Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Nie działa synchro z apka Flow w telefonie, bo w zegarku usunięte zostało sparowane urządzenie.
Wejdź w BT w telefonie, tam gdzie masz wykaz połączonych urządzeń i też wykasuj Vantage.
Wróć i uruchom apke Flow i teraz spróbuj ponownie wymusić synchronizację. Urządzenia powinny ponownie się sparować: pytanie z potwierdzeniem PIN.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Działa, dzięki. Baterie sprawdziłem, 32%, ładowałem w piątek. Ciekawe czy przetrwa jutrzejsze bieganie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Około 15% na dzień schodzi, więc masz szanse ;-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na fb ktoś napisał:
5. Podczas spacerów – zegarek niekiedy nie rejestruje przebytej odległości. W szczególności gdy nie porusza się ręką.
Wczoraj zrobiłem test "nie ruszania ręką", na której był zegarek.

W jedną stronę jak szedłem, to ręka pracowała normalnie:
Obrazek

Powrót, ręka z zegarkiem trzymała ramię torby i była nieruchoma:
Obrazek

Głupi test :bum:
Wnioski:
- dystans zlicza się bez problemu od samego początku na podstawie GPS
- jak nie ruszamy ręką z zegarkiem, to wyraźnie widać, że pomiar kadencji trochę głupieje.
W pewnym momencie, po ok. 1,35 km, zaskoczył i dobrze wskazywał. Spadki w końcówce też są OK, bo się często zatrzymywałem.
Jak ruszam rękę to pokazuje średnio 56 obr/min. Jak nie ruszałem to było to 112 obr/min.

Jak dla mnie ktoś miał problem nie wynikający z braku ruchu ręką, a wcześniejszym uprawianiem jakiejś dyscypliny, w czasie której nie był zaangażowany GPS - problem, który już tu sygnalizowaliśmy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze: - jak nie ruszamy ręką z zegarkiem, to wyraźnie widać, że pomiar kadencji trochę głupieje.
To ja tylko zaznaczę, że moje problemy z kadencją w m430 przy chodzeniu nie wynikają z braku machania ręką.
Ale wykres podobny ;).
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Chciałem sobie zmienić tarczę, by zobaczyć puls. Przesuwam palcem a tu nic. Przyciskami zmiana poszła. Tarcza była czysta ale poszedłem ją obmyć wodą a po tym wytarłem do sucha. Niestety, dotyk nadal nie działał - tzn jakby lekko reagował, tarcza drgała tak na 1 mm, ale nie można jej było więcej przesunąć.
No nic, restart zegarka i tarcza po restarcie działa.
Nie wiem kiedy tak się stało, bo jakoś nie miałem potrzeby przewijania tarczy.
Wczoraj wieczorem ładowałem zegarek i naładował się do 100%. Dziś sprawdzam, po restarcie, a tu dostępne jest tylko 30%! Nie miałem od tego czasu żadnego treningu, sam pomiar dziennej aktywności. Dodam, że zegarek normalnie się synchronizował, rejestrował dzienną aktywność puls i sen.

