Suunto Spartan Ultra

Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Hrehor pisze:Mam kłopot z zapisaniem aktywności w SSU.
Górny przycisk zatrzymuje.
Dolny powinien zapisać (no chyba że jest inaczej niż w SA3). Przyciskanie... Trzymanie nic nie daje. Cały czas ekran pauzy. Po jakimś czasie działa... O co chodzi ?!
Powinno działać szybko bezzwłocznie. Zgłoś do serwisu w Suunto.
New Balance but biegowy
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Jako Garminowiec mam problemy z podstawowymi sprawami w Suunto Spartan (Sport) i może ktoś podpowie:
1. Jak w trakcie treningu włączyć podświetlenie tak żeby nic innego się nie uruchomiło/zmieniło? Garmin ma dedykowany przycisk LIGHT
2. W trakcie trekkingu/spaceru mam ustawiony domyślny ekran na którym jest suma podejść i zejść, ale z jakiegoś powodu nic nie pokazuje. Czy powodem jest to że nie ma wysokościomierza? Jeśli tak po jaką cholerę Suunto sugeruje ten ekran/te parametry domyślnie? Dlaczego nie pokazuje po GPS?
3. Czujnik HR - na początku treningu pokazuje jakieś kosmiczne parametry - za wysokie, które po jakimś czasie się normują. Próbowałem włączać zegarek wcześniej żeby się popołączał i odpalił wszystko co trzeba, ale efekt taki sam.

Dzięki!
no4
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 10 sie 2014, 13:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

1. w trakcie treningu wciśnij przez 2 sek. środkowy przycisk -> wejdź w opcje i zmień tryb podświetlenia na "on" (masz do wyboru normalny czyli auto oraz on i off) ale jeżeli chcesz tylko włączyć oświetlenie na chwilę, to stuknij ekran i nie wciskaj przycisków.

2. Sprawdź ustawienia wysokościomierza, mi pokazuje.

3. Pokazuje za wysoki puls? Wrzuć wykres aktywności lub linka do konta Movescount
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Dzięki no4 za szybką odpowiedź.

1. No tak, jest to jakieś rozwiązanie. Nie do końca mi odpowiada, ale ujdzie :) Jeszcze jedno znalazłem - zablokować przyciski (przytrzymując dolny przycisk) i potem jakakolwiek akcja na przyciskach włącza podświetlenie tylko na parę sekund.

2. Spartan Sport nie ma wysokościomierza, ale miałem nadzieję że chociaż po GPS będzie pokazywał, skoro to jest na domyślnym ekranie "Hiking".

3. A proszę, 2 przykłady
Screenshot at mar 18 20-41-51.png
Screenshot at mar 18 20-42-37.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
no4
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 10 sie 2014, 13:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak byś oczekiwał aby działało podświetlenie?
Ja nie widzę innej opcji niż: - cały czas włączone, cały czas wyłączone, włączane na chwilę (zamiast dodatkowego przycisku masz dotykowy ekran).
Dzięki za info o podświetleniu przy zablokowanych przyciskach. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej.

Trudno powiedzieć, co autor miał na myśli wstawiając wejście i zejście na wyświetlaczu.
Może, to jest tak jak z pomiarem mocy, też jest na ekranie jazdy rowerem, a jak nie masz sparowanego dodatkowego czujnika, to nic nie pokazuje.

Czy ten szalejący czujnik to sensor w zegarku czy na pasku?
Wykresy na screenach żółte, więc wykresy dotyczą Running, a nie Hiking (czy w SSS jest inaczej niż w SSU?)
U mnie zarówno na Bieganiu, jak i na Turystyce Pieszej tętno jest OK od samego początku.
Używam paska HR.
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Podświetlenie - n.p. żeby dało się ustawić uruchomienie pod przyciskiem. Dotykanie ekranu nie zadziała w normalnych rękawiczkach, poza tym zawsze włączałem jakąś opcję niechcący :D

Czujnik - na pasku, tylko do biegania używam. O hiking chodziło w odniesieniu do wejść/zejść. SSU -SSS - jest tak samo.

