Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wejdź sobie na stronę gdzie możesz te zegarki porównać i zobaczysz czego w V-V względem V800 nie ma.
Powiadomień na pewno jeszcze nie ma ;-)

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jako ze to moj pierwszy post, to witam wszystkich na forum. Forum czytam juz od jakiegos czasu, teraz przyszedl czas na pierwszy wpis bo mam pytanie dotyczace zegarka.

2 lata biegalem z garminem (najpierw fenix 5X, ostatnio 935) a teraz zachcialo mi sie przesiadki na Polara i w poniedzialek dotarl do mnie Vantage V. Pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne, zegarek jest po prostu "ładny", lepiej wyglada przy koszuli w biurze, do Polar Flow sie powoli przyzwyczajam. Do tej pory bylem z nim raz na basenie i dzis pierwszy raz biegalem. I podczas biegu stala sie rzecz dziwna a mianowicie: wyszedlem na dwor, wybralem z zegarka aktywnosc bieganie i czekalem az GPS zlapie fixa. Ikona pulsu byla niebieska (mam pasek h10) i po ok minucie ikona GPSa zapalila sie na zielono i zegarek "piknal. Odczekalem z 15 sek, nacisnalem przycisk start i pobieglem (wyswietlil sie napis w stylu "recording started"). Na drugim nadgarstku mialem garmina 935, ktorego wystartowalem w tym samym czasie (po tym jak tez zlapal fixa). No wiec biegne sobie i na polarze czas leci, HR sie pieknie wyswietla a dystans ani drgnie caly czas 0,00. Dopiero po ok 360-370m (z garmina) ruszyl licznik km w Polarze. Do konca biegu bylo juz OK, bez niespodzianek. Wydawalo mi sie ze to przez fakt, ze ten zegarek pierwszy raz lapal fixa i moze mimo pikniecia i potwierdzenia go nie zlapal ale po powrocie do domu jak odpalilem polar flow i zobaczylem mape, to start trasy jest idealnie w miejscu w ktorym nacisnalem "start" na zegarku a nie te 360-70m dalej, odkad zaczal liczyc. Macie jakies doswiadczenie w tej kwestii? Ktos mial podobnie? Musze odczekac dluzej nastepnym razem?

Co do dokladnosci GPSa, to na mapie wyglada to bardzo OK, tak samo albo ciut lepiej niz 935. Roznica w dystasie lacznym miedzy dwoma zegarkami wyniosla 400m na korzysc garmina ale z tego 360-70m to ten start, tak wiec netto 30-40m na 8.6km czyli niemalże identycznie.

Pzdr
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To nie jest normalna sytuacja, zegarek powinien zliczać dystans od samego początku. Obserwuj sprawę, może jak następnym razem złapie sygnał GPS to odczekaj jeszcze chwilkę.
Mogło się zdarzyć, że złapał i go zaraz stracił.
W V800 jest proces poszukiwania pokazany w % a tu niestety nie.
Być może pierwszy raz musiał się dłużej dogadać z satelitami.
Możesz zrobić test porównawczy pomiaru pulsu z nadgarstka V-V i z pasa? Najlepiej z jakiegoś biegu zmiennego, z różnym tempem, przebieżki, rytm lub interwał - taka zabawa biegowa.

Edit:
U mnie za pierwszym razem dość długo szukał GPS i chyba dopiero po około 2-3 minutach się dogadał.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jeszcze mała uwaga dotycząca bezczynności. V800 jak wykrył dłuższą bezczynność (nie pamiętam ile to było minut 40-50?), to dostawaliśmy powiadomienie: wibracja i komunikat "Czas się ruszyć".

Vantage niestety tylko rejestruje bezczynność, tzn. analizuje czy się nie ruszamy i jeśli tak będzie, to zegarek to zarejestruje, ale niestety nie ostrzega. Dopiero po synchronizacji widać znacznik bezczynność we Flow. Przetestowane podczas długiej jazdy autem.

Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

o bezczelny.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze:J
Vantage niestety tylko rejestruje bezczynność, tzn. analizuje czy się nie ruszamy i jeśli tak będzie, to zegarek to zarejestruje, ale niestety nie ostrzega. Dopiero po synchronizacji widać znacznik bezczynność we Flow.
A nie ma gdzieś tego zakopanego w opcjach? Bo m430 też ostrzega.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

kojer - on nie ma żadnych "opcji" - menu woła o pomstę to nieba - to tak trochę ku uciesze cichy70 :bum:

Dosłownie: opcje są tak skąpe, że nie ma tam jak tego zakopać :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Menu w tym zegarku nie ma ;) Przynajmniej łatwy do ogarnięcia... ;)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Lektura wątku robi się ciekawa :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

OK, opiszę co mamy w menu:

1. Rozpocznij trening
- tu wybieramy dyscyplinę i tu pojawia się nam zaplanowany trening do zrealizowania
Nie mamy tu żadnych możliwości konfiguracji podświetlenia, wysokości, GPS czy footpoda.