Widocznie coś się zawiesiło i dodatkowo powodowało drenaż baterii. :lalala:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
NorbiP
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2018, 12:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Przesiadam się z Garmina na Polara, a właściwie po długiej przerwie wracam do Polara.
Moje spostrzeżenia: dzisiaj, po wczorajszym basenie i rowerze stacjonarnym, zrobiłem trening biegowy na trasie mieszanej: miasto - las.
Na pierwszym lapie (dł. 5060 m) miasto, V-V pokazał 3890m (brak 1170m) – dużo! Przez pierwsze 6 min dokładnie zapisany ślad, brak naliczenia dystansu. Potem po ulicy wskazania prawidłowe. Po wbiegnięciu na pętlę (1410m) do lasu na trzech pętlach wskazania - 1270m, 1230m,1220m. w sumie brak 510 m. Potem miasto naliczenia prawidłowe. Razem w całym treningu brak 1680m – bardzo dużo!
Ponadto według mnie minusem jest brak możliwości edycji lapów w Polar Flow. Skoro jest ślad, czas, tętno, fajnie byłoby edytować dystans i w ten sposób poprawić i lap i cały trening.
Ten brak możliwości edycji lapów jest też widoczny na basenie szczególnie gdy trenujmy samymi nogami. Z trzech treningów na basenie, tam gdzie pływałem stylem dowolnym ok. dystans zliczony prawidłowo. W trakcie pływania na zmianę basen dowolnym / basen klasycznym na dystansie 500m sfiksował na dwóch ostatnich długościach tzn. nie pokazał 25m dowolnego. Natomiast ćwiczenia z deską, same nogi nie pokazał dystansu. I tutaj edycja lap mogłaby poprawić cały trening.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na pierwszym lapie (dł. 5060 m) miasto, V-V pokazał 3890m (brak 1170m)

Na to masz odpowiedź w tym wątku.
Do czasu aktualizacji Vantage, po każdej dyscyplinie bez użycia GPS lub jak trenujesz z footpod, musisz zrobić ponowne uruchomienie zegarka - czerwony przycisk trzymamy ok. 10 s lub poprzez opcje.

Faktycznie przydałaby się możliwość edycji każdego okrążenia, ale tego nie było do tej pory i nie słyszałem o planach wprowadzenia. Ale kto wie, może Polar nas kiedyś zaskoczy :oczko:
Obecnie można edytować całkowity dystans i czas trwania treningu.

Co do basenu, to jeśli nie używamy rąk, to zawsze jest z tym problem.

W pływaniu ważne jest dobre zaakcentowanie nawrotu, tak aby akcelerometr zaskoczył, że był nawrót i rozpoczął się kolejny lap.
Czasami problemy pojawiają się jak ręką kogoś lub coś uderzymy, jak wykonamy jakieś niestandardowe ruchy.
Tak też było i jest z Polar V800.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Super by było jakby zegarek miał konfigurowalny ekran podsumowania okrążenia.
Tak jak są ekrany danych, fanie by było móc ustawiać co się tylko zechce. Różni ludzie mają różne potrzeby.
Jeden chce tam dystans i czas lapu, inny średnie tętno, a jeszcze inny sumę wzniesień na ostatnim kilometrze.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Super by było jakby zegarek miał konfigurowalny ekran podsumowania okrążenia.
Tak jak są ekrany danych, fanie by było móc ustawiać co się tylko zechce. Różni ludzie mają różne potrzeby.l.
ojoj to Polar tego nie ma ? §§§ale to akura drobiazg, czy ktos moze mi napisac co Polar ma dzialajacego ???
jedna rzecz prosze.
ps
sorry za brak polskich znakøw, taka klawiatura.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Update jest taki, ze moj Vantage przetrwal dzisiejszy dzien i sesje biegowa ;)
Tradycyjnie juz bieglem na 2 zegarki. Tym razem, po raz pierwszy w mojej krotkiej historii z Polarem, dystans zaczal sie liczyc od poczatku aktywnosci, takze mialem fajne porownanie obu zegarkow od startu do mety. Wnioski jesli chodzi o GPS sa podobne jak za poprzednimi dwoma razami, a mianowicie, Polar nie doszacowuje dystansu na ciasniejszych fragmentach trasy i troche nadrabia na prostych. Dzisiaj 935 pokazal 10.18km a Vantage V 10.07km, czyli 110m roznicy na korzysc Garmina. Nie jest to dramatyczny wynik ale jednak troche drazni to delikatne ciecie zakretow przez Polara. Pytanie czy da sie to poprawic softem. Dzisiaj 5krunner opublikowal wyniki kolejnych swoich testow i zarowno Suunto 9 jak i Coros Apex, ktore maja na pokladzie ten sam chip GPS od Sony, wypadly bardzo dobrze, Coros wrecz najlepiej ze wszystkich testowanych przez niego zegarkow. Wniosek jest taki, ze da sie. Pozostaje pytanie o material koperty Polara, bo Sunto jest plastikowy, ten Coros tytanowy (czyli nie ferromagnetyczny). Stal jak wiadomo najgorzej sobie radzi z przepuszczaniem sygnalu z satelit i tu moze byc pies pogrzebany. Np Vantage M jest plastikowy i podobno radzi sobie duzo lepiej niz V.

