Garmin Fenix 5/5s/5x

Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Trafiłem na info, że żeby zejść niżej, to należy wyrzucić wszystko z głównego folderu Garmin i tam wrzucić plik instalacyjny. No chyba się tego nie podejmę, bez potwierdzenia :nienie:
Za czasów F3 podłączałem zegarek do kompa i formatowałem cały "dysk" (w sensie pamięć zegarka). Po odłączeniu od komputera zegarek bootował się dość długo, ale samodzielnie (jak rozumiem z ukrytej partycji) instalował sobie jakąś wersję stabilnego softu, którą potem podnosiłem do bieżącej stabilej wersji.

W przypadku F5x nie miałem takiej potrzeby, ale z opisu instrukcji wg Garmina wnioskuje, że wystarczy wrzucić do pamięci plik znajdujący się w katalagu /System_Backdate i już.
Po odłączeniu zegarek zrobi co musi, aby cofnąć wersję. Efektem ubocznym jest kompletny reset ustawień i całej pamięci.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

blazko pisze:W przypadku F5x nie miałem takiej potrzeby, ale z opisu instrukcji wg Garmina wnioskuje, że wystarczy wrzucić do pamięci plik znajdujący się w katalagu /System_Backdate i już.
Po odłączeniu zegarek zrobi co musi, aby cofnąć wersję. Efektem ubocznym jest kompletny reset ustawień i całej pamięci.
I dlatego poruszyłem ten problem, bo nie działa. Przynajmniej u mnie :niewiem:
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Kuba wystarczy wgrać jakąkolwiek wersję oprogramowania inna od obecnej do głównego katalogu w zegarku.
odłączasz od kala i gotowe.
minusem jak już zostało to napisane, jest całkowity reset wszystkich danych.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Przecież piszę dokładnie, że tak robię i nie działa. Nadal mam beta 9.10.


Wysłane z iPhone
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

to wywal pierw plik który już tam masz.
maxnet
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 03 mar 2013, 23:17
Życiówka na 10k: 54min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Nieprzeczytany post

I może factory reset pomoże?

Wysłane z mojego SM-G930F .
Awatar użytkownika
zabortom
Wyga
Wyga
Posty: 92
Rejestracja: 13 lip 2011, 09:46
Życiówka na 10k: 41:37
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Niedawno poruszałem tutaj temat kompatybilności F5x z opaską naramienną do pomiaru tętna Polar OH1. Trochę potestowałem to rozwiązanie i poniżej kilka wniosków. Może komuś się przyda kiedyś.

Połączenie opaski Polara z F5x było bezproblemowe. Potwierdziło się, że połączenie bluetooth działa.
Pasek Polara ma dwa tryby działania: transmisja bezpośrednia danych do zegarka/telefonu i zapis danych w pamięci opaski i późniejsza ich transmisja do Polar Flow.
Podczas aktywności innej niż pływanie, gdzie opaska działa w trybie transmisji bezpośredniej, pomiar tętna jest pokazywany elegancko, dane się też zapisują bez problemów. Problem pojawia się, kiedy używamy opaski w trybie zapisu. Głównie ten tryb jest potrzebny podczas pływania. Tutaj zegarek wykrywa opaskę, pokazuje tętno kiedy jest nad wodą. Jednak po zakończeniu treningu dane te nie synchronizują się z zegarkiem, tak jak dzieje się to z paskiem HRM swim od Garmina (szczerze mówiąc liczyłem, że właśnie tak będzie się synchronizował :( Zapisane dane HR można później pooglądać sobie w aplikacji Polar Flow ale niestety nie ma sposobu żeby je połączyć z treningiem zapisanym w Garminie. Próbowałem różne apki do łączenia plików źródłowych ale nic nie zadziałało.

Podsumowując opaska OH1 jest do użytku na lądzie i może być alternatywą dla opasek na klatkę piersiową (dokładność pomiaru lepsza niż z nadgarstka). Dla osób, które chciałby wykorzystywać ją na basenie, niestety nie da rady. Nie ma możliwości oglądania zestawień HR + trening w GC.

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pytania, to mogę coś jeszcze potestować. Finalnie będę sprzedawał opaskę, bo na basenie jej nie wykorzystam a z tą myślą ją kupiłem.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Widzieli ?

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/60326 ... -01988-04#
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Zbieram fundusze na F5X Plus.

Wysłane z mojego SM-G955F .
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
Jan123

Nieprzeczytany post

kuczi pisze:Widzieli ?

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/60326 ... -01988-04#

skad masz taki cynk .kiedy byla premiera i gdzie?
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
kuczi pisze:Widzieli ?

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/60326 ... -01988-04#

skad masz taki cynk .kiedy byla premiera i gdzie?
Znalazłem na facebooku.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 704
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Jestem ciekaw czy niektóre z tych bajerów znajdą się w naszych f5x. Chyba ze to nie bedzie zalezne od softu a od dodatkowego hardware. Byłby to taki miły apgrejd :) Ogólnie to zależało by mi na płaceniu.
Jan123

Nieprzeczytany post

Pablope pisze:Jestem ciekaw czy niektóre z tych bajerów znajdą się w naszych f5x. Chyba ze to nie bedzie zalezne od softu a od dodatkowego hardware. Byłby to taki miły apgrejd :) Ogólnie to zależało by mi na płaceniu.
dysku nie zwieksza na muzy czy mape ale jakos snu moze juz sie pojawi z nowym update 10.00 bo to tylko dodanie REM

https://www.dcrainmaker.com/2018/06/thu ... sleep.html


https://www.dcrainmaker.com/2018/06/gar ... eview.html
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Muzyka to akurat zbędny bajer, dla mnie oczywiście, a czy dla reszty warto będzie zmienić 5x na wersję plus? ;)


Wysłane z iPhone
ODPOWIEDZ