Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keiw, zastanawiam się jak możemy interpretować wykres temperatury. Czy to jest temp. zegarka? Chyba nie mieliśmy dzisiaj w Polsce nigdzie kilkunastu stopni :bum: Ciekawe gdzie konstruktorzy umieścili czujnik, bliżej szkła czy spodu zegarka ...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zegarek był na ręce i pod bluzą. W Szczecinie było dziś około +6 stopni jak biegałem ;-)

Tak noszony zegarek nie oddaje rzeczywistej temperatury otoczenia chyba, ze go ściągniesz i gdzieś założysz np. przy jeździe rowerem na kierownicy lub mocując na pasku przy spodniach.

Ogólnie jednak jakieś wnioski można sobie zawsze wyciągać :oczko:

Tu np. wykresy temperatury z dwóch maratonów:
Obrazek
Obrazek

W tym pierwszym sporo polewałem się wodą, w tym drugim w ogóle tego nie robiłem.
Widać jak to polewanie się wodą obniżało temperaturę, która następnie rosła. Był upał.

W drugim przypadku możesz sama spróbować wyciągnąć wnioski :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Byłam przekonana że chłód nastał w całej Polsce, jeśli miałeś dziś u siebie 6 stopni to wskazania są akuratne. Ja miałam 1 stopień a u rodziców było -3 w ciągu dnia dlatego te 12 stopni wydawało mi się z d.py.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Biegałem w samo południe i cały czas świeciło piękne słonko :-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Dziś kolejny test.


Jeszcze jedna sprawa.
Jak twierdzi Polar, zgodnie z:
https://www.polar.com/pl/produkty/compa ... uct2=85948
Vantage V nie wskazuje temperatury.

No niestety z tym tez się nie zgadzam :bum:

Polar Vantage V posiada czujnik temperatury!

Dowód? Możecie sobie sami zobaczyć na treningu V-V klikając ikonkę ustawień wykresu:
Obrazek
Czujnik temperatury w urządzeniach z barometrem jest zawsze. Keiw, chyba troche Cie poniósł entuzjazm odkrywcy. :oczko: Polar nic nie pisze o braku czujnika, tylko o możliwości ustawienia na ekranie jako widocznego parametru. Zaznaczają, że jest on dostępny tylko w czasie aktywności. Czyli w tej chwili nie mozna mieć podgladu temperatury w czasie treningu na V-V, dopiero po zrzuceniu do flow jest widoczna. Mam nadzieję, że to zmienią.W profilu kolarskim zawsze używam.

Do SK jeszcze sprawa podgladu danych treningowych. W dobie, kiedy do zegarków upycha się różne funkcje, bo ludzie nie chcą ciągle nosić telefonów-cegieł, i tłumaczenie, że można sobie obejrzec we flow mobilnym czy na komputerze, jest delikatnie mówiąc bezsensu. Myślę, że to w tej chwili jest zwyczajna niedoróbka programistów Polara, jedna z wielu rzeczy, które im "umknęły", a nie zamierzone działanie. Dane treningowe powinny być do wglądu na zegarku, nikt nie oczekuje szczegółowej analizy, ale nie można pod koniec 2018 roku wprowadzać skrajnie ascetycznego zegarka, wyczyszczonego z różnych funkcji i możliwości z tłumaczeniem "nie będziemy się ścigać z Garminem". Ścigać się nie ma potrzeby, ale przeginanie w druga stronę jest ślepą uliczką i na dłuższą metę się nie opłaci.

Oprócz tego mam nadzieję, że będzie też możliwość zapisu tętna w nadajniku dla niektórych dyscyplin.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

moisz pisze:
Czujnik temperatury w urządzeniach z barometrem jest zawsze. Keiw, chyba troche Cie poniósł entuzjazm odkrywcy. :oczko: ...
Być może :oczko:

Sugerowałem się porównaniem V-V i V800:
https://www.polar.com/pl/produkty/compa ... uct2=85948

Również w instrukcji V-V nie ma nawet słowa o tym, że w ogóle V-V ma możliwość pomiaru.

