Suunto 9

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ja nie miałem żadnych problemów w połączeniu z iphonem i sunnto app. wszystko działało dobrze.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

lolek1987 pisze:Dzięki za wyczerpującą informację:) A powiedz jak wygląda łączność z tel, czy występują problemy z aplikacją tak jak to było z movescount? (s9 chyba dostało nową apkę suunto app)
Wiem, że tego typu zegarki służą głównie do treningów, ale od tej klasy sprzętu - szczególnie, że to zegarek tegoroczny wymagam powiadomień i bezproblemowej współpracy z tel.

Jeszcze raz z góry dzięki za odpowiedź.
z telefonem i apkami suunto mialem ostatnio problemy ze 2 lata temu - kiedys byla lipa i ta fama sie ciagnie do dzis. uzywam starej apki (czyli movescount), na dodatek mam ja zduplikowana na telefonie (zby moc ogarniac 2 rozne zegarki, niestety jak mi odpisali z suunto, stara apka moze obslugiwac 1 zegarek) i wszystko gra i buczy - pisze to juz nie tylko z punktu widzenia 9-ki, ale poprzednich ambitow i spartana - po prostu nie mam z tym zadnych problemow (moze powiedzmy raz mi sie zegarek "odparowal", ale to bardziej wina telefonu mysle niz apki)

z nowa apka wszystko tez pieknie dziala, ale ja jej nie uzywam, bo na te chwile - jak kiedys polar - to system zamkniety (czyli nie eksprtuje sie np do stravy) - ale to sie ma niedlugo zmienic.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie tylko czy korzystasz z iphone na którym movescount zawsze (?) działał czy androida z którym Suunto miał i ma olbrzymie problemy (by synchronizowac ambita czasami potrzebuje pol godziny prób)
marb
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2008, 15:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzebinia

Nieprzeczytany post

Czy w Suunto 9 można dowolnie edytować pola wyświetlanych danych czy też są gotowe ustawienia?
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

android. synchronizuje sie (razem z uploadem treningu) w minute-dwie, o ile nie jest to stówka. zadnych problemow.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marb pisze:Czy w Suunto 9 można dowolnie edytować pola wyświetlanych danych czy też są gotowe ustawienia?
sa gotowce, mozna robic swoje, w zasadzie jak we wszystkich suunto. mozesz miec ileś samych aktywnosci bieganie - czyli np jeden na wyscigi, gdzie sobie ustawisz wyswietlanie tetna, tempa itd, drugi na treningi, trzeci na ultra itd - kazdy moze miec niezaleznie od siebie rozne ekrany.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Suunto jest pierwszym zegarkiem i w którym korzystałem z oryginalnie ustawionych ekranów.
nie można ich edytować, ale można utworzyć własne.
natomiast te oryginalne są po prostu świetne, nic mi pierwszy raz nie brakowało.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1309
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:na dodatek mam ja zduplikowana na telefonie (zby moc ogarniac 2 rozne zegarki, niestety jak mi odpisali z suunto, stara apka moze obslugiwac 1 zegarek) i wszystko gra i buczy
Mógłbyś rozwinąć jak ją zduplikować? Albo jak się do tego zabrać.
Dzisiaj dotarło drugie suunto i się zastanawiałem jak to połączyć.

PS. Zaskoczyło mnie dziś suunto, oprogramowanie suuntolink zaimportowało treningi z movescount i wrzuciło do logbooka nowego zegarka.
z ambita 3 na trainera jakby co.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
jabken18
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2015, 06:33
Życiówka na 10k: 41:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może i ja dodam coś od siebie jako miesięczny użytkownik 9-tki.

Przesiadłem się z Fenixa 3. Miałem sporo wątpliwości, czy potrzebny mi nowy zegarek, przecież garmin to tez bardzo solidny sprzęt ale...

Zdarzało mu się ze w trakcie treningu zawiesić (kilka przypadkow), ponadto wysokość z barometru często odbiegała znacząco od rzeczywistej (jakieś samoczynne wzrosty/spadki wysokości).
Do powolnego działania całego softu zdążyłem się przyzwyczaić przez niespełna dwa lata i wiedziałem ze trzeba spokojnie klikać przyciski żeby dać mu czas. Poza tymi mankamentami fenix był super (w sumie nadal używany mniej intensywnie przez inna osobę), ale chęć spróbowania czegoś nowego, z lepsza bateria przeważyła.

