tempo 04:50 min/km, śr. tętno 151 bpm
3. Schłodzenie: dystans 3,5 km; śr. tempo 05:23 min/km, śr. tętno 145 bpm

Nałożony pomiar pulsu:
1. V-V - wszystko z zegarka, zakryty bluzą
2. V800 + Stryd + H10

Obrazek

Pomiar pulsu bardzo dobry, zdarzyły się chwilowe, krótkotrwałe spadki.
Pomiar dystansu był również bardzo dobry. V-V sygnalizował kilometry prawie tak samo jak Stryd - różnica była około 10-20 m.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawe, Hooki też chwalił. Ładujecie "ze ściany" czy przez komputer? Zastanawiam się czy nie przemycają jakis małych poprawek w czasie synchronizacji.
Źle to nie wygląda, ale funkcji żałośnie mało, szczególnie za te pieniądze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Przeważnie ładuje przez laptopa np. celem aktualizacji danych A-GPS.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja za to tylko z gniazdka usb w ścianie :) a synchronizuje 2x dziennie z telefonem - aktualizacja Flow była niedawno więc pewnie niebawem będzie ten grudniowy update - bo chyba Polar nie potwierdził konkretnej daty?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@hooki - ale jak ładujesz z gniazdka to nie aktualizują ci się dane A-GPS. One chyba tylko po kablu się aktualizują?

Aktualizacja aplikacji Flow nie musi mieć nic wspólnego z nowym firmware.
Apki są dość często aktualizowane:
https://support.polar.com/en/updates?pr ... r+Flow+app
Oprócz nowych funkcji, również z powodu rozwarstwienia Android i dostosowania do różnorodnego sprzętu - na pewno z iOS jest łatwiej.

To, że Polar napisał, że coś będzie w grudniu, to wcale nie znaczy, że się wyrobi w tym terminie :oczko:
Oczywiście mam nadzieję, że tak będzie i wprowadzą sporo dobrych zmian i nic przy okazji się nie zepsuje.
Zobaczymy.
Przez przyzwyczajenie z V800, to nawet specjalnie nie czekam na określony termin. :lalala:

Edit:
Zgodnie z:
https://support.polar.com/en/support/wh ... es_it_work
The A-GPS data updates once a day. The latest A-GPS data file is automatically updated to your Polar device each time you sync it with the Flow web service via FlowSync software. If you sync your Polar device with the Flow web service via Flow app, the A-GPS data file update takes place once a week.
Jeśli dobrze rozumiem to po kablu mamy aktualizację raz dziennie a poprzez aplikację Flow, czyli synchronizacja BT, raz w tygodniu.
Można więc ładować jak się chce.

W manualu nie jest to dokładnie opisane:
https://support.polar.com/e_manuals/van ... nt/gps.htm
Termin ważności aktualnego pliku z danymi A-GPS można sprawdzić w zegarku. Przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia ogólne > Informacje o zegarku > Ter. waż. A-GPS. Jeżeli termin ważności pliku z danymi upłynął, zsynchronizuj zegarek z serwisem internetowym lub aplikacją Flow za pomocą oprogramowania FlowSync, aby zaktualizować dane A-GPS.

Po upłynięciu terminu ważności pliku z danymi A-GPS określanie bieżącej pozycji może zająć więcej czasu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
szukajtego
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2016, 08:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 2.40.14
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jestem na etapie szukania nowego zegarka, niestety mój V800 wyzionął ducha. Śledzę wątek na forum już od jakiegoś czasu, dobra robota @keiw !
Od 7 lat jestem z Polarem (RC3GPS i V800), ciężko się przełamać i przesiąść na coś innego. W związku z tym mam jedno ważne pytanie do użytkowników V :
- czy z wiedzą którą posiadasz teraz kupiłbyś jeszcze raz ten sam zegarek, czy jednak twój wybór byłby inny ?
Pozdrawiam
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Ja bym kupił.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jeszcze mam uwagę co do "obciążeń kardio".
Info:
http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc/ ... d-pro-cz-i
http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc/ ... -pro-cz-ii
http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc/ ... pro-cz-iii
http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc/ ... -pro-cz-iv

W niedzielę biegłem zawody terenowe 10 km.
W poniedziałek zrobiłem BS 14,3 km na niskim średnim tętnie 128 bpm
Wtorek odpoczynek.
Wczoraj był trening wyżej opisany: ~22 km z wplecionym 13 km tempem maratońskim.
Obciążenie tak wygląda:
Obrazek
Codziennie robiłem też testy ortostatyczne.
Dziś po teście zaznaczyłem, że jestem zmęczony i że mięśnie też mam zmęczone bardziej niż zwykle.

Nie czuję się jak "Świeżak z Biedronki" i wiem, że muszę odpocząć, ale status w "obciążenia kardio" w ogóle tego nie odzwierciedla:
Zegarek:
Obrazek
To samo we Flow:
Obrazek

Obrazek

W mojej opinii nie działa to dobrze. Oczywiście kierował się będę własnym samopoczuciem a tu tylko zgłaszam uwagę.

***
@szukajtego - wszystko zależy jakie masz priorytety :oczko:
Ja na razie nie żałuję zakupu, ale miałem 15% rabatu a i tak uważam, że cena powinna być niższa.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie jeszcze nigdy nie zaktualizował a-gps przez telefon dla m460. Czytałam to kiedyś co przytoczyłeś Keiw na temat aktualizacji położenia satelitów, ale u mnie to nie działa. Raz w miesiącu podłączam do komputera.

Co do obciążeń kardio, są teraz "po nowemu", może jeszcze się Ciebie uczą. Te dotychczasowe dla starszych urządzeń dla mnie zawsze Flow pokazywał irytująco. Jakby w ogóle nie uwzględniał moich stref, danych o spoczynkowym, ignorował testy ortostatyczne, a tylko odnosił do tętna maksymalnego. Co ciekawe w polarpersonaltrainer wyliczenia znacznie bardziej odzwierciedlały rzeczywistość (moim zdaniem). Kiedy Polar zlikwidował synchro między Flow a Personaltainer dla zegarków i liczników, założyłam oddzielne konto dla zegarka. Na stare przerzucam przez SyncMyTracks, w takim przypadku personaltrainer dalej zasysa i ładnie mi pokazuje obciążenia i zmęczenie. Trochę zabawy, ale naprawdę nieźle mi tam szacuje.

Edit:
A propos aktualizacji a-gps przez telefon. Używam starego z KiteKat, nie jest tam wymuszane włączanie lokalizacji, może tutaj jest problem. Przetestuję dzisiaj wieczorem.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szukajtego pisze:W związku z tym mam jedno ważne pytanie do użytkowników V :
- czy z wiedzą którą posiadasz teraz kupiłbyś jeszcze raz ten sam zegarek, czy jednak twój wybór byłby inny ?
Pozdrawiam
Ja bym nie kupil teraz ponownie (swoj egzemplarz zwrocilem po 2 tygodniach testow). Produkt ten jest aktualnie na etapie beta testow.
Ale z drugiej strony Ty pytasz z pozycji wieloletniego uzytkownika Polara, przyzwyczajonego i zzytego z platforma. Prawdopodobnie wiecej potrafisz wybaczyc, a ten sprzet ma potencjal tylko, ze musialbys zagryzc zeby na minimum pol roku wg mojej oceny.

Pzdr
ODPOWIEDZ