Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Przecież się staram pomóc :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
agnieszkakla
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 01 lut 2018, 15:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ej czemu nie widzę okrążeń ?? Czyżby dlatego że zakończyłem trening przed zaplanowanym dystansem ??? ( w sensie kliknąłem " zakończ fazę coś tam coś tam " )
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Okrążeń czy faz?


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

agnieszkakla pisze:ej czemu nie widzę okrążeń ?? Czyżby dlatego że zakończyłem trening przed zaplanowanym dystansem ??? ( w sensie kliknąłem " zakończ fazę coś tam coś tam " )
raczej tak... kiedyś też tak miałem
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

btw, polar to już chyba nowego modelu nie wypuści w tym wieku, tak wygląda...
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nawet jak Polar wypuści następcę V800, to chyba poczekam z rok zanim go kupię.

V800 z pierwszej serii poszedł do reklamacji. H10 z pierwszej serii też został wymieniony na nowy egzemplarz.
Fakt, że serwis Polara działa bardzo dobrze.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
SinkER
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:15
Życiówka na 10k: 00:53:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć.
Czy w najnowszym sofcie 1.11.49 (listopad 2017) został usunięty Running Index z biegania? Czy może trzeba go jakoś włączyć? Dziś właśnie miałem okazję biegać i w podsumowaniu ani we Flow nie ma tej wartości ;/

edit:
Właśnie doczytałem, że mogłem nie spełnić warunków określenie Running Index.Czy to może być to?
https://support.polar.com/e_manuals/V80 ... 0Index.htm
Przy rozgrzewce zsunął mi się pasek, potem go poprawiałem. Ale z drugiej strony, mam podobne problemy jakie tu są opisane z wahaniami tętna, na początku treningu, dopóki się nie rozgrzeję. Moczenie paska nie pomaga, bo zanim wyjdę na zewnątrz to już zdąży wyschnąć. U mnie zaczęło się po wymianie baterii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Duncan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 254
Rejestracja: 04 sie 2010, 09:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ile trzyma Wam bateria? Ja mam swojego V800 już prawie 2,5 roku i musze go ładować co 3 dni, to normalne? Czy ktoś ma doświadczenia z wymianą baterii?
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Duncan pisze:Ile trzyma Wam bateria? Ja mam swojego V800 już prawie 2,5 roku i musze go ładować co 3 dni, to normalne? Czy ktoś ma doświadczenia z wymianą baterii?
doświadczeń z wymianą baterii nie mam, ale mam praktycznie tak samo długo zegarek (od września 2015) i od samego początku starałem się ładować tak rzadko jak to możliwe, czyli nie podładowywałem ani nie podłączałem do kompa gdy zegarek się tego nie domagał i w tej chwili mogę powiedzieć, że nie zauważyłem jakiegoś wyraźnego spadku w żywotności. Jak nie mam za bardzo treningów i aktywności to spokojnie mówimy o jakichś dwóch tygodniach.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
SinkER
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:15
Życiówka na 10k: 00:53:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Klimo pisze:Jak nie mam za bardzo treningów i aktywności to spokojnie mówimy o jakichś dwóch tygodniach.
A o ilu godzinach treningowych z gps tu mówisz?
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

nie obserwuję tego dokładnie, np. ostatnio ładowałem w sobotę (pamiętam, bo mi się pierwszy raz od bardzo dawna w czasie jazdy rowerem wyłączył GPS podczas treningu), do dzisiaj miałem prawie dwie godziny treningu z GPS i 20 min. pływania z pomiarem tętna i w tej chwili zegarek pokazuje ponad połowę baterii. Jeśli nie zrobiłbym żadnej aktywności treningowej, bateria wytrzyma dwa tygodnie lub nawet trochę dłużej, nie wiem dokładnie, bo moje rekordowe braki aktywności raczej nie są dłuższe niż 10 dni :-).

W każdym razie cały czas ładuję średnio raz na kilkanaście dni, ale naprawdę niewiele mam aktywności treningowej, (mam problem z kolanem i nie mogę biegać, zostaje tylko rower, pływania i siłownia) to i zegarek ładuję rzadko.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Trochę "gdybania" na temat następcy V800:
https://the5krunner.com/2017/07/11/pola ... -for-2018/

Wiosna 2018 nie wypali, może coś się ukaże jesienią i będzie to całkowicie nowy sprzęt.... - chyba :tonieja:
Replacement V800 – Autumn/Fall 2018. It will NOT be called anything like Vxxx. It will be a new watch and not a modified V800.

Possibly an earlier release of a running/sports/fitness watch on WearOS or Polar platforms but that will more likely also be Autumn/Fall 2018
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Hmm, szczerze mówiąc już czekam na następcę.
Przychodzi niespodziewanie chęć zmian, jak we wszystkim w życiu :-).
Chociaż merytorycznych przesłanek brak: zegarek po prostu działa, wiem, że super dokładnie mierzy tętno i dystans, daje całkiem wymierne, rozsądne podsumowania po treningu, czyli jak dla mnie absolutnie wszystko, czego potrzebuję, ale jeśli Polar dzisiaj pokazałby nowy zegarek "zastępujący" V800, to chyba byłbym jak wszyscy Ci, którzy w dniu premiery czekają pod sklepem Apple :-).
Przeraża mnie to, bo nigdy tak niczego nie kupuję :-).
No i liczyłem na tę wiosnę, zgodnie z wcześniejszymi informacjami "prasowymi".
Pamiętam, jak na pierwsze treningi zabierałem równolegle z zegarkiem telefon, do którego wcześniej specjalnie dokupiłem pas do pomiaru tętna Polara - pas mam do dzisiaj w szufladzie w bardzo dobrym stanie, lepszym niż ten obecny porozciągany na jednym końcu). Telefon zabierałem dlatego, że nie ufałem dokładności pomiaru, stabilności systemu, powtarzalności. Dzisiaj V800 jest wzorem do porównań, jeśli jakiś sprzęt mierzy jak V800 to jest dobry :-).
Pamiętam też, jak z żalem opuszczałem całkiem jakoś zapomnianą, naprawdę dobrą platfomę Sports Tracker, której jedynym drobnym minusem był brak języka polskiego, ale przez te 2,5 roku Polar Flow po prostu mnie przekonał, i też niczego mi do analiz nie brakuje. A dzisiaj na gorąco po rozmowie z kolegą, który ukończył wczoraj poznański półmaraton zajrzałem do "treningu", czy też może raczej do zapisu mojego startu w triathlonie na dystansie1/2 i sposób wizualizacji tego startu po prostu mnie zachwycił. I powiem szczerze, że na jakimś filmiku reklamowym widziałem kiedyś jeszcze przed zakupem właśnie przykładowy zapis triatlonu i to był moment, w którym podjąłem decyzję, że chcę mieć taki zegarek :-).
A teraz czekam :-). Cierpliwie.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Klimo - mam podobnie :bum:
Czekam na następcę i mam nadzieję, że będzie on równie dobrym sprzętem.
Chciałbym, by wprowadzili zdecydowanie lepsze prowadzenie po wgranym tracku. Kilka razy próbowałem biegać z V800 wczytując wcześniej trasę i jest to po prostu kiepskie i wkurzające.
Przywiązałem się już do platformy Flow, ma trochę niedociągnięć i mam nadzieję, że ją jeszcze będą modyfikować.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Mój pokazuje jakieś dziwne wskazania wysokości. Na płaskim potrafi mi pokazać 2000m pod góre.
Ktoś zna przyczynę i sposób na pozbycie się tego?
ODPOWIEDZ