Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Hektor0064
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:44
Życiówka na 10k: 00:51:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keiw, chodziło mi o króciutkie 1 minutowe doświadczenie które miało polegać na tym, że jedna osoba siedzi spokojnie z dwoma zegarkami a druga obok z pasem H10 zrobi parę np. podskoków, przysiadów, pajacyków lub co tam lubi. Jeśli A360 łapie tętno z ręki osoby siedzącej nie ma prawa wzrosnąć zaś V800 zanotuje spory wzrost, jeżeli oba łapią jakimś cudem pomiar z H10 będą pokazywały podwyższone tętno.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Przecież nie muszę robić takiego doświadczenia. Jak V800 połączy się z H10 po BT, to A360 już nie ma takiej możliwości. Połączenie BT jest szyfrowane i dostępne tylko dla jednego urządzenia. Po nawiązaniu połączenia z V800 pas H10 nie jest widoczny dla A360.
Dałem foto, że tak właśnie było.

Dodatkowo SK wyjaśnił, że nawet ustawienie w Beat opcji udostępnienia pulsu na dwa urządzenia przez H10 działa tylko z zegarkiem i smartfonem z BLE. Pas H10 nie będzie widoczny dla dwóch zegarków równocześnie. Nie wiedziałem o tym i przezornie w Beat i tak wyłączyłem dostępność na dwa urządzenia.

Dla mnie sprawa jest jasna i ja nie mam wątpliwości skąd pochodził pomiar pulsu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolejna porcja uwag:
- dziś po południu, ok godziny po tym jak ikona baterii zrobiła się czerwona (10%?) na tarczy pojawił się komunikat ze zostało 4% baterii i nie dało się używać zegarka, tzn nie reagował na żadne przyciski, nie można było powrócić do zwykłej tarczy, tylko komunikat zostało 4%, podłącz do ładowania. Mi się wydaje ze jak zostaje 4% to zegarek powinno się dać używać. Tak to równie dobrze mógłby się wogole wyłączyć i tak był absolutnie bezużyteczny.

- po powrocie do domu podłączyłem zegarek do ładowania i od prawie pustej baterii do 100% naładował się w 65-70 minut. Z jednej strony super, ze tak szybko, z drugiej niestety podpowiada mi to, ze pojemność akumulatora jest mała :( no ale potestujemy, zobaczymy.

- wieczorem pływałem na basenie, zrobiłem 42 długości, Polar policzył mi 41. Niby nie jest to koniec świata ale trochę irytuje.

Walczę dalej.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Jak sądzicie, z jakiego źródła najlepiej jest ładować zegarek? V800 jak był nowy ładowałem tylko z portu usb w kompie i zawsze do 100% potem już z każdego źródła i zdarzało mi się podpinać na kilka minut.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:...

Dodatkowo SK wyjaśnił, że nawet ustawienie w Beat opcji udostępnienia pulsu na dwa urządzenia przez H10 działa tylko z zegarkiem i smartfonem z BLE. Pas H10 nie będzie widoczny dla dwóch zegarków równocześnie. Nie wiedziałem o tym i przezornie w Beat i tak wyłączyłem dostępność na dwa urządzenia.
Keiw, dobrze że byłes przezorny, bo to nieprawda, że nie połączy dwóch urządzeń. Bez przerwy używam teraz tętna z H10 połączonego z licznikiem m460 i TomTomem, działa bez problemów. W ogóle ze smartfonem nie używam, poza aktualizacja oprogramowania dla pulsometru ewentualnie. Ale to rzadkość.
Polar jak zwykle nie ma pojęcia jak działa ich oprogramowanie. Do SK nie mam pretensji, przekazują użytkownikom to co otrzymują z igloo. A tam chaos, bo wszystko tajne łamane przez poufne, więc mało testerów, a mało testerów to dużo błędów, które wyłażą jak szarańcza, kiedy sprzęt wchodzi do sprzedaży i testerów jest od cholery.

djhonda pisze:Kolejna porcja uwag:

