Stryd 2.0 (footpod)

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:No to czekam na pierwsze porownania odczytow mocy apka Garmina va Stryd! :taktak:
Różnica jest ogromna. Z tym, że nie wiadomo jaki algorytm założył sobie Garmin. Ale z drugiej strony wat to wat i żadnej różnicy być nie powinno.
Porównanie mocy Stryd(żółty) i Garmin (różowy).Obrazek
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

To niestety nie kolarstwo i o "wat to wat" nie ma mowy.... Stryd ma swój model szacowania, garmin swój. Zaden nie podaje prawdziwych watów bo ich zwyczajnie nie mierzy. Dopóki kierunek wartości serwowanych przez modele jest podobny, traktowalbym je jako podobne. Jak jeden pokazuje wzrost a drugi spadek to już gorzej.


Edit. Patrząc na rysunki powiedziałbym że modele są podobne. Garmin ma większą wariancje (mniejsze wygładzanie), ale w oderwaniu od indywidualnej skali pomiaru pokazują z grubsza to samo (bo i pewnie najważniejsze predyktory modelu są te same)
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Przy garminowej mocy nie ma żadnego odniesienia do stref. Nie wiem gdzie jest moje minimum i maksimum więc nie da się biegać na moc. Jest to jedynie dodatkowy pasek w garmin connect.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
ppgg
Wyga
Wyga
Posty: 77
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To co podaje garmin jest na 100% "błędne". tzn garmin podaje zawyżoną oscylacje pionową i stąd też u garmina to "W" jest wyższe niż u stryda. Stryd ma papier na tą VO więc tu nie ma co dyskutować.

Ogólnie to chodzi żeby była jakaś powtarzalność pomiarów. Pewnie u garmina jest, tylko że garmin nie dostarcza żadnych narzędzi do analizy. U Stryd jest to potwornie rozbudowane, cała platforma. Z resztą kto używa ten wie.

Więc jak ktoś ma kasę to myślę że jest to dobra inwestycja.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ppgg pisze:U Stryd jest to potwornie rozbudowane, cała platforma. Z resztą kto używa ten wie.
Ja nie mam, ale sporo już czasu zastanawiam się czy kupić.
Podobno super mierzy tempo chwilowe i dystans. Super, tylko że to trochę drogo za coś, co się już ma, tylko mniej dokładne.

Więc pytanie do posiadaczy, dlaczego warto go kupić? Czy jest w tej platformie coś, co może wykorzystać praktycznie biegacz amator.
Kluczowe jest tu słowo praktycznie, bo paski w stylu "czas kontaktu lewej nogi z podłożem" dla mnie jako amatora są nie do wykorzystania. I zupełnie zbędne.

Mam mieszane uczucia co do biegania na moc, nie wiem jak to działa, ale rozum mi podpowiada że wyświetlana jest jakaś korelacja pomiędzy tempem a tętnem. Czy moc działa bez tętna?
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Więc pytanie do posiadaczy, dlaczego warto go kupić? Czy jest w tej platformie coś, co może wykorzystać praktycznie biegacz amator.
Kluczowe jest tu słowo praktycznie, bo paski w stylu "czas kontaktu lewej nogi z podłożem" dla mnie jako amatora są nie do wykorzystania. I zupełnie zbędne.
Jeżeli szukasz praktycznych rad to poczekaj jeszcze chwilę - stryd zapowiadał pod koniec ub.r. wprowadzenie wskazówek treningowych (jeżeli dobrze pamiętam była mowa o wskazówkach odnośnie treningu uzupełniającego, a nie planach o treningowych) na podstawie zbieranych danych. Póki co to tylko zapowiedź.

Wśród dostępnych na tę chwilę funkcjonalności nie znajdziesz tego czego szukasz. Dostaniesz kilka nowych wykresów (niekoniecznie jasno opisanych, a już na pewno nie w jednym i łatwo dostępnym miejscu), panel WWW z mnóstwem kolorów i cyferek oraz (i to być może jedyna część "praktyczna") plany treningowe oparte o strydowy model szacowania mocy (nt ich użyteczności się nie wypowiem, ponieważ nie próbowałem).

PS. z faktu posiadania swojego pizdryczka jestem zadowolony. Jedyne czego od niego chce to precyzyjne tempo chwilowe.
Ewentualnie, jak robię biegi ciągłe to zdarza mi się zerknąć na pole z "mocą", żeby się upewnić, czy nie przekraczam okolicy 310 pseudo Wattów. Z wcześniejszych treningów wiem, że tylko wtedy dożyje do końca godzinnego biegu z jako taką świeżością.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

blazko Dzięki za odpowiedź.

Dokładne tempo chwilowe by mi się przydało, zwłaszcza do interwałów. Pomyślę jeszcze.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Za darmo jest możliwość odmierzenia sobie odcinka do interwałów i będziesz miał super dokładne tempo chwilowe podawane np. co 50 metrów. Tylko będziesz musiał cały czas w tym samym miejscu biegać. :ble:
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Cześć. Może mnie ktoś pokierować. Jak zacząć ze Strydem, jak to sparować, itd. Ciemny w tym jestem jak tabaka w rogu,...
Sprawa kalibracji. Czy jest konieczna, jeżeli tak to czy np. na bieżni 400m. Lub może jest potrzebny dłuższy odcinek,...
Kupiłem Stryd’a głównie w celu zapanowaniem nad tempem,...
Będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8789
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ryszard N. - a z jakim sprzętem chcesz sparować Stryd?

Kalibracji nie masz co robić. Ewentualnie możesz pobiegać po atestowanej trasie i zobaczyć co zmierzy Stryd.

Edit:
Tu masz pomoc dla Garmina:
https://support.stryd.com/hc/en-us/sect ... rmin-Watch

Inne zegarki (Apple, Suunto, Polar):
https://support.stryd.com/hc/en-us/sect ... orts-Watch
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Chcę połączyć z Fenixem 5.
Pytam o kalibrację bo mam bieżnie lekkoatletyczna pod nosem.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Ryszard, idz na bieżnę pobiegać, bez żadnej kalibracji.
powinno być OK.
pamietaj w menu zegarka przy czujniku STRYD pole tempo - zaznaczasz -zawsze.
dystans -zawsze.
autokalibracja, wyłączona.
btw, korzystanie na bieżni z czujnika do tempa ? toż se można co 100m zerkać na czas, no ale jak komu wygodnie :-)
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 786
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Chcę połączyć z Fenixem 5.
Pytam o kalibrację bo mam bieżnie lekkoatletyczna pod nosem.
Ja bym skalibrował. U mnie to 0.98, ale u Ciebie może być zupełnie inaczej.
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Robert, jest rzeczą oczywistą, ze na bieżni ani STRYD ani GPS nie są mi potrzebne.
Zaraz się tym zajmę. Mam problem, min z mostkami pod którymi przebiegam i zapis z tych miejsc, na podstawie GPS wyglada tak jak bym wracał z zabawy sylwestrowej. Co więcej, na dużych imprezach typu Berlin, Londyn, etc. każdy zegarek zgłupiejemy co w konsekwencji zaczyna Cię dezinformować,...
Niestety, błędny pomiar tempa w tych urządzenia, mając na uwadze fakt, ze wszystkie lub większość parametrów liczone są z tempa, powoduje że za 2,5 tys serwujesz sobie bzdury,...
ODPOWIEDZ