W V800 jest tak:
BAROMETR
Funkcje barometru:
- Wysokość n.p.m., suma wzniesień i spadków terenu
- Temperatura podczas treningu (możliwość wskazania na wyświetlaczu)
- Inklinometr(wymaga sensora prędkości Bluetooth® Smart)
Natomiast w V-V jest tylko:
BAROMETR
Barometr umożliwia pomiar wysokości, wznoszenia i opadania terenu, wzniesienia i spadku. Do pomiaru
wysokości n.p.m. służy czujnik ciśnienia atmosferycznego, którego odczyty są przeliczane na wysokość.
Wzniesienie i spadek są pokazywane w metrach/stopach.
Mogli tu chociaż wspomnieć, ze czujnik temperatury jest, dane są rejestrowane ale obecnie nie są widoczne w zegarku.

Ja również korzystam z tego na rowerze i czasami w pracy w upalne dni jak musimy pewnym osobom udowodnić w jakich temperaturach pracujemy :taktak:

Co by nie było, to się cieszę z tego "odkrycia" i mam nadzieję, że trafi to wskazanie również do zegarka.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś rano na ekranie zauważyłem jasną kropkę:
Obrazek

Była nawet na kolejnych ekranach i nachodziła na ikony:
Obrazek

Prawdę mówiąc na początku trochę się zaniepokoiłem, myślałem, że coś nie tak z ekranem :bum:
Jednak jak wszedłem w ekran wyboru ustawień, to kropka zniknęła.
Na głównym ekranie wystarczyło tarczę z godziną przesunąć w górę i ukazały się powiadomienia:
Obrazek Obrazek

Tak więc, ta kropka znaczy, że mamy jakieś powiadomienie i jak je odczytamy to znika.
Kurcze, a przecież czytałem instrukcję :lalala: :hej:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Muszę powiedzieć, że dynamika i "żywiołowość' tego wątku przechodzi moje oczekiwania :-)
Kiew - robisz naprawdę kawał dobrej roboty dając materiał do porównań i analizy na bardzo wysokim poziomie. I w pewnym sensie Ci nawet zazdroszczę, w szczególności energii, którą masz do całej tej roboty :-).

I tak jak z dużą ciekawością czytam wszystkie tutaj wypowiedzi, tak cały czas nie mam nawet malutkiej chęci zakupu V-V.
moisz pisze:
To jeszcze wczesne wersje oprogramowania, jak zwykle u wszystkich pełne niedociągnięć, a w przypadku Vantage braków przez duże B. Mimo wszystko działanie wygląda lepiej niż początkowo się zanosiło. Z GPS problemy podobne jak u Suunto, ten sam moduł Sony. W Suunto po poprawkach jest trochę lepiej, ale w trudnym terenie bez rewelacji jak mi jakiś czas temu przekazał jeden z kolegów. Zobaczymy jak sobie poradzi Polar, ale takiego śladu jak z V800 chyba nie doczekamy.
Też tak myślę, nie może być tak, że mamy V800 z wzorcowym GPS, a teraz jego następcę, z co najwyżej średnim (na stadionie V800 akurat wzorem nigdy nie był - jakiś smartwatch chyba Huawei mierzy nawet dokładniej na stadionie, a teraz się okazuje, że może być dużo, dużo gorzej). Może jest jeszcze malutka nadzieja, że się to poprawi, ale nie sądzę, by kiedykolwiek było tak dobrze jak w V800. Rozumiem że, jest nowy, oszczędniejszy moduł, ale ja już wolę ładować zegarek co 1-2 tygodnie i mieć pewność, że mam super dokładne pomiary. No i pomiar tętna dokładniejszy na A360? Nie chce mi się wręcz wierzyć :-). Jakby co, to mam A360 na sprzedaż, leży nieużywany odkąd żona ma Apple Watcha.