- po powrocie do domu podłączyłem zegarek do ładowania i od prawie pustej baterii do 100% naładował się w 65-70 minut. Z jednej strony super, ze tak szybko, z drugiej niestety podpowiada mi to, ze pojemność akumulatora jest mała :( no ale potestujemy, zobaczymy.
Nie przesadzaj, teraz powszechne jest szybkie ładowanie, a jeżeli u Ciebie czas użytkowania odbiega znacząco od deklarowanego, to może jest felerny. Sprawdź jeszcze i reklamuj albo zwróć.
djhonda pisze: - wieczorem pływałem na basenie, zrobiłem 42 długości, Polar policzył mi 41. Niby nie jest to koniec świata ale trochę irytuje.
Nie opowiadaj tylko, że Garminy liczą bezbłędnie. Miałam ich różne modele, nieraz się zdarzało, że gubiły lub dodawały 1-5 długości. Bardziej się zwykle myliły na 50 metrowych basenach. Rada z serwisu Garmina - nie zmieniać stylów. Żartownisie.
Jeśli chodzi o liczenie długości i liczby ruchów na długość basenu (przy zmienności stylów) najlepiej u mnie wypadał zawsze TT. :hahaha:

To jeszcze wczesne wersje oprogramowania, jak zwykle u wszystkich pełne niedociągnięć, a w przypadku Vantage braków przez duże B. Mimo wszystko działanie wygląda lepiej niż początkowo się zanosiło. Z GPS problemy podobne jak u Suunto, ten sam moduł Sony. W Suunto po poprawkach jest trochę lepiej, ale w trudnym terenie bez rewelacji jak mi jakiś czas temu przekazał jeden z kolegów. Zobaczymy jak sobie poradzi Polar, ale takiego śladu jak z V800 chyba nie doczekamy.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

moisz pisze:
Keiw, dobrze że byłes przezorny, bo to nieprawda, że nie połączy dwóch urządzeń. Bez przerwy używam teraz tętna z H10 połączonego z licznikiem m460 i TomTomem, działa bez problemów.
Zasadniczo mam to zawsze wyłączone i wcześniej sprawdzałem czy nie miałem tam opcji włączonej, bo jak o tym poczytałem to robiłem kilka treningów dla sprawdzenia. Miałem puls w V800 i na Samsungu w aplikacji Health. Działało to bez problemu.
Z zegarkami nigdy do tej pory nie testowałem ale zawsze byłem przekonany, że dwa zegarki też to chwycą a ostatni wpis SK twierdził, że się myliłem.

Zaintrygowałeś mnie i zrobiłem test.
Wszedłem ponownie w Polar Beat i ustawiłem dostępność H10 dla dwóch urządzeń BLE.
Uruchomiłem V800, chwycił puls po BT. W tym samym czasie na V-V uruchomiłem i zrealizowałem test ortostatyczny.

To dowodzi na 100%, że bez problemu dwa zegarki widzą puls z H10 w tym samym czasie i SK faktycznie nie mieliście racji.
Dla jasności: Vantage V nie zrobi tego testu bez pasa.

Kolejny dowód na zdjęciu:
Obrazek
V800 czyta puls z pasa H10 po BT i w tym samym czasie A360 widzi pas H10 i pyta czy się z nim sparować. Nie parowałem go wcześniej, więc komunikat wyskoczył.

No cóż, dobrze, że miałem przekonanie, że tak właśnie jest i zapobiegawczo sprawdziłem w Beat, czy nie mam tej funkcji włączonej. Jednak i tak komunikat, by wyskoczył i na pewno bym na to nie zezwolił.

To tak trochę jak z footpodem. Polar sam nie do końca wie skąd pochodzi tempo biegu i dystans przy sparowanym footpod i włączonym GPS. Testy użytkowników mówią zupełnie co innego :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Co do baterii i porównania z Garminem to trudno mi się odnieść nie mając obu zegarków.

Najlepiej jak ktoś ma dwa zegarki Polar V-V i jakiegoś Garmina, oba naładuje na maksa, w obu ustawi całodobowy pomiar aktywności i niech je podobnie użytkuje w tym czasie. Będzie to jakiś miarodajny test.

Zegarek V-V ma deklarowany czas do 40h. Przy całodobowym pomiarze aktywności gdyby wytrzymał tydzień, to chyba i tak nieźle. Tu też dużo zależy od naszej codziennej aktywności i nie piszę tu nawet o treningach.
Jeśli ktoś mniej się rusza, to zegarek rzadziej uruchomi sprawdzanie pulsu. Przy zmiennej aktywności, dużej ilości ruchu, pomiar pulsu będzie się często uruchamiał a diody zapewne ciągną baterię.

