Garmin Fenix 5/5s/5x

Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Zakładam że o teście hrv mowa? Tego nigdy nie robiłem (straciłem cierpliwość jeszcze w czasach bez gpsowych polarow), więc trochę obok tematu będę - jedyne czym mógłbym się sugerować to wskazania proponowanego czasu odpoczynku pokazywane po biegu.
Inna sprawa że jak mi zegarek pokazuje 72h to i tak dobrze wiem że po tym co zrobiłem mam wolną dobę, a potem przynajmniej jeden easy dzień.
Krótko mówiąc większość tych parametrów jest całkowicie zbieżna żlz tym co i tak się czuję (lub też, co przynajmniej część czuje).
Powyższe dotyczy też vo2max które jest mniej więcej zbieżne z tym co moge zrobić oraz poziomem LT, który również, a to Ci niespodzianka, odpowiada tempu i tetnu w którym biegam biegi ciągłe.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam do was pytanie odnośnie paska hrm run 3 Premium (tego z białym ludzikiem). Dotychczas miałem polar h7. Bardzo komfortowe bieganie i właśnie o komfort tego paska Garmina chcę zapytać.
Czytam różne historie, że ludzie mają pociętą skórę po bieganiu (zapewne chodzi o te wcześniejsze wersje) i nie chcę się zapakować w kanał.
Z tego co się orientuję hrm run 3 z ludzkiem - ma takie same możliwości jak najnowszy czerwony pasek.

Dobrze myślę?

Może ktoś ma i może potwierdzić, że jest lub nie jest wygodny? Może ktoś miał h7 I może jakoś porównać?
Będę wdzięczny za pomoc.

Ewentualnie jeśli lepiej kupić ten czerwony to dlaczego? Bateria lepiej trzyma, komfort lepszy, dokładność?
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie mam porównania z H7

Ale nic mi nigdy nie pocięło.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

droopy pisze:Mam do was pytanie odnośnie paska hrm run 3 Premium (tego z białym ludzikiem). ..
Nie wiem czy będzie pomocne, ale poczytaj o paskach Garmina:
http://www.biegamwmiescie.pl/pasek-czuj ... un-review/

Z opisu wynika, że lepiej zainwestować w HRM4-Run.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Inna opcja to kostka od garmina i pasek polar. Robię tak od zawsze. Wymieniam tylko baterie w kostce i raz rok zmieniam pasek na nowy... Koszt to koło 70zl.
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

blazko pisze:Inna opcja to kostka od garmina i pasek polar. Robię tak od zawsze. Wymieniam tylko baterie w kostce i raz rok zmieniam pasek na nowy... Koszt to koło 70zl.
Eh będę myślał o tym pasku.

Pytanie o trening. Sprawdzałem ostatnio plany które Garmin serwuje w oparciu o tętno. I mam wrażenie że podczas w trakcie realizacji np treningu interwałowego z planu treningowego pomiar tętna generalnie ma się nijak do rzeczywistości.
Np mam biec 8 minut w 3 strefie. Znam się już na tyle, że w 3 strefie mogę swobodnie biec, rozmowa jest możliwa, tempo jest jest umiarkowane.

Tymczasem biegnę ten trening niemal swoim maxem (niemal ciągły dług tlenowy), a zegar pokazuje mi cały czas 2 czasem 3 strefę. Co jest po prostu niemożliwe. Przełączyłem się na odczyty pulsu żeby zobaczyć jak to wygląda, a tam albo stoi odczyt na 145 przez kilka sekund, albo wzrasta o 1-3 uderzenia i spada. Dopiero po 30-40 sekundach wskakuje wyżej.