Dziś czujnik jeszcze dziwniej działał - wystartował z opóźnieniem i pokazywał zdecydowanie za wysokie tętno, średnie 175bpm (max mam 194bpm, a tu miałem ~220):
2018-03-19_21h59_06.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Slimak pisze:Podświetlenie - n.p. żeby dało się ustawić uruchomienie pod przyciskiem. Dotykanie ekranu nie zadziała w normalnych rękawiczkach, poza tym zawsze włączałem jakąś opcję niechcący :D

Czujnik - na pasku, tylko do biegania używam. O hiking chodziło w odniesieniu do wejść/zejść. SSU -SSS - jest tak samo.

Dziś czujnik jeszcze dziwniej działał - wystartował z opóźnieniem i pokazywał zdecydowanie za wysokie tętno, średnie 175bpm (max mam 194bpm, a tu miałem ~220):
2018-03-19_21h59_06.png
A jak długo używasz pasa bez wymiany baterii ?
Czyścisz po każdym treningu ciepłą wodą i mydłem ?
Zwilżasz delikatnie pasek przed zalożeniem "pod elektrodami" ?
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Zestaw nówka ze stycznia ;)
Myję po każdym treningu.
Na to z nawilżaniem nie wpadłem, spróbuję. Niemniej z Garminem i jego paskiem nie musiałem szamanów wzywać żeby działał jak należy ;)
no4
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 10 sie 2014, 13:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:
Slimak pisze:Podświetlenie - n.p. żeby dało się ustawić uruchomienie pod przyciskiem. Dotykanie ekranu nie zadziała w normalnych rękawiczkach, poza tym zawsze włączałem jakąś opcję niechcący :D

Czujnik - na pasku, tylko do biegania używam. O hiking chodziło w odniesieniu do wejść/zejść. SSU -SSS - jest tak samo.

Dziś czujnik jeszcze dziwniej działał - wystartował z opóźnieniem i pokazywał zdecydowanie za wysokie tętno, średnie 175bpm (max mam 194bpm, a tu miałem ~220):
2018-03-19_21h59_06.png
A jak długo używasz pasa bez wymiany baterii ?
Czyścisz po każdym treningu ciepłą wodą i mydłem ?
Zwilżasz delikatnie pasek przed zalożeniem "pod elektrodami" ?
Ja używałem (bez problemów), aż padła bateria.
Czyściłem sporadycznie (wyłącznie sam pasek).
Zwilżyłem pierwszy raz po zakupie zegarka i przeczytaniu instrukcji, później już tym sobie nie zawracałem głowy.

Czy ktoś ma także take objawy (niezależnie czy to SSS czy SSU)?

Slimak: Czy Suunto coś Ci odpowiedziało na tą przypadłość?
Popatrz w serwisie Movescount czy ktoś jeszcze ma takie wykresy tętna.
no4
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 10 sie 2014, 13:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slimak pisze:Podświetlenie - n.p. żeby dało się ustawić uruchomienie pod przyciskiem. Dotykanie ekranu nie zadziała w normalnych rękawiczkach, poza tym zawsze włączałem jakąś opcję niechcący :D
[/attachment]
Czyli w rękawiczkach pozostaje wciskać przycisk środkowy, gdy chcesz podświetlić i przeglądać różne ekrany,
lub blokować ekran (gdy chcesz tylko sprawdzać podstawowy ekran) i podświetlać dowolnym przyciskiem (później oczywiście także można odblokować i przeglądać dalsze).

W SA2 miałem więcej przycisków, w tym dedykowany do podświetlenia i inwersji ekranu i jakoś mi tego nie brakuje.
Uważam nawet, że mniejsza ilość przycisków, a w szczególności ich brak po jednej stronie zegarka jest zaletą.
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Miałem być od dzisiaj szczęśliwym posiadaczem zegarka Suuno Spartan Trainer. Właśnie. Miałem.
Założyłem na rękę. Wszystko spoko. Poszedłem biegać. I zaczęły się cyrki. Tętno 107 i nie chce rosnąć. Zrobiłem pausę. Ruszyłem ponownie. Tętno ruszyło. Przez chwilę było w normie (mojej czyli około 130-140) potem nagle 170. Za chwilę się ustabilizowało i tak do końca drugiego kilometra. Potem to już błazenada nie z tej ziemi. 175 - 180 -190. A w przebieżkach nawet 209. Co to za technologia jak takie bzdury pokazuje? Wydałem 1000 zł a puls mierzy jak gów... O zakupie na razie myślę, że to ujnia z patatajnią.