Na basenie to faktycznie różnie bywa. Ja jak pływam spokojnie to lapuję sobie co 50m okrążenia uderzeniem w tarczę. Łatwiej wtedy sprawdzić pomiar dystansu.
Jak jest tłok na torze i kombinujemy z nawrotkami a czasem ktoś nas uderzy w rękę z zegarkiem, to też może mieć wpływ na pomiary, rozpoznanie stylu pływania. V800 też tu idealny nie był.
Bywa, że całkowity dystans się zgadza ale przy lapach ręcznych co 50m widzę, że jeden odcinek podsumował jako 25m a kolejny jako 75m - całkowicie się zgodzi :oczko:

Podświetlenie tarczy byłoby super gdyby Polar wprowadził:
- możliwość ciągłego mocnego podświetlenia - tak jak to jest w V800
- możliwość wyboru w każdej dyscyplinie mocy podświetlenia (wystarczyłyby dwie opcje: słabsze, ful) przy podsumowaniu okrążenia (ręcznego lub automatycznego)
Są dyscypliny indoorowe, które mogą nie wymagać w ogóle podświetlenia lub wystarczyłoby to słabsze.

Dziś sprawdzę działanie zaplanowanego wcześniej treningu, bo jeszcze tego nie testowałem.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś kolejny test.

Nie robiłem tego jeszcze, więc zaplanowałem sobie trening interwałowy we Flow:
1. 30 min BS
2. 8x: 200 m mocniejszym tempem (określiłem strefy tempa), na przerwach 200 m BS (określiłem strefy tętna)
3. 2 km schłodzenia

Dobrze to działa w Vantage. Na zegarku wszystko jest czytelne. Dostajemy powiadomienia wibracjami i dźwiękiem (jak w V800).
Po zakończeniu treningu interwałowego pojawił się na tarczy komunikat informujący o tym i nie znikał, musiałem kliknąć przyciskiem, że przyjąłem do wiadomości zakończenie planu pomimo, że jeszcze biegłem trochę dalej :oczko:

Sprzęt do testów zabrałem podobnie jak ostatnio:
1. Polar Vantage V: puls z nadgarstka, sparowany z footpod Stryd
2. Polar V800: sparowany z pasem Polar H10 (puls)
3. Polar A360: pomiar pulsu z nadgarstka, bez GPS

Zasadniczą część treningu robiłem na stadionie. Zrobiłem tam 17x 400m = 6800 m

Wydzielony pomiar dystansu ze stadionu:
V800 - pomiar pochodzi z GPS:
Obrazek

V-V - pomiar pochodzi ze Stryda (autokalibracja):
Obrazek

Screen z nałożenia pulsu V-V (nadgarstek) i V800 (H10):
Obrazek

Tu nałożony pomiar pulsu A360 (nadgarstek) na V800 (H10):
Obrazek
Uwaga: na 100% A360 nie czyta pulsu z pasa H10.

Kolejny raz napiszę A360 jest nie do pobicia przez Vantage.

V-V zapięty był trochę wyżej na prawej ręce. Zasłaniałem go bluzą a odsłaniałem jak lapowałem ręcznie i od czasu do czasu gdy chciałem zerknąć na tarczę.
Zaobserwowałem jedno: zasłonięty V-V, co widać na wykresie, daje sobie bardzo dobrze radę z pomiarem pulsu z nadgarstka. Jak go tylko na dłużej odsłoniłem, chłód zaraz miał wpływ na odczyt i zauważalnie puls zaczynał się różnić.
Wcześniej DC Rainmaker czy też the5krunner, jak robili testy, to było ciepło i widać, ze u nich też wskazania były dość dokładne.
Teraz, kolejny już raz zrobiłem jak zalecał SK i to działa. W okresie już cieplejszym powinno być dobrze. Teraz, tą porą roku w naszym klimacie, zegarek musimy chować pod długi rękaw (może dłuższe rękawiczki) i wskazania powinny być miarodajne. Na tarczę można zerkać od czasu do czasu odsłaniając rękaw.
Jeśli realizujemy coś mocniejszego lub potrzebujemy mieć zegarek na widoku, to i tak założymy go na bluzę i do tego niezbędny będzie pas - oczywiście jeśli chcemy mieć wskazania pulsu.

