Stryd 2.0 (footpod)

Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1283
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Tyle się naczytałem jak to ze strydem jest super średnie tempo chwilowe.
A jak dla mnie to owszem jest lepiej niż GPS, ale te wskazania dalej wahają się o 15 sekund w górę czy w dół. Kompletnie nie można polegać na wskazaniach tempa chwilowego. Może to dlatego że trasa była mocno pagórkowata, cały czas w górę lub w dół. Tak czy siak, średnie tempo do dupy. Albo ja biegam tak nierównomiernie.
Wersja softu 1.1.4
Sam sobie odpowiem, ale dla innych.
Biegałem z FR 310XT i m430, ale że tempo biegu mnie nie zadowalało kupiłem z ciekawości używany Suunto Ambit 3 Vertical.
I nie mogę się nadziwić oraz jestem mega zadowolony, Vertical+stryd daje super stabilne tempo chwilowe.
Ambity mają dużo minusów, ale to tempo wiele im wybacza.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
New Balance but biegowy
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Ja jestem raz zadowolony, innym razem mniej. Generalnie, setki na lapie to średnio dobry pomysł. Zwykle pokazuje mi 0,9 ale ze nie ma drugiego pola po przecinku, to nie wiem ile dokładnie. Setki na stadionie ( nie biegam nigdy z zatrzymania tylko w locie ), ostatnio zdarzyło się nawet 0,6. Tu pomyłki nie ma, biegam na bieżni. Moja obserwacja jest taka. Im dystans jest dłuższy, Stryd jest bardziej precyzyjny. Oczywiście, pamietam tez o bezwładności po starcie.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1283
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Moja obserwacja jest taka. Im dystans jest dłuższy, Stryd jest bardziej precyzyjny.
Już ci pisałem, napiszę drugi raz tym razem trochę inaczej, zrób mały eksperyment i wyłącz całkowicie GPS. I zobacz jak jest wtedy.

Ja biegam z verticalem bez GPS-u, no bo po co mi ślad ze zwykłego treningu koło domu.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Cześć, czy zmiana butów=ponowna kalibracja,...?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja tego nie robię. Nie po to kupiłem Stryda :ojoj:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1283
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Intensywnie testuje stryda co do dokładności, i po zmianie butów nie zauważyłem zmian w dystansie. (3 pary)

Zauważam natomiast zmianę dystansu po zmianie tempa, dokładniej opiszę jak będę miał więcej danych,
KISS (Keep It Simple, Stupid)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tego nie robię. Nie po to kupiłem Stryda :ojoj:
Dokładnie. Obecnie biegam na zmianę w 5 parach, a jeszcze dwie czekają na gorsze warunki, i nie wyobrażam sobie kalibracji stryda po każdej zmianie butów. Ba, ja w ogóle nie robię ręcznej kalibracji - autokalibracja i po sprawie. Może nie jest idealnie, ale jest lepiej niż z GPS. Jakbym miał się bawić w kalibracje czujnika tak często jak niektórzy, to bym go dawno sprzedał, bo to mi wygląda na czysty masochizm.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Zauważam natomiast zmianę dystansu po zmianie tempa, dokładniej opiszę jak będę miał więcej danych,
O to mnie ciekawi, bo by znaczyło, że stryd niewiele się różni od zwykłego footpoda.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

gdzie zwykły footpod całkiem nieźle sobie radzi z tymi zmianami tempa.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Nic takiego nie zauważyłem. Często biegam różnym tempem tą samą trasę i dystans zawsze się zgadza.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
elektrod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:47
Życiówka na 10k: 45:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sochers pisze:gdzie zwykły footpod całkiem nieźle sobie radzi z tymi zmianami tempa.
Miałem footopoda Polara i nie radził sobie ze zmianą tempa. Jak był skalibrowany na jednym tempie, to wyższe czy nizsze przekłamywał. Dlatego zmieniłem na Stryda gdzie takich problemów nie zauważyłem.
mój blog - viewtopic.php?f=27&t=57879
komentarze - viewtopic.php?f=28&t=57878

PB
5k - 21:11 - 28.10.2023
10k - 43:42 - 11.11.2023
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

elektrod pisze:
sochers pisze:gdzie zwykły footpod całkiem nieźle sobie radzi z tymi zmianami tempa.
Miałem footopoda Polara i nie radził sobie ze zmianą tempa. Jak był skalibrowany na jednym tempie, to wyższe czy nizsze przekłamywał. Dlatego zmieniłem na Stryda gdzie takich problemów nie zauważyłem.
Potwierdzam, że footpod Polara jest dobry gdy się truchta jednostajnie zawsze z tą samą prędkością. Jeśli robisz inerwały, tempówki albo masz więcej niż jedną parę butów to nie ma opcji realnych odczytów tempa przez footpod. Natomiast stryd radzi sobie z tym znakomicie, ostatnio testowałam go na bieżni na siłowni i maksymalne przekłamanie tempa to 2 sekundy na kilometr i były to przekłamania chwilowe.
Footpod polara włączałam tylko i wylącznie na interwałach bo pod nie go skalibrowałam i tylko dlatego że jak biegałam setki to GPS nie zdążył złapać tempa a ja już kończyłam odcinek :bum: .
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1283
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:O to mnie ciekawi, bo by znaczyło, że stryd niewiele się różni od zwykłego footpoda.
nigdy nie miałem zwykłego footpoda więc nie mam jak porównać. Wygląda to mniej więcej tak.
Osiedlowe kółko, połowa na szutrze połowa na chodniku. Zmierzony odcinek ma 1317 metrów.
Wersja softu 1.4 zegarek, ambit 3 vertical. GPS całkowicie wyłączony.
Muszę powiedzieć że wyniki są powtarzalne czyli jednym tempem mamy prawie co do metra kółka.
Przy tempie około 5:20 lap-y łapie na około 1313 (oczywiście można skalibrować na 1317) ale
przy tempie 3:50 dystans mamy już 1324. I jest to powtarzalne czym szybszy bieg tym większy wychodzi mi dystans.
Czy to dużo sami oceńcie, mi wychodzi różnica około 0,5%. Czyli na HM już będzie około 100 metrów. I to by mi potwierdzało ostatnie zawody.

Wyniki pokazują mi jasno że stryda trzeba skalibrować na tempo zawodów, a nie BS-y. Bo się potem można zdziwić że meta jest 100 metrów dalej a nam zabraknie 6 sekund do osiągnięcia celu.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Eee czekaj. Jak rozumiem uważasz, że biegniesz idealnie tak jak atesujacy trasę jechał? Podziwiam optymalizację :-).


Wysłane z mojego Redmi Note 3 .
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1283
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kojer pisze:Eee czekaj. Jak rozumiem uważasz, że biegniesz idealnie tak jak atesujacy trasę jechał? Podziwiam optymalizację :-).
Ja uważam co już napisałem wyżej że stryd podaje wyniki bardzo stabilnie, powtarzalnie.
Ale jednocześnie wraz ze wzrostem tempa biegu wydłuża mu się przebiegnięty dystans.

Czyli wraz ze wzrostem tempa biegu zawyża tempo i dystans.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
ODPOWIEDZ