2. Test ortostatyczny
- Rozpocznij test z sensor. tętna
- Najnowsze wyniki
- Resetuj okres testów

3. Ustawienia - bogato nie jest :oczko:
3.1 Ustawienia ogólne
- Połącz i synchroniz.
- Ustawienia rowerowe (widoczne wyłącznie po połączeniu sensora rowerowego z zegarkiem) - opis z instrukcji, ja nie mam sensora
- Ciągły pomiar tętna (Włączone/Wyłączone)
- Zalecenia (Włączone/Wyłączone)
- Tryb samolotowy (Włączone/Wyłączone)
- Jednostki (Metryczne/Imperialne)
- Język
- Informacje o zegarku
3.2 Dane osobiste (masa, wzrost, płeć, itp) - to co mamy ustawione we Flow
3.3 Ustawienia zegarka
- Alarm - tak głęboko jest schowany :wrr:
- Tarcza zegara (cyfrowa lub analogowa)
- Godzina (24/12 h)
- Data (ustawienia i format)
- Pierwszy dzień tygodnia

I tyle. Więcej nic nie ma.


Można sobie to sprawdzić w instrukcji od strony 26.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sport_Konsulting
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witamy po dłuższej nieobecności ;)

W pierwszej kolejności, chcielibyśmy zaprosić wszystkich do oglądania prezentacji "Forma na czas", która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 19:15 w sklepie FOR PRO przy ul. Klimczaka 1 w Warszawie.
Transmisję live prezentacji (a następnie jej zapis) znajdziecie na Facebook'owym profilu Polar Polska https://www.facebook.com/PolarPL/
W prezentacji znajdą się również informacje na temat nowych produktów Polar z serii Vantage :)

W najbliższym czasie odniesiemy się również do pytań i wątpliwości, które pojawiły się w tym wątku. Pozdrawiamy ;)
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Ja mam to ustawienie w 3.1 "Inactivity alert". Może w kolejnym update dodadzą :-).

Wysłane z mojego Redmi Note 3 .
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:To nie jest normalna sytuacja, zegarek powinien zliczać dystans od samego początku. Obserwuj sprawę, może jak następnym razem złapie sygnał GPS to odczekaj jeszcze chwilkę.
Mogło się zdarzyć, że złapał i go zaraz stracił.
W V800 jest proces poszukiwania pokazany w % a tu niestety nie.
Być może pierwszy raz musiał się dłużej dogadać z satelitami.
Możesz zrobić test porównawczy pomiaru pulsu z nadgarstka V-V i z pasa? Najlepiej z jakiegoś biegu zmiennego, z różnym tempem, przebieżki, rytm lub interwał - taka zabawa biegowa.

Edit:
U mnie za pierwszym razem dość długo szukał GPS i chyba dopiero po około 2-3 minutach się dogadał.
Maly update bo mnie to meczylo i dzis rano zrobilem 2 testy, jeden pod domem znowu, drugi pod praca. W obu przypadkach dystans liczyl sie juz normalnie od razu po nacisnieciu START. W obu przypadkach szybko lapal fixa, odczekiwalem z 10sek po piknieciu. Nie wiem co to bylo wczoraj ale moze wynikalo to z faktu, ze to bylo pierwsze wogole (dziewicze) dla tego zegarka laczenie z satelitami.

Jeszcze apropos porownania wzgledem garminow, to podoba mi sie wyswietlanie HR jako HR Zone Pointer. Jest super czytelne i pomaga pozostac w pozadanej strefie tetna. Kolejna rzecz na ktora zwrocilem uwage to fakt, ze tetno z paska H10 jakby mialo mniejszego laga w porownaniu do garmina z paskiem HRM-Run, ktorego uzywalem. Zauwazylem to na zbiegach, tetno z H10 szybciej wraca do normy, bardziej zgodnie z moim odczuciem. Garminowi dluzej to zajmowalo wydaje mi sie.

No i jeszcze jedno pytanie bo zauwazylem wczoraj, ze Polar uaktualnia dystans w inkrementach co 20 metrow (vs co 10m w garminie), czy tak ma byc? Czy to jest kwestia jakis ustawien w zegarku?

Pzdr
P.

Edit: co do Twojego pytania o testy keiw, to masz na mysli test w ktorym biegne z Polarem bez paska (tetno OHR) i na drugim nadgarstku 935 z paskiem HRM-Run? Czy 2 osobne biegi z Polarem, jeden bez H10, drugi po tej samej trasie i podobnym tempem z H10?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Sport_Konsulting pisze:
W najbliższym czasie odniesiemy się również do pytań i wątpliwości, które pojawiły się w tym wątku. Pozdrawiamy ;)
w najbliższym czasie po tym jak polar już zrobi co obiecał z oprogramowaniem, myśle że to będzie w okolicach świat, może tuż po. tak koło 8-12 maja. 2021.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Ale masz ciśnienie na tego polara...
ODPOWIEDZ