Generalnie mam wrażenie, że odczyty tętna podczas wykonywania zaplanowanego treningu interwałowego w strefach są beznadziejne. (Zegarek dobrze zamontowany na nadgarstku - to tak dla pewności) ;)

Ktoś to może potwierdzić/wykluczyć?
Awatar użytkownika
zabortom
Wyga
Wyga
Posty: 92
Rejestracja: 13 lip 2011, 09:46
Życiówka na 10k: 41:37
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

bieganie interwałów bazując na wskazaniach tętna z nadgarstka to raczej słaby pomysł. Wskazania zawsze będą pokazywane z opóźnieniem, pomimo dobrze zapiętego paska. Dodatkowo ich dokładność podczas biegu też pozostawia sporo do życzenia. Także biegi tylko z paskiem HR a pomiar nadgarstkowy można sobie zostawić do aktywności pozasportowej podczas reszty dnia
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

a swoją drogą sprawdź ustawienia stref. strefa "3" to nie powinna być łatwa rozrywka podczas której możesz gadać. to powinien być wysiłek na poziomie tempa półmaratonu plus-minus, zdecydowanie pogłębiony oddech i najwyżej urywki zdań.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
droopy
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 23:50
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:a swoją drogą sprawdź ustawienia stref. strefa "3" to nie powinna być łatwa rozrywka podczas której możesz gadać. to powinien być wysiłek na poziomie tempa półmaratonu plus-minus, zdecydowanie pogłębiony oddech i najwyżej urywki zdań.
Dzięki, zrobię w sumie mały test, mam jeszcze Adidas Run i pasek, zobaczę co to wszystko razem potrafi pokazać i jakie będą różnice.
Co do tego tętna i stref, u mnie Z3 to 150-163. Przy takim tętnie biegam na bieżni, oddycham przez nos i mogę rozmawiać (dość swobodnie). No ale na nic to sprawdzę co pokazuje pasek.
Myślę, że problemem jest tutaj opóźnienie jednak. Choć to wieszanie tętna mnie dziwi bo np jak z widgeta (bez odpalonej aktywności) patrzę na wskazania to one się zmieniają co każde odświeżenie, a jak biegnę te interwały to wiszą po kilkanaście/kilkadziesiąt sekund na jednym odczycie. :-(
Dzięki za uwagi!
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Po aktualizacji do wersji 4.12 beta w ustawieniach --> system --> podswietlenie i tam jest po polsku (podczas aktywności) i po angielsku (not during activity).
Tez tak macie? Chyba powinni poprawic to prawda?

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Właśnie wyszła 4.14


Wysłane z iPhone
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

zabortom pisze:bieganie interwałów bazując na wskazaniach tętna z nadgarstka to raczej słaby pomysł. Wskazania zawsze będą pokazywane z opóźnieniem, pomimo dobrze zapiętego paska. Dodatkowo ich dokładność podczas biegu też pozostawia sporo do życzenia. Także biegi tylko z paskiem HR a pomiar nadgarstkowy można sobie zostawić do aktywności pozasportowej podczas reszty dnia
To tylko oznacza, że Garmin coś straszliwie spaprał albo jego czujnik jest beznadziejny. w Tomtomie (pierwsza wersja z czujnikiem Mio) opóźnienie oczywiście jest, ale to jest 4-5 sekund a nie 40.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Właśnie wyszła 4.14


Wysłane z iPhone
Wersja beta czy oficjalna?
Instalowałes ja?
Naprawili ten błąd o ktorym napisałem wyzej?

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Właśnie wyszła 4.14


Wysłane z iPhone
Jest sukces, naprawili wartości dystansu do celu z ekranu mapy podczas nawigacji :)
Trochę to trwalo, ale już działa.
Awatar użytkownika
krzysztof jot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 350
Rejestracja: 09 lut 2014, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Właśnie wyszła 4.14

Wysłane z iPhone
tak ale jak zaglądniesz w folder - to katalogi z tłumaczeniami (text) czy GPS są stare i bardzo stare - tłumaczenia to te same co od wersji 3.30
Yahoo pisze:
Svolken pisze:Właśnie wyszła 4.14


Wysłane z iPhone
Wersja beta czy oficjalna?
Instalowałes ja?
Naprawili ten błąd o ktorym napisałem wyzej?
beta
e, taki bład to nie błąd, maja poważniejsze problemy :)
Pozdrawiam
Krzysztof
-
www: http://www.biegamwmiescie.pl/
facebook: https://goo.gl/OEr4q4
ODPOWIEDZ