Wracając do suunto. Obejrzałem w sklepie, pomyślałem, zaryzykowałem, zakupiłem i jestem MEGA zadowolony. Czytałem na anglojęzycznych stronach dużo na temat całej marki. I owszem większość rzeczy to prawda: mniej rozbudowana platforma treningowa, brak możliwości tworzenia zaawansowanych treningów, mniejsze możliwości edycji pól danych w zegarku, ogólnie mniejsze możliwości personalizacji. Ale co z tego jeśli garmin na papierze był „lepszy”, a zdarzało mu się wysypać i trening był niezapisany, albo zapisany w połowie?
Interwały i tak w 90% robię na bieżni, a proste treningi typu 5x1500 suunto ogarnia.
Jestem zaskoczony baterią - dwie wycieczki w górach po 11h bez włączonych trybów oszczędzania (ale bez pomiaru tętna)a bateria nadal miała pod koniec drugiego dnia 18% energii. Super! Ponadto bardzo zadowalająco działa wysokościomierz - w mojej opinii dużo dokładniej niż w moim poprzednim F3, w mojej opini nawigacja po śladzie tez jakby lepiej działała (bardziej przejrzyście, lepiej rozwiązana sprawa z ładowaniem trackow). Do plusów mogę jeszcze dodać czytelność wyświetlacza, co dla osób z wada wzroku jest dość istotną kwestią [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Jeżeli chodzi o ustawienia to szkoda, że nie można edytować domyślnych pól z danymi podczas aktywności. No i może ta apka suunto - nie ma synchronizacji ze strava, ale podobno ma się pojawić wiec czekam i na razie używam po prostu Movescount.

Myśle, że decydując się na suunto 9 (w porównaniu do garmina) trzeba się liczyć sie z pewnymi kompromisami, ale w zamian za to dostajemy stabilnie, długo i dobrze działający zegarek ze wszystkimi istotnymi funkcjami, bez zbędnych bajerów, których w garminie jest mnóstwo. Ja jestem bardziej niż zadowolony. Ogólnie określiłbym go jako zegarek o charakterze „bardziej górskim”.
Jakby ktoś się jeszcze nad czymś zastanawiał to piszcie śmiało.

Obrazek
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Mógłbyś rozwinąć jak ją zduplikować? Albo jak się do tego zabrać.
uzylem apki "App Cloner" i mam 2 niezalezne movescounty, zlinkowane z jednym kontem :)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1309
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:zylem apki "App Cloner" i mam 2 niezalezne movescounty, zlinkowane z jednym kontem :)
Oki, dziękuję.
jabken18 pisze:Jeżeli chodzi o ustawienia to szkoda, że nie można edytować domyślnych pól z danymi podczas aktywności.
???
z tego co wyczytałem to w 3 fitness nie można tego robić. A szkoda, bo byłem zainteresowany lekkim zegarkiem. Ale w 9 też nie można?
A nie jest przypadkiem tak jak w spartanach, że tych zdefiniowanych nie można, ale można tworzyć własne w którym ustawiasz jak chcesz.
Czyli np. w bieganiu robisz nowy tryb sportowy i edycja wtedy już działa?
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

tak działa ale nie możesz użyć wszystko „ekranów graficznych „ dostępnych w predefiniowanych sportach. szkoda.
jabken18
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2015, 06:33
Życiówka na 10k: 41:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dokladnie o te ekrany graficzne chodzi (głównie szkoda mi profilu wysokościowego trasy). Dostępne to jest tylko w domyślnych profilach dostępnych od początku.
Ale jak już tutaj ktoś pisał -te domyślne też są bardzo fajnie stworzone, wiec można ich śmiało używać. Nie mniej liczę na to, że może się coś zmieni w tej kwestii i będzie można dodawać do własnych profilów również te wykresy.


Sent from my iPad .
ODPOWIEDZ