Treningi we Flow:
V-V: https://flow.polar.com/training/analysis/2990364820
V800: https://flow.polar.com/training/analysis/2990370920
A360: https://flow.polar.com/training/analysis/2990362965

Zarejestrowany trening we Flow przez V-V:
Obrazek

Jeszcze jedna sprawa.
Jak twierdzi Polar, zgodnie z:
https://www.polar.com/pl/produkty/compa ... uct2=85948
Vantage V nie wskazuje temperatury.

No niestety z tym tez się nie zgadzam :bum:

Polar Vantage V posiada czujnik temperatury!

Dowód? Możecie sobie sami zobaczyć na treningu V-V klikając ikonkę ustawień wykresu:
Obrazek

Daję screena:
V-V:
Obrazek

To samo z V800:
Obrazek

@Slawcio - dla mnie wskazania tempa V-V połączonego ze Strydem są naprawdę OK i można spokojnie realizować trening w oparciu o strefy tempa. Tempo nie skacze jak głupie i jak patrzymy na tarczę to jest stabilne. Mały lag jest zauważalny, ale w mojej opinii to nie przeszkadza.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 12:24 przez keiw, łącznie zmieniany 3 razy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Zegarek V-V ma deklarowany czas do 40h. Przy całodobowym pomiarze aktywności gdyby wytrzymał tydzień, to chyba i tak nieźle. Tu też dużo zależy od naszej codziennej aktywności i nie piszę tu nawet o treningach.
Jeśli ktoś mniej się rusza, to zegarek rzadziej uruchomi sprawdzanie pulsu. Przy zmiennej aktywności, dużej ilości ruchu, pomiar pulsu będzie się często uruchamiał a diody zapewne ciągną baterię.
Mnie testy baterii będą interesowały wtedy gdy dodadzą powiadomienia z telefonu.
Na zewnątrz (np. w komunikacji mijeskiej) często nie słyszę dzwoniącego telefonu i powiadomienia już są dla mnie obowiązkową opcją, przyzwyczaiłem się :).
Niestety w m430 żre to baterię nieźle, pomimo tego, ze mam tylko dzwonienie i smsy włączone.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W kontekście baterii.

Dziś przed 11.00 zrobiłem screena z % naładowania V-V:
Obrazek

Jak widać było 52%. Bawiłem się trochę zegarkiem, oczywiście cały czas działało monitorowanie aktywności, parowałem Stryda i synchronizowałem kilka razy z Flow, bo kombinowałem z ułożeniem biegu.

Jak widać wcześniej o ~12.00 poszedłem i zrealizowałem godzinny trening, gdzie V-V sparowany był ze Strydem a odczyt pulsu był z nadgarstka.

Po biegu zrobiłem kolejnego screena:
Obrazek

Zostało 47%.

To tylko mały przykład.
Jak będę pamiętał, to jeszcze kiedyś zrobię coś takiego przed jakimś longiem, ale screena postaram się zrobić bezpośrednio przed i po biegu.

Edit:
Kilka postów wcześniej wrzucałem screena w wczoraj:
Obrazek
15% zeszło do dziś do 11:00.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keiw - pytanie do Ciebie ponieważ w V-M tego nie odkryłem. Może dodawałeś swoje ulubione cele treningowe. W moim flow widzę, że do mojego V-M jest to przypisane tylko kwestia jak to odpalić już z zegarka na treningu? :hej:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Żaden Vantage nie ma dostępu z poziomu zegarka do ulubionych.
Ulubione możesz jedynie wykorzystać do zaplanowania celu treningowego.

Mam nadzieję, że się to zmieni.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oby to się zmieniło. Jak wszystko było w ulubionych to ewentualna szybka edycja, synchronizacja i można lecieć na trening. Tak to będzie stanowić problem ponieważ teraz jakikolwiek zaawansowany trening trzeba będzie edytować w konkretne dni. Ehhhh
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolejna zagadka: wgrałem przykładowy cel treningowy na 18.11.2018 10:00, wszystko pięknie ładnie zsynchronizowane, tylko gdzie to teraz jest w zegarku?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pojawi się w danym dniu jak wejdziesz w tryb przedtreningowy ;-)
Zrób sobie na próbę coś na dziś, synchro i zobaczysz jak to wygląda.
Poczytaj też instrukcję;-)

Ulubione możesz mieć nadal. Szybko je możesz dodać jako cel treningowy na dany dzień.
Po synchronizacji pojawi się danego dnia do wyboru.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