Komentarz do artykułu Najlepszy zegarek dla biegacza wg kryterium ceny

Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

raweck pisze:
Jaca_CH pisze:Czy tylko mnie się wydaje, że "audycja zawierała lokowanie produktu" :niewiem: :oczko: :spoko:
Przeglądałem dyskusję w poszukiwaniu podobnego spostrzeżenia. Ufff, dobrze, że znalazłem. Ufff, dobrze, że dyskusja zastępuje treść "artykułu"
zero oznaczenia, że to reklama, albo tekst sponsorowany.

Suunto i Polar i Tomtom też coś robią :P
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tomek W
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 265
Rejestracja: 03 paź 2001, 18:25
Życiówka na 10k: 35:50
Życiówka w maratonie: 2:45:16
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Biegam z FR205 i wykorzystuję pewnie z 10% jego możliwości. Progu mleczanowego nie wyznacza i krawata też nie zawiąże, ale do codzinnego treningu jest super.
TT Szczecin
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4669
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

W mojej ocenie ten artykuł to czysta reklama Garmina.
Ja mam prostego tomtoma Cardio runner2. Do ultra na pewno się nie nadaje bo bateria zbyt słaba, poza tym super.
Dokupiłem ostatnio pas na klatkę i teraz już nie mam żadnych zastrzeżeń. Fajny jest ten patent z tym "joystickiem" (nie wiem jak to nazwać) na pasku. Bardzo wygodne. Podobno mają się wycofać z gadżetów dedykowanych do sportu.
Mój kumpel kupił spartana. Sprawdził Hrmax mierząc z nadgarstka - 220 a w spokojnym biegu 180. Mówię mu że to niemożliwe, żeby zrobił test jeszcze raz z pasem. No i wycisnął 180. Muszę spytać czy go reklamował.
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:W mojej ocenie ten artykuł to czysta reklama Garmina
A jakiekolwiek uzasadnienie?
Widziałeś gdziekolwiek teksty sponsorowane, na innych portalach?
Pełno w nich linków do sklepów i zakupów, a teksty zalatują marketingowym bełkotem.

W omawianym tekście brak jest powyższych symptomów. Fakt, że 2 z 3 zegarków to garmin jest tylko przejawem dominacji rynkowej. Trudno porównywać nawet funkcje treningowe do konkurencji nawet podstawowych modeli Garmina, o solidności i niezawodności i świetnym supporcie wspominając tylko mimochodem.

Podsumowując: ten artykuł raczej nie jest reklamą, a jeśli jest - to beznadziejną. Spisem treści podręcznika do marketingu internetowego, można byłoby na tym tekście więcej zarobić.

Jest to natomiast sensowne przedstawienie sytuacji sprzedażowej, z której każdy może wyciągnąć wnioski.

Natomiast - obserwując Twoje wpowiedzi - cytując Ciebie i stosując Twoją retorykę -Twoje posty to czysty trolling. Brak argumentów, czysta żółć, bezmyślność, zazdrość (niepotrzebne skreślić)
wolfy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 24 sie 2017, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Brrr ;)
Możesz rozwinąć?
Ambit3 bił Garmina chyba pod każdym względem.
Osobna sprawa to ux, ale tutaj dużą rolę grają przyzwyczajenia użytkowników, a jak wiadomo w tym aspekcie trudno o elastyczność
rufuz

Nieprzeczytany post

Korzystalem z Garmin Fenix 5 przez parenascie dni i powiem szczerze taki bardziej gadzet dla szpanu niz porzadny sprzet dla biegacza. Wrocilem do wyprobowanego Garmin Forerunner 910XT i nie zaluje. W Fenix 5 naladowane mnostwo, jak dla mnie, bezuzytecznych funkcji. Zakladanie plecaka biegowego z Fenix 5 na rece to byl istny wyczyn. Wysokosc Fenix 5 skutecznie utrudniala zakladanie go na reke. Jesli ktos chce troche "zaswiecic" na fitnesie lub "pobawic" sie nieco to Fenix 5 bedzie ok ale jesli ktos oczekuje jedynie uzytecznych funkcji treningowych to w mojej ocenie seria Garmin XT bedzie lepsza.
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:W Fenix 5 naladowane mnostwo, jak dla mnie, bezuzytecznych funkcji..
To zegarek Multisportowy. Oznacza to, że służy do wielu sportów, nie tylko tych, uprawianych przez Ciebie. Ale jeśli bardzo Ci przeszkadza, że zegarkiem możesz nawigować np skok ze spadochronu w profesjonalny sposób - zawsze możesz daną aktywność usunąć z ulubionych lub z pamięci w ogóle. Ograniczysz tym samym ilość "zbędnych bajerów"
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Zakladanie plecaka biegowego z Fenix 5 na rece to byl istny wyczyn.
Przekladaj przez szelki plecaka najpierw ta reke, na ktorej nosisz zegarek :spoczko:
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Poranny Biegacz pisze:
rufuz pisze:W Fenix 5 naladowane mnostwo, jak dla mnie, bezuzytecznych funkcji..
To zegarek Multisportowy. Oznacza to, że służy do wielu sportów, nie tylko tych, uprawianych przez Ciebie. Ale jeśli bardzo Ci przeszkadza, że zegarkiem możesz nawigować np skok ze spadochronu w profesjonalny sposób - zawsze możesz daną aktywność usunąć z ulubionych lub z pamięci w ogóle. Ograniczysz tym samym ilość "zbędnych bajerów"
Wysokości zegarka nie zmienisz, czujnika tętna nie wymontujesz. A co gorsza, nie ma ostatnio modelu Garmina bez pomiaru tętna z nadgarstka :(
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:Wysokości zegarka nie zmienisz, czujnika tętna nie wymontujesz. A co gorsza, nie ma ostatnio modelu Garmina bez pomiaru tętna z nadgarstka :(
Myślałem, że żartujesz, ale skoro tak na poważnie, to możesz czujniki zabić rozbierając zegarek.

Czujnik ciśnienia zalaś klejem/odłączyć.
Czujnik tętna zdemontować.

Trudno zrozumieć Twoją argumentację - denerwuje Cię, że F5 ma mnóstwo użytecznych i docenianych funkcji, których na co dzień nawet nie musisz oglądać, jećli nie chcesz?

Seems legit :sss:
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

z tym, że zdecydowana większość tych "zbędnych bajerów" to kwestia softu (pierdyliard dyscyplin + pierdyliard raportów), więc ich wywalenie nic nie zmieni fizycznie...
jest oczywiście kilka fizycznych cech (termometr, hr, gps), ale po ich wywaleniu otrzymujemy.... zwykły zegarek/stoper sportowy :)

zresztą większość cech obecnych zegarków sportowych, to kwestia polityki producentów, a nie faktycznych możliwości technicznych...
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Optyczny czujnik tętna robi zegarek większym i cięższym, i dodatkowo bardziej energożernym - mi nie jest potrzebny, i chciałbym mieć wybór i móc kupić zegarek bez niego :)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:Optyczny czujnik tętna robi zegarek większym i cięższym, i dodatkowo bardziej energożernym - mi nie jest potrzebny, i chciałbym mieć wybór i móc kupić zegarek bez niego :)
I tu się z Toba zgodzę. Jakbym miał wybór to bym kupił 5x bez czujnika...
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:Optyczny czujnik tętna robi zegarek większym i cięższym, i dodatkowo bardziej energożernym - mi nie jest potrzebny, i chciałbym mieć wybór i móc kupić zegarek bez niego :)
Nie mozna tego czujnika wylaczyc? :niewiem:
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Można
ODPOWIEDZ