Polar m200 integracja z opaską

kriskg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, przymierzam sie do kupna pulsometru, nie zależy mi na niewiadomo czym, chodzi mi o dokładne pomiary tetna i hrmax, ponieważ beda aeroby i interwały.myslalem o zakupie polara m200, ale boje sie troche pomiaru z nadgarstka dlatego myślę nad m200 i m400, z tym ze interesuje mnie tez kwestia czy m200 można zintegrowac z opaska np h7 żeby wraziw mojego niezadowolenia z pomiaru z nadgarstka dokupić opaskę i mierzyć tętno z klatki piersiowej.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

H7 to nie opaska a pas do pomiaru tętna.
M200 sparujesz z H7.

Wysłane z mojego SM-G950F .

Edit:
Zobacz:
https://support.polar.com/us-en/support ... th_my_m200
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kriskg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgadza sie, to miałem na myśli. A co byście polecili dla kogoś dla kogo wazna jest dokładność, ćwiczę silowo bardziej, ten zegarek będzie uzupelnial mi treningi w czasie redukcji tkanki tłuszczowej, dlatego szukam czegoś dokładnego gdzie tętno mierzone będzie najbardziej wiarygodne
m400 czy zaryzykować samym m200 i ewentualnie w razie niezadowolenia dokupić pas H7, tylko ze to juz cena sie robi wysoka
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 786
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do treningów siłowych nie używa się pomiarów z nadgarstka - pomiary są wtedy niedokładne ze względu na zaburzony przepływ krwi. Możesz pomyśleć jeszcze o sparowaniu polara m200 z czujnikem tętna OH1 zakładanym na przedramię (albo używanie samego czujnika w połączeniu z aplikacją polar beat na telefon).
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
kriskg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No wlasnie, troche więcej możliwości mam chyba kupując m200 bo gdyby mi nie wystarczyl pomiar z nadgarstka pozniej mam mozliwosc rozbudowy o czujnik i pas, m400 mam tylko , a może macie jakieś inne propozycje chodzi głównie o strefy tetna, żadnych wielkich funkcji nie potrzebuje, ma i formowac o trybie i powiadamiac kiedy bede zmienial próg tetniczy. Jest jeszcze 3 opcja, przymierzam sie tez dp zakupu nowego telefonu xiaomi redmi x4 czy po zakupie pasa np H7 uzyskam taoe opcje do podglądu w telefonu jak puls chwilowy i strefy ? Hrmax?? Jeśli to uzyskam w polaczeniu telefon+pas to zegarek będzie mi zbedny, zależy mi głównie na trzymaniu tetna, mierzeniu i strefach tetniczych żebym wiedzial kiedy przekraczam prog
kriskg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prosiłbym o odpowiedz kogoś kto sie bardziej ode mnie zna.. Jak pisałem wcześniej bede potrzebowal czegoś co zmoerzy dokładnie moj puls chwilowy i powiadomi mnie o przekroczeniu hrmax, nie potrzebuje żadnych map, czujnikow snu itd.. To ma mi służyć tylko i wyłącznie do trzymania tetna podczas interwalow i aerobow (biegi) czy polaczenie telefonu z androidem + pasa np H7 da mi takie możliwości? Jeśli tak wówczas sam zegarek będzie mi niepotrzebny.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Prawdopodobnie wystarczy Polar Beat w telefonie i pas H7/H10.
Info:
https://www.polar.com/pl/produkty/polar_beat
Android:
https://play.google.com/store/apps/deta ... beat&hl=pl

Jak dla mnie jest to jednak mało praktyczne i zdecydowanie wolałbym zegarek plus pas.

Polar Beat nie będzie cię ostrzegał jak przekroczysz jakąś strefę.
Musiałbyś co chwilę patrzeć na ekran i sam na bieżąco to analizować - do bani takie rozwiązanie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kriskg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, w końcu jakas konkretniejsza odpowiedz, czyli odpada taka opcja. Pozostaje wiec pytanie co kupić ? Na moje wymagania myślałem nad tym polarem m400 lub garmin forerunner 220, ten drugi chyba ciężej dostać bo widziałem na allegro tylko 2 aukcje z czego 1 to używki, a może cos innego byś polecił do max 700zl?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Może Polar M400 ale plus pas Polar H10?
Wyjdzie niestety trochę więcej niż 700zł, ale H10 jest lepszym pasem i ma wbudowaną pamięć.

Jak będziesz np. ćwiczył na siłowni lub będziesz robił inny trening gdzie zegarek przeszkadza, to ten pas może rejestrować puls i można sobie później zrobić synchronizację i analizę. Oczywiście zakładając, ze w trakcie takiego treningu nie musisz trzymać się założonych stref i nie musisz na bieżąco zastanawiać się jaki masz puls.
Ogólnie to ten pas jest nowszy i w mojej opinii bardziej wygodny.

Mam ten pas i pisałem o nim tu -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=55147

Zasadniczo to i tak musisz sam się zastanowić co potrzebujesz. Jeśli trenujesz sporo i systematycznie, to te pieniądze nie będą wyrzucone w błoto.

Garmina 220 masz w dobrej cenie, w ofercie na forum -> https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 3&p=898078
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ale po co pomiar tętna na siłowni?
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To tylko przykład, że jest taka możliwość. Możesz w ten sposób zarejestrować również puls podczas pływania czy też innej dyscypliny.

Potrzeby pomiaru pulsu mogą być różne, w tym związane ze zdrowiem.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
halinae
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 14 gru 2016, 16:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niektórzy sobie lubią mierzyć, ile niby kalorii spalili, tudzież inne magiczne procenty aktywności
kriskg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy polar m400 ma alerty tetna?? Na tym tez by mi zależało, najlepiej wibrujace a chyba Garmin Forerunner 220 ma cos takiego
dziamal
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 04 maja 2017, 16:44
Życiówka na 10k: 53:41
Życiówka w maratonie: 5:39
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Jest możliwość zablokowania stref tętna, więc zapewne to działa w taki sposób, że Cię alarmuje.
kriskg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale chyba nie wibracyjne? A to dla mnie wazne
ODPOWIEDZ