Wczoraj wieczorem jak pisalem we wczesniejszym poscie, mialem 32% baterii, 24h pozniej i po biegu prawie godzinnym z GPSem 19%, czyli jest lepiej niz myslalem, ze bedzie ale zapewne pelnego tygodnia znowu nie wytrzyma.

Pzdr
NorbiP
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2018, 12:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, kolejne spostrzeżenia.
Dzisiaj basen, 1200m stylem dowolnym w jednym ciągu, wskazania w widoku okrążenia i widoku fazy pływania - 1225m.
Potem 200m stylem klasycznym i w widoku okrążenia - 225 m, a w widoku fazy pływania - 200m i każda długość basenu (8, basen 25m) dobrze widoczna po rozwinięciu widoku.
Skąd ta różnica?
peryB4
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 228
Rejestracja: 25 cze 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 00:45:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Szkoda że nie ma rabatów dla osób które do tej pory miały np V800
Ja się chyba skłonie ku F5 plus, na allegro można wyłowić za 2500 tys, różnica 400 zł a duuuzo większe możliwości
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Norbi Wygląda to tak jakby zegarek zaczął naliczać kolejną dlugość basenu "z góry". Kwestia oprogramowania, lepiej byłoby, żeby dodawało kolejną długość dopiero po nawrocie. Ale zegarka nie mam jak na razie, więc na 100% trudno stwierdzić. W pływaniu na basenie jest parę czynników, które wpływają na liczenie, jednym zegarki ciągle się "mylą", inni nie mają większych problemów.

@perry Jeśli w Bestcenie masz zamiar kupować (bo to oni zwykle mają wyraźnie niższe ceny na niektóre Garminy), to zaraz po zakupie upewnij się w Garmin Polska czy zegarek jest z polskiej dystrybucji. Jeśli nie, będziesz miał tylko 1 rok gwarancji, a drugi jeśli w ogóle będzie to pewnie gdzieś, dokąd koszty wysyłki będą wysokie.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8788
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

U mnie V-V zlicza prawidłowo dystans i na pewno nie liczy z góry. Pływałem i lapowałem dla pewności ręcznie uderzeniem w tarczę co 50m.

Czytam jednak, że są problemy. Z V800 też trochę trwało zanim dopracowali pływanie, choć i tu wszystko zależy od techniki pływania, nawrotów.
Trudno mi coś doradzić. Jeśli są rozbieżności pomiędzy całkowitym dystansem a sumą dystansów stylów pływackich, to można wyczyścić w telefonie wszystkie dane aplikacji Flow i zrobić ponowną synchronizację. Można też w zegarku przywrócić ustawienia fabryczne i zrobić ponowne synchro.
Jeśli to nie pomoże, to widocznie jest jakiś bug w sofcie.

Co u mnie nie gra, to na pewno średnia liczba ruchów/długość basenu:
Obrazek

Newsy z sieci:

Obrazek

Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
peryB4
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 228
Rejestracja: 25 cze 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 00:45:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Tak w bestcenie. Rok gwarancji u producenta a później rok w sklepie gdzie daja rekojme.
Myślę ze mimo wszystko warto. Porównując na te chwilę te dwa zegarki to Garmin miażdży polara z tymi niedoróbkami swoimi.
ODPOWIEDZ