Czy to norma przy pomiarze tętna z nadgarstka? Co mogę zrobić? Ogolić na niemęsko rękę pod zegarkiem? Jak jutro nie pokaże mi w granicach normy to pakuję badziew i nigdy nie kupię wynalazków które tylko psują nerwy w trakcie treningu. A miał pomagać.


Wygląda na to, że napisałem w złym temacie...
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

no4 pisze: Ja używałem (bez problemów), aż padła bateria.
Czyściłem sporadycznie (wyłącznie sam pasek).
Zwilżyłem pierwszy raz po zakupie zegarka i przeczytaniu instrukcji, później już tym sobie nie zawracałem głowy.

Czy ktoś ma także take objawy (niezależnie czy to SSS czy SSU)?

Slimak: Czy Suunto coś Ci odpowiedziało na tą przypadłość?
Popatrz w serwisie Movescount czy ktoś jeszcze ma takie wykresy tętna.
Jeszcze nie pytałem Suunto o zdanie, ale dzisiaj pewnie im zgłoszę bo tak się nie da... Przyglądnąłem się jak ot działa, po wybraniu typu treningu, na ekranie z przyciskiem START pokazuje się prawidłowy aktualny puls, po uruchomieniu treningu dłuuuugo widzę 2 kreseczki w miejscu gdzie powinno być tętno. Dopiero po jakimś czasie siępokazuje.
W movescount u innych jeszcze nie patrzyłem.
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slimak pisze:
no4 pisze: Ja używałem (bez problemów), aż padła bateria.
Czyściłem sporadycznie (wyłącznie sam pasek).
Zwilżyłem pierwszy raz po zakupie zegarka i przeczytaniu instrukcji, później już tym sobie nie zawracałem głowy.

Czy ktoś ma także take objawy (niezależnie czy to SSS czy SSU)?

Slimak: Czy Suunto coś Ci odpowiedziało na tą przypadłość?
Popatrz w serwisie Movescount czy ktoś jeszcze ma takie wykresy tętna.
Jeszcze nie pytałem Suunto o zdanie, ale dzisiaj pewnie im zgłoszę bo tak się nie da... Przyglądnąłem się jak ot działa, po wybraniu typu treningu, na ekranie z przyciskiem START pokazuje się prawidłowy aktualny puls, po uruchomieniu treningu dłuuuugo widzę 2 kreseczki w miejscu gdzie powinno być tętno. Dopiero po jakimś czasie siępokazuje.
W movescount u innych jeszcze nie patrzyłem.
Prowadziłem batalie z Suunto na ten temat bo po zakupie miałem na każdym treningu cyrki (a to na starcie tetno 180, a to pierwsze 5km normalnie - później 210 itd.) :) wymieniali mi pasek z 3x, wysyłałem zegarek, wgrywali firmware etc itd itp i cały czas było to samo :) jest cały wątek na ten temat na innym forum (anglojęzycznym) - jedynym rozwiązaniem jest sprzedaż paska Suunto i zakup innego (np. H7 od Polara) - problem od razu przestanie występować.
Slimak
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 29 mar 2017, 00:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

A to ciekawe Pedreiro, wcale się nie ucieszyłem widząc twojego posta...
Jak im raportowałeś problemy? Link do konta? Screenshoty z treningów?
Problem się tak samo objawiał? Po wybraniu typu treningu tętno pokazywał normalnie a po starcie wariował?

Dzięki!
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slimak pisze:A to ciekawe Pedreiro, wcale się nie ucieszyłem widząc twojego posta...
Jak im raportowałeś problemy? Link do konta? Screenshoty z treningów?
Problem się tak samo objawiał? Po wybraniu typu treningu tętno pokazywał normalnie a po starcie wariował?

Dzięki!
Ja też się nie ucieszyłem jak dostałem kolejny pas od Suunto i było to samo :) raportowałem screenami z Move~. Co do objawiania to były różne momenty - czasami sprawdzałem w domu przed kliknięciem "start" i tętno było w normie, wychodziłem przed blok, łapałem gps (tętno nadal w normie) rozpoczynałem aktywność i brak tętna przez 3km, po czym przez np 5km wszystko spoko, a następnie brak tętna przez 500m, po 500m normalne i za chwile np o 50 uderzeń/min za dużo. Spójrz sobie niżej - chciałbym mieć tętno 96bpm przy 4:26 :) Ja zrezygnowałem z tego czujnika, sprzedałem go (z innymi zegarkami lepiej działa co dziwne) i zakupiłem H7
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