Muszę też napisać o powiadomieniach z telefonu: W V800 też tego długo nie było, można to było wtedy zrozumieć, że to coś nowego w ogóle na rynku, a już na pewno w zegarkach Polara i potrzebują czasu, żeby to zaimplementować, ale ich brak w nowych Polarach jest dla mnie niedopuszczalny. Może i nie jest to podstawowa funkcja zegarków sportowych, ale ja telefon odbieram w tej chwili tylko na podstawie informacji z zegarka (wibracje), telefon mam na stałe wyciszony. Nie wyobrażam już sobie inaczej, naprawdę.

Może i całościowo nowe Polary nie są złe, jakiś tam poziom to wszystko trzyma, ale jako użytkownik V800, nowa seria to byłby dla mnie łagodnie mówiąc duży kompromis, a nie zmiana na lepsze. Może ktoś, kto wcześniej nie miał w ogóle zegarka sportowego, albo jakiś co najwyżej smartwatch to dobry pomysł, ale na pewno nie dla mnie.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, kolejny raport. Dzis poszedlem biegac. Podobnie jak poprzednim razem na lewej rece Vantage V, na prawej 935. Na klacie pas H10 sparowany z polarem. Wychodze z domu odpalam tryb biegania w obu zegarkach. Oba szybka lapia fixa GPS (<20sek). Odczekuje dla pewnosci minute i naciskam start w obu. Garmin oczywiscie bez niespodzianek od razu zaczyna naliczac, Polar cisza. Po 100m sie zatrzymalem, zapauzowalem oba zegarki i czekam z nadzeja ze Polar sie przebudzi. Po ok 2 min, wznawiam bieg na obu zegarkach, garmin liczy dalej, Polar cisza. 300m cisza, 500m cisza, 700m cisza, 850m huraaa zaczal liczyc dystans! Dobieglem do kilometra wg garmina, oba zegarki zapauzowalem. Polara 150m trening zakonczyem i zapisalem i zainicjowalem na nim nowy bieg ("od zera", zeby miec porownanie miedzy oboma zegarkami). Ku mojemu zdziwieniu w tym momencie Polar zaczal liczyc juz normalnie "od razu", na garminie kontynuowałem bieg. Przez reszte biegu monitorowalem wskazania z obu zegarkow. Spostrzezenie jest takie, ze Polar zawsze ciutek tracil w ciasniejszych sekcjach trasy, czyli ze nie domierza (obcina zakrety). Nie sa to jakies straszne dystanse ale jednak tak to wyglada. Lacznie caly bieg Garmin pomierzyl na 11.09, Polar 10.01 no ale odejmujac ten pierwszy km z garmina to roznica na tej samej trasie zmierzonej przez oba zegarki wyniosla 80m na 10km. Nie jest to dramat ale jednak Polar troche obcina zakrety i traci na dokladnosci w ciasnieszych fragmentach trasy. Kolejna kwestia to odmierzanie dystansu co 20m. Dzisiaj tez tak bylo ale o dziwo czasami tez co 10m (rzadko bardzo ale sie kilka razy zdarzylo). Nie buduje to jakos mojego zaufania co do dokladnosci tego urzadzenia. Napomne jeszcze, ze zastosowalem sie do zalecen pana z Polara i zsynchronizowalem i zaktualizowalem zegarek z aplikacja desktopowa FlowSync (bo wtedy niby wiecej rzeczy sie aktualizuje niz przez telefon).

Ogolnie zegarek mi sie podoba, jest ladny, dobrze wykonany, podoba mi sie Polar flow, podoba mi sie prezentacja tetna i wogole eksponowanie tetna w treningu wszedzie, natomiast GPS jest po prostu do dupy. Mozliwe ze ja mam jakas wadliwa jednostke bo z tego co tu czytam i w innych miejscach to raczej jest rzadkoscia takie zachowanie zeby nie mierzyl dystansu od razu tylko po 5 minutach biegu np...

