Polar m430, następca m400

Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Taka mała uwaga odnośnie całodziennego monitorowania aktywność. Wszystko fajnie, zbieramy dane itd. aż postanawiamy że czas zmienić zegarek. Sprzedajemy, kasujemy zegarek z konta PolarFlow, a razem z nim znikają wszystkie dane aktywności. Tętna, kalorie, sen. Wszystko mi znikło. Dobrze że chociaż treningi zostały.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie każdy tak będzie miał. Jeżeli miałeś wcześniej konto na niezależnym portalu np. w Endomondo i powiązałeś konta to stracisz tylko to co o specyficzne dla polar flow np. running index. Właśnie m. in. z tego powodu kupując m430 nie zrezygnowałem z Endo. Drugą przyczyną jest przejrzystość prezentacji danych.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeszcze raz. Treningi są, Czyli to co było ręcznie uruchamiane i to co masz importowane do endo.
Ja swoje mam w plikach na dysku a dziennik prowadzę w runalyze.

Ja piszę o aktywości, czyli długość snu, ilość kroków danego dnia, całodzienne wykresy tętna. To znikło!
A ty te dane masz w endomondo?
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Faktycznie, źle zrozumiałem. Zrozumiałem owe tętna i kalorie w treningach, a nie z aktywności. Na pewno producenci nie będą ułatwiać migracji między platformami, więc masz rację - kupując Polara skasujesz się na Flow i utratę danych innych niż treningi po przesiadce na np. Garmina.
marek25aa2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2018, 17:45
Życiówka na 10k: 40,28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich

Moze ktos podpowie, zastanawiam sie nad kupnem uzywanej M430, czy warto ??
Chodzi mi tu głównie o baterie, jak wasze M430 "trzymaja" po roku czy dwóch uzytkowania ??
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeżeli chodzi o baterię to nie zauważyłem przez rok utraty pojemności baterii. Nic złego się również z zegarkiem nie działo.

Czy warto? Obserwując allegro widać jak dużo jest uszkodzonych zegarków na rynku (pochodzą pewnie z śmietnika serwisantów)
Widać też które elementy w nich są podatne na uszkodzenia (wciśnięte przyciski, nie działający gps).
Ja bym wolał kupić nowy, i mieć gwarancję, zwłaszcza że różnica w cenie nie bywa kolosalna.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:.. kasujemy zegarek z konta PolarFlow, a razem z nim znikają wszystkie dane aktywności. Tętna, kalorie, sen. Wszystko mi znikło. ...

Hmm, dziwna sprawa. Zmieniałem V800 na inny egzemplarz, który otrzymałem w ramach reklamacji.
Na swoim koncie Flow usunąłem z produktów starego V800 a nowy dodał się dopiero za jakiś czas podczas synchronizacji, czyli przez chwilę nie było żadnego podpiętego sprzętu.
Wszystkie dane we Flow są zachowane, również dotyczące dziennej aktywności, snu, itp.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja ich nie skasowałem, bo niby jak? A znikły.

Mocno mnie to zdziwiło, bo to bez sensu, zbieramy dane a one znikają. Przecież prędzej czy później będzie się zmieniać zegarek na nowszy.
Ale to m430, ja miałem też wykresy tętna z prawie roku, więc to na pewno się różni od v800.

Nie to że mi tych danych żal, tak tylko opowiadam swoją historię.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie twierdzę, że sam coś zrobiłeś. Bardziej widzę w tym jakiś błąd programowy, systemowy.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marek25aa2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2018, 17:45
Życiówka na 10k: 40,28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy M 430 jest w stanie zapamietac kilka treningów ? tzn ide biegac np w tygodniu codziennie a na koniec tygodnia synchronizuje z telefonem lub kompem, pytam bo mam telefon nieszczesny Huawei P8 ( nie laczy sie z nim, znany problem ) i M 430 musze synchronizowac np z laptopem.... i pytanie drugie jesli mam polar flow polaczony z endomondo to dane do endomondo po synchronizacji pojda automatycznie ??
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tak, tak
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek25aa2 pisze:Czy M 430 jest w stanie zapamietac kilka treningów ?
W tej chwili zajrzałam w swoje statystyki. Mogę je sprawdzić od dnia 13.08 aż do dzisiaj. Zegarek zapamiętuje nie tylko treningi ale i wszelkie dzienne aktywności.
marek25aa2 pisze: pytanie drugie jesli mam polar flow polaczony z endomondo to dane do endomondo po synchronizacji pojda automatycznie ??
Zawsze mi tak schodzą.
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

marek25aa2 pisze:Czy M 430 jest w stanie zapamietac kilka treningów ? tzn ide biegac np w tygodniu codziennie a na koniec tygodnia synchronizuje z telefonem lub kompem, pytam bo mam telefon nieszczesny Huawei P8 ( nie laczy sie z nim, znany problem ) i M 430 musze synchronizowac np z laptopem.... i pytanie drugie jesli mam polar flow polaczony z endomondo to dane do endomondo po synchronizacji pojda automatycznie ??
Ja tez mam P8 lite i synchronizuje bez problemu przez bluetooth na polar flow zainstalowanym na telefonie.
Nie pamiętam kiedy ostatni raz podlaczalem zegarek do kompa.

Wysłane z mojego ALE-L21 .
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2018, 09:14 przez AFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W moim Lenovo m430 wymuszał włączenie lokalizacji w telefonie, bez tego nie chciał się synchronizować.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Mnichu87
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2018, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdyby ktoś był zainteresowany to w jednym ze sklepów internetowych x-k.. jest promocja na ten model, po wpisaniu kodu 100x100 jest rabat 40 zł i darmowa wysyłka. Promocja trwa do 23.09.2018 r.

Polar wychodzi 629 zł
ODPOWIEDZ