We wczesniejszych postach ktos pisal, ze jezeli chodzi o baterie to nie mial porownania do garminow. No wiec ja mam bardzo bezposrednie i po tym niecalym tygodniu juz moge napisac, ze nie ma porownania nawet, nie graja w tej samej lidze. Garmin 935, z powiadomieniami z telefonu, treningiem z GPS 4 x w tygodniu, ciaglym pomiarem oHR, srednio mi wytrzymuje 12-13 dni. A jak mi trening albo 2 wypadly w tym okresie to pelne 2 tygodnie. Moj Vantage V w takim samym trybie i z taka sama iloscia treningow nie wytrzyma tygodnia.

Teraz stoje przed dylematem. Odeslac i zapomniec (zwrot hajsu i dalej 935), czy odeslac i poprosic o wymiane na kolejny egzemplarz?

pzdr
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Takie zachowanie Vantage jest niedopuszczalne.
Jak może nie zliczać dystansu od początku? U mnie pomiar dystansu jest co 10m, możesz sprawdzić w linkach do treningów, które wcześniej udostępniłem.
Parowałeś go może z footpodem?


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Takie zachowanie Vantage jest niedopuszczalne.
Jak może nie zliczać dystansu od początku? U mnie pomiar dystansu jest co 10m, możesz sprawdzić w linkach do treningów, które wcześniej udostępniłem.
Parowałeś go może z footpodem?


Wysłane z mojego SM-G950F .
Nie, nie mam footpoda. Co do mierzenia co 20m to pan z ichniej, tutejszej obslugi klienta powiedzial mi, ze tak ma byc ale ze byc moze zmieni sie to w przyszlych wersjach softu. Ok, tylko dlaczego widze ze raz odmierza co 20 a raz co 10? Ty mowisz, ze Tobie mierzy co 10. To tez nie buduje mojego zaufania do obslugi klienta Polara i samego produktu...

Sam nie wiem, czy postawic krzyzyk na tym eksperymencie czy jeszcze dac szanse kolejnemu egzemplarzowi. Szczerze mowiac troche sie sparzylem ale dopuszczam mysl ze mam po prostu jakis trefny egzemplarz.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja bym taki egzemplarz oddał. Masz działającego 935, to poczekaj aż się sprawa z Vantage wyklaruje.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@djhonda A robiłeś reset? Jeżeli nie to moze zresetuj i zsynchronizuj ponownie i zobacz czy to coś zmieni. O ile masz jeszcze czas, żeby spokojnie zwrócić zegarek.

Problem ze śladem pewnie "chwilę" potrwa, bo to jakiś nowy moduł gps, oszczędny energetycznie, ale jak to będzie z jakością czas pokaże. Rozumiem Twoją irytację związaną z obsługą klienta, ale pamiętaj, że lokalne serwisy bazują na tym co otrzymują z centrali. A jak na razie centrala sama chyba nie do końca wie jak w tym zegarku działają niektóre funkcje. Niestety Polar nie wyciągnął należytych wniosków z niewypału startowego V800 i wygląda to jak wygląda, czyli na razie kiepsko.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@djhonda - to twój pierwszy Polar? Instalowałeś aplikację od nowa pod Vantage i zakładałeś konto Polar Flow w momencie zakupu Vantage czy też już miałeś jakiegoś Polara?
Edit:
Już doczytałem, że to pierwszy Polar -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 19#p960419

Tak jak napisał @moisz możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne w Vantage i go jeszcze raz zsynchronizować.
Jeśli miałeś już jakiegoś Polara, to w aplikacji Flow na telefonie wyczyść wszystkie dane i zrób ponowną synchronizację aplikacji.

Co cię skusiło na przesiadkę z 935 na Vantage? Pytam zupełnie serio.
Możesz udostępnić jakiś trening we Flow - chciałbym zobaczyć jak to u ciebie wygląda z tym pomiarem GPS co 20m. Jak nie tu, to możesz mi na PM wysłać linka.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Panowie bo się pogubiłem , czyli pomiar nie mierzy dystansu w sposób ciągły a co 10 czy tam 20 m ?
ODPOWIEDZ